אילו שאלות מופיעות בריאיון לקבלת גרין קארד?

פסל החירות

כמה שאלות שרשויות ההגירה בארצות הברית ישאלו בראיון לקבלת הגרין קארד שלכם הן פשוטות וקלות, אבל אחרות עלולות להיות מורכבות יותר. במאמר זה נפרט את השאלות העיקריות שכדאי שתהיו מוכנים אליהן עם התשובות המתאימות.

מומחי ההגירה בחברת I-Immigrate עוזרים לכם בתהליך לקראת קבלת גרין קארד, משלב מילוי הטפסים וצירוף המסמכים המתאימים ועד הכנה לראיון בשגרירות, כך שתגיעו לראיון הכי מוכנים שאפשר, ותימנעו מטעויות שעלולות לפסול את מועמדותכם לקבלת גרין קארד. 

מהי המטרה העיקרית בראיון לקבלת גרין קארד?

ראיון גרין קארד הוא בדרך כלל השלב האחרון בתהליך הגשת מועמדות לישיבת קבע חוקית בארצות הברית, בין א אתם מגישים בקשה לשגרירות האמריקאית בארץ או פונים לרשויות ההגירה של ארה"ב. 

לפני קבלת החלטה בבקשתכם, רשויות ההגירה מעדיפות, עם כמה חריגים, לפגוש את הפונה באופן אישי. זה נותן להם סיכוי לסקור את כל המסמכים המקוריים שהבאתם לנציג, ולשאול כל שאלה רלוונטית. חלק מהשאלות שתישאלו תלויות בקטגוריה של הגרין קארד שעליה אתם נמנים.

לדוגמא:

על מנת לקבל גרין קארד באמצעות נישואין, תהליך הריאיון יהיה קפדני במיוחד, מכיוון שהפקידים מבקשים לוודא שאינכם מבצעים הונאת נישואין. 

לעומת זאת, במקרה מובחן של מבקש אשר יעבוד עבור מעסיק אמריקאי דרכו הו קיבל אשרה, ניתן לצפות לחקירה קלה למדי. הנה השאלות שסביר ביותר שתישאלו.

 האם אוכל לראות תעודת זהות?

תצטרכו להוכיח שאתם מי שאתם טוענים שאתם כדי לקבל גרין קארד.

האם אתם נשבעים לומר את האמת, את כל האמת ושום דבר מלבד האמת?

בדרך כלל, המראיין יתחיל בכך שיבקש ממך להצהיר על שבועה זו. פירוש השבועה הוא שתימצאו אשמים בשבועת שקר אם תשקרו או תמסרו מידע כוזב במהלך הריאיון.

מה השם המלא שלכם?

זה נשמע פשוט, אבל אתם יכולים לצפות לזה ולשאלות אחרות שהן ישר מהטפסים שמילאתם. שאלות דומות עשויות לכלול "איפה נולדת" ו"מתי נכנסת לאחרונה לארצות הברית."

למרות שסביר להניח שהמראיין לא ילמד הרבה מהתשובות, תמיד קיים סיכוי שהוא יתפוס אדם שמנסה לבצע הונאה, שאיית את שמו באופן שגוי, או שטעה בציון הכתובת או במידע בסיסי אחר.

האם ביצעתם אי פעם פשע?

הרשעה פלילית ברשומות האישיות שלכם עשויה להיות עילה לממצא של אי קבילות – כלומר אי זכאות לקבלת גרין קארד. 

אף כי נלקחו טביעות אצבע, או שסיפקת תעודת יושר מהמשטרה, תמיד קיים סיכוי שמישהו מואשם בפשע שלא נחשף בדוחות האלה. זוהי ההזדמנות של המראיין לגלות פשעים אחרים.

במקרה של גרין קארד על בסיס נישואין בלבד: איפה נפגשתם?

זו רק אחת מהשאלות הרבות שתישאלו בראיון לקבלת גרין קארד, וגם בן או בת הזוג שלכם יתבקשו לענות על שאלות, אם הבקשה מיועדת לגרין קארד על בסיס נישואין. צפו לשאלות רבות נוספות כמו "כמה אנשים השתתפו בחתונה שלכם", "מה עשיתם בחג האהבה האחרון?", ו"מה אכלתם אתמול בארוחת הערב ולקינוח?". 

לשאלות אפשריות נוספות, מומחי ההגירה בחברת I-Immigrate יעזרו לכם להתכונן כך שתגיעו לריאיון מוכנים היטב.

ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png