דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

איך מקבלים גרין קארד

יותר ויותר אנשים מעידים על רמת חיים טובים ביותר בזכות מעמד תושבות הקבע שלהם, אז מה הם עושים שכדאי גם לכם לעשות? איך משיגים תושבות קבע בארצות הברית למטרת חיים, עבודה או אפילו הצלחה במישורים האישיים? אין ספק, למחזיקי גרין קארד יש לא מעט יתרונות וזה לא חדש, באמצעות הכרטיס הזה רבים וטובים מהם חיים את החיים הטובים ולאחר חמש שנים אף דורשים אזרחות בכדי להפוך לאזרחים אמריקאים לכל דבר. רוצים להיות חלק מכל הדבר הזה? לפני שאתם מגישים גרין קארד חשוב שתקראו את ההוראות במאמר הבא. 

איך מגישים בקשה נכונה לתושבות קבע? 

יש מגוון צעדים שיש לנקוט בהם במעמד דרישת גרין קארד ולכן אם אתם שואלים את עצמכם איך מקבלים גרין קארד חשוב כי תעשו זאת בהתאם לצרכים הנכונים. לצורך העניין, אם יש לכם מטרה לתושבות קבע בעקבות לימודים, אשרת השהייה תהיה שונה בתכלית השוני מאשרה הקשורה בעבודה ולכן רצוי להזין ולהגיש את הטפסים הנכונים למען שלא יהיה צורך לשלול או לבטלם על הסף.

יש כמה וכמה אפשרויות להגיש את הבקשות, זו יכולה להיות בת או בן משפחה אזרחי ארצות הברית – דרכם ההליך יהיה קצר ופשוט יותר. כמו כן וכפי שצוין ידרוש המעסיק עבור העובד אשרת שהיית קבע בהסתמך למשלח היד הנדרש. לצד זאת חשוב לציין גם את עניין ההגרלה, מאז שנות ה90 ועד היום מוגרלות להן 55000 אשרות קבע שמטרתן להפוך את ההגירה ליותר ליברלית גם בעבור מדינות קטנות בהן שיעורי ההגירה נמוכים יותר. לשאלתכם? גם מדינת ישראל נכללת וגם אתם כישראלים יכולים לנסות את הדרך הזו לצרכי מימוש קבלת הגרין קארד

איך מקבלים גרין קארד על בסיס עבודה? 

אם נשאלת השאלה של איך מקבלים גרין קארד על בסיס תעסוקתי שהרי כאן כללי ההגשה ישתנו לבלתי היכר ומי שידרוש את הבקשה לא יהיו אתם אלא המעסיקים האמריקאים. כפי שהבנתם, במעמד הזה יידרש מכם להשיג את החסות של החברה האמריקאית על מנת שזו תסייע לכם להשיג את אישורי השהייה לצרכי העבודה. כמו כן כחלק מדרישה זו יוגש טופס I-140 והתהליך יתפרש על שלושה שלבים כאשר בסיומם יקבל המבקש את המשרה ורק לאחר מכן שיוכח המעמד יוכל לקבל את אשרת התושבות המבוססת על עבודה. הליך של קבלת גרין קארד יתחיל עם הגשת הבקשה בשגרירות האמריקאית ורק מרגע אישור הבקשה יהיה ניתן להתקדם וליישם את התהליך. למען הסר ספק חשוב להיעזר בסבלנות ולזכור כי מדובר בהליך ארוך, מורכב ולעיתים איטי ורווי שנים מתחילתו ועד לקבלת האשרה הסופית. 

רוצים לייעל ולקצר את זמן ההמתנה עד כמה שניתן? אתר הבית של I – IMMIGRATE  מסייע לכם להתנהל נכון מתחילת ההליך ועד לסופו.