סוגים שונים של גרין קארד על בסיס עבודה

במהלך חודש יוני האחרון, כחלק מהפעולות הננקטות לצורך ריסון התפשטות מגפת הקורונה, הגביל נשיא ארצות הברית את הכניסה לארצות הברית למחזיקי ויזות עבודה, כולל ויזת H-1B המיועדת כאמור לעובדים מיומנים מתחומים מרכזיים במשק. החלטה זו השפיעה אמנם על אלפים רבים של ישראלים אשר תכננו להיכנס לארצות הברית לצרכי עבודה, אך למרות שהגבלות שונות עדיין קיימות (וימשיכו ללוות אותנו עד לסיום המגפה), אשרות וגרין קארד לצרכי עבודה הם עדיין מהכלים המרכזיים והיעילים ביותר עבור ישראלים (וזרים בכלל) המעוניינים להגר לארצות הברית, ומתמחים כאמור בתחום עיסוק רלוונטי זה או אחר.

סוגים שונים של גרין קארד על בסיס עבודה

הגשת בקשה לגרין קארד למחזיקים באשרת עבודה

ישראלים המחזיקים באשרת כניסה לארצות הברית לצרכי עבודה (דוגמת האשרות המפורטות לעיל) זכאים להגיש בקשה לגרין קארד לצרכי עבודה, וכך להתקדם אל עבר אישור כניסה, שהייה ועבודה גורף ויציב יותר. גרין קארד הוא כמובן אישור "חזק" ובטוח יותר מאשר וויזה, והופך את המחזיקים בו לתושבי קבע ואזרחים בפועל, גם אם לא באופן רשמי. עבור אלו שכבר מחזיקים באחת מהוויזות שפורטו לעיל, מה נדרש על מנת להתחיל בתהליך קבלת גרין קארד? ובכן, התהליך מתחיל בהגשת טופס I-485 (זמין להורדה באתר רשות ההגירה האמריקאית), כמו גם בתשלום העמלות הנדרשות לתהליך זה, דוגמת עמלת הגשה. לאחר מכן נדרש להגיש מסמכים שונים הנוגעים לוויזה שכבר ברשותכם, כאשר פירוט מלא בנוגע למסמכים הספציפיים הנדרשים עבור כל בקשה (אלו עשויים להשתנות בין מועמדים שונים על פי סוג הוויזה בה הם כבר מחזיקים) ניתן למצוא גם כן באתר רשות ההגירה של ארה"ב. סיכויי קבלת גרין קארד למחזיקים בוויזת עבודה הם גבוהים יותר, בין השאר מכיוון שמדובר במועמדים אשר כבר עשו חלק מהדרך הנדרשת על מנת להוכיח לרשויות האמריקאיות כי אכן מדובר באנשים אמינים המעוניינים להגר לארה"ב במטרה לעסוק בתחום ספציפי. עם זאת, חשוב להבין כי גם במקרה זה נדרשת הגשה מסודרת ומדויקת של המסמכים השונים, וככל שהבקשה מוגשת בצורה מקצועית יותר, כך סיכוייה להתקבל גבוהים יותר והזמן שהתהליך צפוי לקחת קצר יותר. כלומר, גם עבור מי שכבר מחזיק באשרת עבודה, אך מעוניין "להתקדם" לקראת גרין קארד לארצות הברית, מומלץ להתקדם בתהליך בליווי של חברה מקצועית המתמחה בהגשת בקשות אלו. זה יגדיל את הסיכויים לכך שהתהליך יושלם בהצלחה בתוך פרק זמן קצר) פועלות במתכונות מצומצמות או חלקיות בלבד. אם אתם שוקלים את האפשרות של שהות זמנית בארצות הברית למטרות עבודה, יש סוגים שונים של ויזות עבודה שנותנות את האפשרות לחיות ולעבוד בארה"ב לפרק זמן מוגבל, בלי לעבור את כל תהליך ההגירה. המומחים בחברת I-Immigrate מלווים אתכם בתהליך הגשת בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס עבודה, וישמחו ללוות אתכם עד לקבלת הוויזה הזמנית. אבל קודם בואו נבין מה הם חלק מהסוגים העיקריים והנפוצים של הוויזות התעסוקתיות, כך שתוכלו להחליט על הגשת הבקשה המתאימה.

סוגי הויזות על בסיס עבודה המוצעות על ידי מחלקת ההגירה

ויזה P

זוהי אשרה שמיועדת לצוותי בידור או קבוצות של ספורטאים. כדי לקבל ויזה מסוג זה, הקבוצה מתבקשת ברוב המקרים להציג הישגים ברמה בינלאומית בתחום ההתמחות הספציפי. יש להציג גם הזמנות לאירועים שונים שאליהם חברי הקבוצה מוזמנים במדינות שונות בארה"ב, והוויזה מתקבלת לאחר שחברה או ארגון שמזמינים את הקבוצה, מאשרים מראש את הישגי החברים. 

ויזה L

אשרה מסוג זה מיועדת לעובדים בחברות שיש להן משרדים בארה"ב, והיא נחשבת לאשרת ניוד, כלומר רילוקיישן בתוך החברה. מועמדים שמבקשים לקבל גרין קארד על בסיס עבודה מסוג זה נדרשים לעבוד בתפקיד ניהולי או בכיר בחברה, או שיש להם ידע מיוחד אשר דרוש לפיתוח החברה בתחומי ארה"ב.

 

ויזה O-1

ויזה מסוג זה מתאימה לאנשים שיש להם כישורים מיוחדים בתחומים כמו מדע, אמנות, עסקים, חינוך או ספורט. כדי לקבל גרין קארד על בסיס עבודה מהסוג הזה, המועמדים מתבקשים להציג שבחים לאומיים או בינלאומיים, והישגים שונים בתחום התמחותם. הוויזה מתקבלת לאחר שחברה או ארגון בארצות הברית מזמינים מועמד בתחום מסוים, לאחר אישור מראש של ההישגים הלאומיים או הבינלאומיים של המועמד.

ויזה H-1B

זוהי אחת מאשרות העבודה הנפוצות, וכדי להיות זכאים לוויזת עבודה מהסוג הזה, אתם צריכים להיות בעלי תואר ראשון לפחות, של מוסד השכלה שמוכר בארצות הברית. המעסיק מתבקש להתחיל בתהליך קבלת גרין קארד על בסיס עבודה לאזרח הזר.

ויזת עבודה מסוג זה מתאימה ברוב המקרים לאנשי מקצוע מתחום ההנדסה, התכנות, או המדע, וממשלת ארצות הברית מעוניינת לגייס אזרחים זרים לעבודה בתחומי המדינה על מנת לסייע בפיתוח המשק האמריקאי.

 

בשורה התחתונה, התהליך לקבלת גרין קארד משתלם לכל הצדדים

גרין קארד על בסיס עבודה מאפשר לתושבי ישראל לעבור לחיות ולעבוד בארצות הברית, לפרק זמן מוגדר. מבחינת ממשלת ארצות הברית, זהו מצב שבו כולם מנצחים. האזרח הזר מקבל אפשרות להגשים את חלומו ולעבוד בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ואילו המדינה מרוויחה עובדים מומחים שיכולים לתרום לכלכלה האמריקאית.
לכן כדאי להתנהל נכון, לוודא שאתם מגישים את הטפסים המתאימים, ושלא שכחתם שום פרט מהותי שעלול לחבל בסיכוייכם להשיג את האשרה המבוקשת. הנציגים שלנו זמינים לשירותכם וילוו אתכם בתהליך עד להשגת האשרה המיוחלת. לפרטים נוספים אודות תהליך הגשת בקשה לגרין קארד למחזיקים באשרת עבודה לארצות הברית צרו עימנו קשר, וצוות המומחים שלנו ישמח לענות לכם על כל שאלה וללוות אתכם לכל אורך התהליך.