דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

איך לחדש קארד גרין

גרין קארד– הכרטיס הירוק המונפק על ידי מחלקת ההגירה בארצות הברית מספק תושבות קבע במדינת ארצות הברית. באמצעות הכרטיס יכול אותו מקבל להסתובב בצורה חופשית ובעיקר לעבוד ולגור באישור מלא אבל מה בעצם קורה כאשר פג תוקפו של הכרטיס? האם יש דבר כזה פג תוקף באישורי שהייה? במאמר הבא נספק את כל הפעולות שיסייעו לכם לחדש את אישורי השהייה שלכם בארצות הברית. 

איך מגישים בקשה לחידוש גרין קארד? 

במצב בו פג תוקפו של הגרין קארד יידרש לחדשו, לרוב פג התוקף מדבר על חצי שנה שלאחריה יש לבצע את החידוש ובפרט אם רוצים להאריך את השהייה בארצות הברית. למען הסר הספק, מסמך הגרין קארד תקף עד עשר שנים (בתנאי כי הוא יחודש כאמור לעיל). באמצעות הגעה אל אתר רשות ההגירה יש להגיש טופס I-90  וכך לחדש/ להחליף את כרטיס תושבות הקבע. 

איך מחדשים גרין קארד אם נמצאים מחוץ לארצות הברית? 

במידה ואתם שואלים איך לחדש גרין קארד, נמצאים מחוץ למדינת ארצות הברית וחצי שנה עומדת לחלוף אתם חייבים להגיש בקשה מידית לחידוש איך שאתם מגיעים לארה"ב ובתנאי כי הגעתם שנה מיום עזיבתכם את המדינה. בסיכום דבר הכי חשוב לבצע את החידוש לפני שיפוג תוקפו של הגרין קארד. 

מה קורה אם יפוג התוקף טרם החידוש ומיהו תושב על תנאי?  

אם אתם נמצאים מחוץ לגבולות ארצות הברית, פג תוקפו של הכרטיס ולא הגשתם מסמכי חידוש בזמן אזי לפני העזיבה את המקום יש לפנות אל הקונסוליה הקרובה ולהגיש שם את טופס איי 90- לפני הגשת טופס USCIS זאת בכדי לחדש כמה שיותר מהר את הכרטיס המהווה שהייה חוקית לצרכי עבודה או מחייה. לעניין של תושב על תנאי שרוצה להאריך את שהותו יידרש להגיש טופס איי 751 למחלקת ביטחון המגורים וזאת לפני שיפוג הכרטיס.

מה קורה במקרה של אובדן או גניבת גרין קארד? 

יש עניין של איך לחדש גרין קארד ויש מצבים בהם אבד או נגנב הגרין קארד, במצב הזה יש לקבוע פגישה עם השגרירות על מנת שזו תטפל בבקשה. כמו כן לצד הבקשה הזו חייב אותו מבקש להוכיח כי הוא אכן היה בעל סטטוס תושב קבע ביציאה מארצות הברית, חי בארצות הברית ולא שהה מחוצה לה יותר משנה. בנוסף לטופס אי 131A והוכחת התשלום יש להביא מסמכים כמו דרכון בתוקף, תמונה שצולמה בתקופת 6 החודשים ועומדת בדרישות לרבות צילום של הגרין קארד. במידה ואין צילום של גרין קארד והוא נגנב או אבד אפשר להציג אישור משטרה המתעד את זמן הגניבה. בנוסף יש להציג טופס זמני (איי- 797) אשר הונפק על ידי משרדי DHS  ואכן מאשר שהפנייה אודות הסרת המעמד המותנה נכונה. 

 

עמוד הבית שלנו