תהליך קבלת הגרין קארד

המחזיקים בגרין קארד יכולים לחיות בארצות הברית כתושבי קבע, כך שהם יכולים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה; לפתוח עסק או אפילו לקנות בית. בעוד שלמחזיקים בגרין קארד יש יתרונות רבים של אזרחות אמריקאית, הכרטיס מעניק יתרון נוסף של אפשרות הגשת בקשה לאזרחות אמריקאית מלאה לאחר חמש שנים של החזקה בכרטיס. תהליך קבלת גרין קארד כרוך בסדרת צעדים שיש לנקוט בהם כדי לקבל את הכרטיס שמעניק למחזיקים בו מעמד של תושבי קבע בארצות הברית.

דגל ארצות הברית

אז איך אפשר לקבל גרין קארד

לישראלים המעוניינים לקבל גרין קארד יש מספר אפשרויות:

גרין קארד על בסיס עבודה

מועמד ממדינה זרה יכול להגיש בקשה לעבודה בארצות הברית, והוא זקוק לחסות של החברה כדי לקבל את הגרין קארד. עולים רבים בוחרים בשיטה זו שברוב המקרים כרוכה בחסות מעסיק נוכחי על בסיס המצב התעסוקתי והניסיון של האדם שמבקש להגר לארצות הברית. כלומר, על מנת לקבל אישור זמני לשהייה בארה"ב, יש לעבור תהליך קבלת גרין קארד שנפרש על פני שלושה שלבים ומתחיל עם טופס I-140. עם תום התהליך, המבקש יכול לקבל את העבודה שהמעסיק מציע לו, כדי להוכיח מעמד של מהגר, היות ובסופו של דבר הבקשה מבוססת על העסקת תושב זר עם חברה באותה עמדה. קיימים סוגים מעטים של ויזות על בסיס תעסוקתי, ולכל ויזה יש יתרונות, מאפיינים ומגבלות ייחודיים, כל שכל מקרה מטופל בהתאם

 קרא עוד

קבלת גרין קארד על בסיס משפחה

תושב קבע בארצות הברית, כלומר, אדם שיש לו גרין קארד, יכול להעניק חסות לקרובי משפחה כגון ילדים, רק אם אינם נשואים; ובני זוג.

נותן החסות צריך לעמוד במספר קריטריונים כדי לעזור לבן משפחתו לקבל את האשרה. בן המשפחה צריך להיות בקרבה של: לדים, נשואים או רווקים. בני זוג. אחים ואחיות. הורים. 

קרא עוד

קבלת גרין קארד על בסיס נישואין

בשלב הראשוני יש להגיש בקשה לויזה עבור בן או בת הזוג . הבקשה לויזה  תוגש אל רשויות ההגירה של ארצות הברית כאשר לצידה מסמכים המעידים על אזרחות של בן הזוג, חוקיות נישואין ועוד. במעמד זה יידרשו כל מיני מסמכים כמו חשבונות בנק משותפים, נוסח טאבו, שיתוף נכסים וכל מה שיכול להעיד על כנות היחסים. כמו כן גם צירופן של תמונות מתקופות שונות לרבות מכתבים שונים יחזקו את האמיתות שבדבר.

 

מעמד פליט / מקלט

אם אתה פליט מתקבל. על פי חוק אתה נדרש להגיש בקשה לגרין קארד בארצות הברית שנה אחת לאחר הגעתך לארצות הברית כפליט. התהליך מתחיל בטופס I-485. 

קרא עוד

ואם לא קיבלו את הבקשה לגרין קארד

"הרישום" הוא הוראה בחוק ההגירה והלאום, המאפשרת לאדם שנכנס בעבר לארצות הברית באופן בלתי חוקי להשיג מגורים קבועים חוקיים בהתבסס על העובדה שהם מתגוררים במדינה לאורך זמן.

שאלות ותשובות לגבי קבלת הגרין קארד

אם אתה מחזיק בגרין קארד אמריקאי. זה נותן לך הזדמנות לתת חסות לבני המשפחה הקרובה שלך ולתת להם את היכולת להישאר איתך בארצות הברית. , בני משפחה מיידית "מוגדרים על ידי הגירת ארה"ב כילדים לא נשואים מתחת לגיל 21, הורים ובני זוג. עיין במילון המונחים שלנו לקבלת הגדרות נוספות הקשורות להגירה.

הסיכוי לקבל גרין קארד לתושב ישראלי הוא 1 לכל 130 איש אשר נרשמו לתכנית הגרין קארד. חשוב להבין שהיחס הזה נתון לשינוי בין כל הגרלה, שכן היו שנים שהיחס היה 1 לכל 100 ישראלים שנרשמו להגרלה.