תהליך קבלת הגרין קארד

המחזיקים בגרין קארד יכולים לחיות בארצות הברית כתושבי קבע, כך שהם יכולים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה; לפתוח עסק או אפילו לקנות בית. בעוד שלמחזיקים בגרין קארד יש יתרונות רבים של אזרחות אמריקאית, הכרטיס מעניק יתרון נוסף של אפשרות הגשת בקשה לאזרחות אמריקאית מלאה לאחר חמש שנים של החזקה בכרטיס. תהליך קבלת גרין קארד כרוך בסדרת צעדים שיש לנקוט בהם כדי לקבל את הכרטיס שמעניק למחזיקים בו מעמד של תושבי קבע בארצות הברית.

דגל ארצות הברית

אז איך אפשר לקבל גרין קארד

לישראלים המעוניינים לקבל גרין קארד יש מספר אפשרויות:

גרין קארד על בסיס עבודה

מועמד ממדינה זרה יכול להגיש בקשה לעבודה בארצות הברית, והוא זקוק לחסות של החברה כדי לקבל את הגרין קארד. עולים רבים בוחרים בשיטה זו שברוב המקרים כרוכה בחסות מעסיק נוכחי על בסיס המצב התעסוקתי והניסיון של האדם שמבקש להגר לארצות הברית. כלומר, על מנת לקבל אישור זמני לשהייה בארה"ב, יש לעבור תהליך קבלת גרין קארד שנפרש על פני שלושה שלבים ומתחיל עם טופס I-140. עם תום התהליך, המבקש יכול לקבל את העבודה שהמעסיק מציע לו, כדי להוכיח מעמד של מהגר, היות ובסופו של דבר הבקשה מבוססת על העסקת תושב זר עם חברה באותה עמדה. קיימים סוגים מעטים של ויזות על בסיס תעסוקתי, ולכל ויזה יש יתרונות, מאפיינים ומגבלות ייחודיים, כל שכל מקרה מטופל בהתאם

 קרא עוד

קבלת גרין קארד על בסיס משפחה

תושב קבע בארצות הברית, כלומר, אדם שיש לו גרין קארד, יכול להעניק חסות לקרובי משפחה כגון ילדים, רק אם אינם נשואים; ובני זוג.

נותן החסות צריך לעמוד במספר קריטריונים כדי לעזור לבן משפחתו לקבל את האשרה. בן המשפחה צריך להיות בקרבה של: לדים, נשואים או רווקים. בני זוג. אחים ואחיות. הורים. 

קרא עוד

קבלת גרין קארד על בסיס נישואין

בשלב הראשוני יש להגיש בקשה לויזה עבור בן או בת הזוג . הבקשה לויזה  תוגש אל רשויות ההגירה של ארצות הברית כאשר לצידה מסמכים המעידים על אזרחות של בן הזוג, חוקיות נישואין ועוד. במעמד זה יידרשו כל מיני מסמכים כמו חשבונות בנק משותפים, נוסח טאבו, שיתוף נכסים וכל מה שיכול להעיד על כנות היחסים. כמו כן גם צירופן של תמונות מתקופות שונות לרבות מכתבים שונים יחזקו את האמיתות שבדבר.

 

מעמד פליט / מקלט

אם אתה פליט מתקבל. על פי חוק אתה נדרש להגיש בקשה לגרין קארד בארצות הברית שנה אחת לאחר הגעתך לארצות הברית כפליט. התהליך מתחיל בטופס I-485. 

קרא עוד

ואם לא קיבלו את הבקשה לגרין קארד

"הרישום" הוא הוראה בחוק ההגירה והלאום, המאפשרת לאדם שנכנס בעבר לארצות הברית באופן בלתי חוקי להשיג מגורים קבועים חוקיים בהתבסס על העובדה שהם מתגוררים במדינה לאורך זמן.

שאלות ותשובות לגבי קבלת הגרין קארד

אם אתה מחזיק בגרין קארד אמריקאי. זה נותן לך הזדמנות לתת חסות לבני המשפחה הקרובה שלך ולתת להם את היכולת להישאר איתך בארצות הברית. , בני משפחה מיידית "מוגדרים על ידי הגירת ארה"ב כילדים לא נשואים מתחת לגיל 21, הורים ובני זוג. עיין במילון המונחים שלנו לקבלת הגדרות נוספות הקשורות להגירה.

הסיכוי לקבל גרין קארד לתושב ישראלי הוא 1 לכל 130 איש אשר נרשמו לתכנית הגרין קארד. חשוב להבין שהיחס הזה נתון לשינוי בין כל הגרלה, שכן היו שנים שהיחס היה 1 לכל 100 ישראלים שנרשמו להגרלה.

איך לקבל גרין קארד

כולכם ודאי מכירים או שמעתם לפחות פעם אחת על אשרת הגרין קארד. למעשה מדובר בויזה שמאפשרת מעמד תושב כולל אישור עבודה חוקי בארצות הברית, הניתנת על ידי הממשלה. אזרחים רבים מכל העולם אשר מעוניינים להגר באופן חוקי לארצות הברית חושקים באישור הזה, אבל הדרך לשם לא תמיד קלה ופשוטה. אז מה הוא למעשה האישור הזה, ואיך ניתן לקבל אותו? חשוב לציין כי אישור הגרין קארד מקנה תושבות קבע באופן חוקי בארצות הברית, ואינו מקנה אזרחות, שהיא פרמטר שונה לגמרי. מי שזכאי לגרין קארד וחי בארצות הברית יוכל להגיש בקשה למעמד אזרח בהמשך הדרך. אחד מההבדלים המשמעותיים הוא שתושב ארצות הברית שיש לו אזרחות אינו חייב לגור בארצות הברית כלל, ואילו מי שמחזיק באישור הגרין קארד מחוייב לחיות באחת מהמדינות של אמריקה, ולנהל את רוב חייו בארה״ב

 

איך לקבל גרין קארד?

 

רבים שאולים את עצמם את השאלה איך לקבל גרין קארד? התשובה לכך פשוטה מאוד. ישנן שלוש דרכים עיקריות שיכולות להקנות לכם את האישור המיוחל

 

  1. באמצעות קרובי משפחה מקרבה ראשונה כמו הורים או אחים, ניתן לכם אישור למעמד הגרין קארד באופן אוטומטי
  2. באמצעות אשרת תעסוקה תוכלו לקבל גרין קארד באופן חוקי. באם יש לכם כישורים מיוחדים, אתם בעלי תארים מתקדמים, או שיש לכם כישורים ויכולות הנדרשים על ידי חברות שונות בארצות הברית, יוכל המעסיק העתידי שלכם להגיש בעבורכם בקשה לאשרת הגרין קארד לצורך תעסוקה, וזאת לאחר שהצליח להוכיח שאין באפשרותו לגייס תושב מקומי למשרה.
  3. הדרך האחרונה היא באמצעות הגרלת הגרין קארד השנתית שעורכת ממשלת ארצות הברית בכל שנה, בה מוגרלים כ– 50,000 אשרות תושבות למדינות שונות ברחבי העולם. ההגרלה כוללת שלבים שונים, החל משלב ההכרזה על המדינות הרשאיות להשתתף, דרך פרסום של הזוכים, בדיקות רפואיות, תהליך קונסולארי ועוד

 

חשוב לציין כי באף אחת מהדרכים אישור הגרין קארד לו אתם זכאים לא יופיע לכם בדואר, עליכם להגיש בקשה, לעבור הליך מסויים שנקבע בחוק, ולאחר השלמת כל התהליכים תהיו זכאים לאישור

 

למה מומלץ להיעזר ביועצים מקצועיים

 

אם החלטתם להגר לארצות הברית, ואתם מעוניינים באישור תושבות קבע, לא משנה באיזה דרך אתם מתכננים להגיש בקשה לקבלת הגרין קארד, מומלץ מאוד להעזר ביועצי הגירה מקצועיים. אמנם ישנה אפשרות להגיש בקשה באופן עצמאי, אבל יועץ הגירה מכיר היטב את הבירוקרטיה והתהליכים השונים, האישורים הנדרשים מכם, ויש לו תמונה רחבה על התהליך כולו. הוא יכול להדריך אתכם אילו מסמכים עליכם להציג, מה לומר בראיונות השונים, ולקצר משמעותית את התהליך, שלא לומר להעלות את הסיכוי. אין ספק שאתם לא רוצים לגלות שהבקשה שלכם נדחתה בגלל טופס שלא מילאתם כראוי או חלילה אישור ששכחתם לצרף, מה שעשוי לעכב לכם את הליך ההגירה בהרבה מאוד זמן.  

ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *