איך עובדת הגרלת גרין קארד

גרין קארד שמונפק על ידי שירותי האזרחות וההגירה בארצות הברית מאפשר לכם לחיות ולעבוד בארה"ב באופן קבוע. אמנם יש כמה דרכים לקבלת גרין קארד, כולל דרך משפחה או תעסוקה, אך לא כולם מתאימים לכך.

גם אם אתם זכאים, זמני ההמתנה תחת קטגוריות סטטוס משפחתיות או משרות מסוימות, יכולות להיות ארוכות ולהימשך עד עשרים שנים. אם אינכם זכאים, או אם ברצונכם להאיץ את תהליך ההמתנה – תוכנית ויזת העולים (DV) הידועה גם כהגרלת גרין קארד, עשויה להתאים לכם.

מה הסיכויים?

תוכנית הגרלת גרין קארד מנפיקה מדי שנה חמישים אלף אשרות עולים, על סמך תוצאות רישום אקראי. הוויזה מחולקת בין מדינות עם שיעורי עליה נמוכים מבחינה היסטורית לארצות הברית.

נתוני מפתח:

  • תוכנית הגרלת גרין קארד מנפיקה מדי שנה 50,000 אשרות עולים, על סמך תוצאות רישום אקראי.
  • עליכם להיות זכאים לפי מדינה, כמו גם על ידי השכלה או ניסיון בעבודה.
  • תקופת ההרשמה המקוונת לתוכנית הגרלת גרין קארד בדרך כלל נעה בין ה-1 באוקטובר ל-3 בנובמבר בכל שנה.
  • הכניסה להגרלה היא חינמית.

מי זכאי לקבלת גרין קארד?

לפני ההרשמה להגרלת גרין קארד, עליכם לקבוע אם אתם זכאים. עליכם להיות זכאים לפי מדינה כמו גם על ידי השכלה או ניסיון בעבודה.

זכאות לפי מדינה

אשרות שמונפקות באמצעות ההגרלה נעות מאזרחי מדינות נבחרות בשישה אזורים גיאוגרפיים: אפריקה, אסיה, אירופה, צפון אמריקה, אוקראינה, דרום אמריקה, מרכז אמריקה והקריביים. רשימת המדינות עשויה להשתנות בכל שנה והיא תופיע בהוראות הכניסה להגרלת גרין קארד.

אם לא נולדתם במדינה זכאית, אתם עדיין יכולים להיות זכאים לתוכנית הגרלת גרין קארד אם בן או בת הזוג שלכם נולדו במדינה זכאית, שניכם נכללים באותה כניסה ושניכם מתכוונים להיכנס לארצות הברית באותו זמן.

אבל זה לא הכול

אם נולדתם במדינה שאינה זכאית – אך אף אחד מהוריכם לא נולד במדינה זו או שאינם נחשבים לתושבים חוקיים באותה מדינה בזמן לידתכם – אתם עדיין יכולים להיות זכאים, בהנחה שאחד מההורים שלכם נולד במדינה זכאית.

השכלה או ניסיון בעבודה

בנוסף לזכאות בהתבסס על ארץ הולדתכם, עליכם לעמוד בדרישות מסוימות של השכלה או ניסיון בעבודה על מנת להירשם להגרלת גרין קארד. בעיקרון, פירוש הדבר שעליכם להיות בעלי השכלה תיכונית, או שיש לכם ניסיון של שנתיים במהלך חמש השנים האחרונות בעיסוק כשיר.

ניתן להשתמש במאגר המידע של משרד העבודה של ארה"ב כדי לקבוע אם ניסיון העבודה שלכם מספיק.

מתי להירשם?

תקופת ההרשמה המקוונת לתוכנית הגרלת גרין קארד בדרך כלל נעה בין ה-1 באוקטובר ל-3 בנובמבר בכל שנה. עליכם להירשם מוקדם ככל האפשר ברגע שההרשמה נפתחת.

אם תחכו לתום תקופת ההרשמה, אתם עלולים להחמיץ אותה בגלל תנועה רבה באתר. פניות מאוחרות לא יתקבלו, לא משנה מאיזו סיבה.

ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png