גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית: המדריך המלא

אזרחים אמריקאים זכאים להגיש בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, כלומר, לקרובי משפחה מדרגה ראשונה, באמצעות הגשת בקשה לקבלת ויזה של מהגרים, אם קרוב המשפחה מתגורר מחוץ לתחומי ארצות הברית, או שאפשר להגיש בקשה לשינוי מעמד, אם קרוב המשפחה חי בארה"ב תחת מעמד אחר.

במונחים של כמויות, ניתן לקבוע באופן חד משמעי שרוב אשרות ההגירה לארה"ב מונפקות על ידי רשויות ההגירה על בסיס של קרבה משפחתית לתושבים אמריקאים. אם אתם רוצים לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית, או שאתם רוצים לעזור לקרוב משפחה מדרגה ראשונה להפוך לתושב אמריקאי, חשוב שתבינו איך התהליך עובד.

מתחילים עם פנייה לרשויות ההגירה

כדי שאזרח ישראלי יוכל לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, קרוב המשפחה שלו צריך לפנות לרשויות ההגירה, ועד אישור הבקשה על ידי המשרד לשירותי אזרחות והגירה, הטיפול בבקשה עובר למרכז הלאומי לאשרות. המרכז יוצר קשר עם בן המשפחה, והוא מתבקש למלא טפסים שמגובים במסמכים מתאימים.

עם אישור הטפסים והמסמכים, הטיפול בבקשה עובר לנציגי רשות ההגירה לארצות הברית, שיושבים בשגרירות האמריקאית בירושלים, ונקבע ראיון אישי עם הישראלי שביקש לקבל את הגרין קארד. כחלק מהתהליך, הוא מתבקש לעבור בדיקה רפואית ולהביא איתו לראיון בשגרירות מסמכים נוספים שתומכים בבקשתו.

אם הריאיון הסתיים בהצלחה, אשרת ההגירה לארצות הברית מתקבלת בתוך כמה ימים, והגרין קארד נשלח על ידי רשות ההגירה האמריקאית לכתובת המגורים של בן המשפחה שחי בארה"ב.

מי נחשב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה למטרות קבלת גרין קארד?

כדי לקבל גרין קארד שמבוסס על קרבה משפחתית מידית, עליכם להיות:

  • מתחת לגיל 21 ולא נשואים, עם הורה אחד לפחות שיש לו אזרחות אמריקאית.
  • אתם נשואים לאזרח אמריקאי.
  • אתם הורים לאזרח אמריקאי שגילו מעל 21.

קרבה משפחתית מדרגה ראשונה אינה כרוכה בתקופת המתנה לקבלת האישור לוויזה, והתהליך יכול להימשך עד שנה, לפני שקרוב המשפחה מדרגה ראשונה יקבל את הזכאות להצטרף לאזרח האמריקאי שחי בארה"ב.

אפשרות נוספת היא הגשת בקשה לגרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מועדפת

כלומר, בניגוד לקרבה משפחתית מדרגה ראשונה, קרוב משפחה מועדף נדרש להמתין בתור עם רשימת האנשים האחרים שמבקשים להגר לארצות הברית, עד שיקבל מספר לגרין קארד. הסיבה היא מכסה שנתית מוגבלת לגרין קארד, בקטגוריה של קרובי משפחה מועדפים.

ומה השורה התחתונה כאן?

אם אתם מעוניינים להתחיל תהליך של קבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, מדרגה שניה, שלישית או מועדפת, המומחים בחברת I-Immigrate זמינים לשירותכם עם המידע המלא על התהליך, כך שלא תשכחו שום פרט, חשוב או משני, ובקשתכם לא תיפסל מטעמי מנהלה, תקנים ותנאים.

מילוי תקין של הטפסים והגשת כל המסמכים הדרושים מקדמת אתכם לקראת הזימון לראיון בשגרירות, שעשוי להתברר כראיון הכי חשוב שתעברו בחיים.

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png
גלילה לראש העמוד