גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

אזרחים אמריקאים זכאים להגיש בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, כלומר, לקרובי משפחה מדרגה ראשונה, באמצעות הגשת בקשה לקבלת ויזה של מהגרים, אם קרוב המשפחה מתגורר מחוץ לתחומי ארצות הברית, או שאפשר להגיש בקשה לשינוי מעמד, אם קרוב המשפחה חי בארה"ב תחת מעמד אחר. במונחים של כמויות, ניתן לקבוע באופן חד משמעי שרוב אשרות ההגירה לארה"ב מונפקות על ידי רשויות ההגירה על בסיס של קרבה משפחתית לתושבים אמריקאים. אם אתם רוצים לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית, או שאתם רוצים לעזור לקרוב משפחה מדרגה ראשונה להפוך לתושב אמריקאי, חשוב שתבינו איך התהליך עובד.

גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

מתחילים עם פנייה לרשויות ההגירה בארצות הברית

כדי שאזרח ישראלי יוכל לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, קרוב המשפחה שלו צריך לפנות לרשויות ההגירה, ועד אישור הבקשה על ידי המשרד לשירותי אזרחות והגירה, הטיפול בבקשה עובר למרכז הלאומי לאשרות. המרכז יוצר קשר עם בן המשפחה, והוא מתבקש למלא טפסים שמגובים במסמכים מתאימים. עם אישור הטפסים והמסמכים, הטיפול בבקשה עובר לנציגי רשות ההגירה לארצות הברית, שיושבים בשגרירות האמריקאית בירושלים, ונקבע ראיון אישי עם הישראלי שביקש לקבל את הגרין קארד. כחלק מהתהליך, הוא מתבקש לעבור בדיקה רפואית ולהביא איתו לראיון בשגרירות מסמכים נוספים שתומכים בבקשתו. אם הריאיון הסתיים בהצלחה, אשרת ההגירה לארצות הברית מתקבלת בתוך כמה ימים, והגרין קארד נשלח על ידי רשות ההגירה האמריקאית לכתובת המגורים של בן המשפחה שחי בארה"ב.ם

מי נחשב לקרוב משפחה

כדי שאזרח ישראלי יוכל לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, קרוב המשפחה שלו צריך לפנות לרשויות ההגירה, ועד אישור הבקשה על ידי המשרד לשירותי אזרחות והגירה, הטיפול בבקשה עובר למרכז הלאומי לאשרות. המרכז יוצר קשר עם בן המשפחה, והוא מתבקש למלא טפסים שמגובים במסמכים מתאימים. עם אישור הטפסים והמסמכים, הטיפול בבקשה עובר לנציגי רשות ההגירה לארצות הברית, שיושבים בשגרירות האמריקאית בירושלים, ונקבע ראיון אישי עם הישראלי שביקש לקבל את הגרין קארד. כחלק מהתהליך, הוא מתבקש לעבור בדיקה רפואית ולהביא איתו לראיון בשגרירות מסמכים נוספים שתומכים בבקשתו. אם הריאיון הסתיים בהצלחה, אשרת ההגירה לארצות הברית מתקבלת בתוך כמה ימים, והגרין קארד נשלח על ידי רשות ההגירה האמריקאית לכתובת המגורים של בן המשפחה שחי בארה"ב.

סיבות טובות לעבור לארצות הברית

הארכה של גרין קארד

במקרים בהם בני זוג נישאו במהלך פרק זמן בן פחות משנתיים מיום הגשת הבקשה לגרין קארד, ניתן "גרין קארד מותנה", אשר תוקפו מוגבל ויש להאריכו לגרין קארד קבוע בתוך שנתיים. על מנת לעשות זאת בהצלחה יש להגיש טופס בקשה להסרת התנאי  שלושה חודשים לפני מועד פקיעת הגרין קארד המותנה.  טופס זה מתחיל תהליך במסגרתו על בני הזוג להוכיח לרשויות האמריקאיות כי הם אכן התחתנו באופן "אותנטי", וכי לא מדובר בנישואים פיקטיביים לצורך קבלת אשרת הגרין קארד בלבד.

אשרות על בסיס אירוסין

אשרות גרין קארד על רקע קרבה משפחתית מיועדות אמנם בעיקר לבני משפחה מקרבה ראשונה, אך גם בני זוג המיועדים להתחתן יכולים להגיש בקשה לאשרת K-1, אותה מנפיקים לארוס/ה של אזרח/ית אמריקאים. אשרה זו מיועדת לבני זוג מאורסים המתכוונים להתחתן בתוך תשעים ימים מיום הכניסה של בן/ת הזוג לארצות הברית.

הליך מזורז

במקרים מסוימים ניתן להגיש בקשה להליך (בקשת גרין קארד על רקע משפחתי) מזורז. הליך זה תקף בעיקר עבור ילדים בני פחות מ 21, וגם במידה ובקשה זו נדחית, עדיין ניתן להגיש בקשה  רגילה. ההליך המזורז רלבנטי עבור מקרים בעלי נסיבות מיוחדות, דוגמת מצב חירום רפואי של מבקש האשרה, התחלת עבודה מהירה ומיידית בארצות הברית וכו'.

קרובי משפחה  מועדפים

כפי שציינו לעיל, גם קרובי משפחה אשר אינם מקרבה ראשונה אך נחשבים ל"קרובי משפחה מועדפים" יכולים לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית. מי עונה להגדרה של "קרוב משפחה מועדף"? ובכן, קיימת היררכיה מסוימת בהגדרה זו, הקובעת מיהם בני המשפחה המועדפים אשר הטיפול בבקשתם יקבל עדיפות וסיכוייהם לקבלת הגרין קארד יהיו גבוהים יותר: כאמור, בעדיפות ראשונה בקטגוריה זו נמצאים ילדים להורה אמריקאי/ת אשר אינם נשואים וגילם הוא פחות מ 21. אחריהם, בעדיפות שנייה נמצאים בני זוג של מחזיקי גרין קארד אשר גילם הוא מעל ל 21, כמו גם ילדים למחזיקי גרין קארד אשר אינם נשואים אך בני יותר מ 21. בעדיפות שלישית נמצאים ילדים נשואים אשר לפחות אחד מהוריהם הוא אזרח אמריקאי. בעדיפות רביעית נמצאים אחים ואחיות של אזרח אמריקאי, מעל לגיל 21

ומה השורה התחתונה כאן?

אם אתם מעוניינים להתחיל תהליך של קבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, מדרגה שניה, שלישית או מועדפת, המומחים בחברה זמינים לשירותכם עם המידע המלא על התהליך, כך שלא תשכחו שום פרט, חשוב או משני, ובקשתכם לא תיפסל מטעמי מנהלה, תקנים ותנאים. מילוי תקין של הטפסים והגשת כל המסמכים הדרושים מקדמת אתכם לקראת הזימון לראיון בשגרירות, שעשוי להתברר כראיון הכי חשוב שתעברו בחיים

העדפה שנייה (2 א): בני זוג של מחזיקי גרין קארד, לא נשואים
ילדים (מתחת לגיל 21) מתושבי קבע

העדפה שלישית: בנים ובנות נשואים
(בכל גיל)של אזרחי ארה"ב

זכאות לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

 

בהתאם למצבך, יתכן שאתה זכאי להגיש בקשה ל- US Green Card באמצעות עצומה משפחתית לבני משפחה המתגוררים בארה"ב כאזרחי ארה"ב או תושבי קבע (המכונים גם תושבים קבועים חוקיים ב- PR). בני משפחה מסוימים עשויים להיות זכאים לתת חסות או לעתור לקבלת כרטיס גרין קארד.

 

גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית היא תעודה אמריקאית לכל דבר, המזכה את המוטב לה בסטאטוס של אזרח קבוע בארצות הברית. בעל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית יכול לחיות ולעבוד בארצות הברית ללא הגבלה, ולאחר כחמש שנים יכול לעתור להפוך לאזרח אמריקאי מן המניין.

כשירות עבור גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

ניתן לפנות למחלקה המדינית של ארה"ב או לקונסוליה האמריקאית הקרובה אליכם, ולעתור לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית אם:

  • אתם נשואים או מאורסים לבן זוג שהוא אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד תקף. במצבים מעין אלו, ניתנת לבן הזוג העותר לבקשה להביא את ילדיו מנישואיו הקודמים עמו לארצות הברית
  • אתם אלמנים של אזרח אמריקאי, והייתם נשואים לאזרח האמריקאי כאשר הוא נפטר
  • ההורים שלכם או אחד מההורים שלכם הוא אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד תקף
  • אחיכם או אחותכם הם אזרחים אמריקאים ומעל גיל 21

דרישות להגשת הבקשה

לאחר שלמדתם כי אתם אכן עונים לאחד מהקריטריונים מעלה, אתם בוודאות יכולים להגיש בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית. בכדי לעשות זאת, ראשית עליכם לבקש מבני משפחתיכם למלא את טופס I-130 עבורכם, בכדי להבטיח כי בני המשפחה שלכם מודעים לכך שהם תומכים במעבר שלכם לארה"ב, כי הם מוכנים להמליץ עליכם כעל אזרחים למופת ולקחת עליכם אחריות בריאותית, כלכלית ומוסרית במידת הצורך.

המסמך מבקש מבן המשפחה האמריקאי שלכם לספק הוכחה שהוא בעצמו בעל אזרחות או גרין קארד תקף, הוכחה שאתם בני משפחה מקרבה ראשונה, ומאשרים כי הם תומכים בכם לכל אורך התהליך. במידה ואתם עותרים לגרין קארד על בסיס נישואין, יהיה עליכם לספק הוכחה נוספת, שמוכיחה כי בחרתם להתחתן מתוך אהבה ולא מתוך רצון לקבל גרין קארד ולעבור לארצות הברית.

עלות הטופס היא כ- 535 דולר. רוב הפעמים, תיאלצו להמתין מספר חודשים, עד שתקבלו תשובה חיובית או שלילית.

במידה והתשובה חיובית, אם אתם בארצות הברית יהיה עליכם למלא בעצמכם את טופס I-485, המהווה את הטופס הסטנדרטי שכל אדם שמעוניין לקבל גרין קארד מתוך ארצות הברית ממלא.

אם כעת אתם מחוץ לארצות הברית, הטופס ישלח אל מרכז הוויזה הבינלאומי. המרכז יעביר את המסמך לקונסוליה המתאימה בחו"ל. כאשר תהיה ויזה זמינה לבן המשפחה, הקונסוליה תיידע אתכם ותסביר לכם כיצד להמשיך את התהליך. 

רוב הפעמים, אתם תזומנו לריאיון בקונסוליה האמריקאית הקרובה אליכם, שם ייקבע אם אתם אכן מתאימים לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית. נדרש זמן רב לקבוע פגישה לריאיון, ויש להמתין אף יותר בכדי לקבל תשובה.

במידה ותקבלו תשובה שלילית, הקונסוליה תפרט מדוע היא בחרה למנוע מכם את הזכות לקבל גרין קארד. אם אתם בתוך ארצות הברית, אתם יכולים לנסות ולערער על ההחלטה של המדינה. אם התשובה שלילית או במידה ואינכם עומדים בקריטריונים לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית, אתם תמיד יכולים להשתתף בגרין קארד לוטרי, המחלק ל- 50,000 איש מכל רחבי העולם תעודת גרין קארד מידי שנה ובה יש אלפי ישראלים. 

במידה ותקבלו תשובה חיובית, מזל טוב! רוב הפעמים, תוכלו לקבל מספר ויזה תוך כחודשיים לכל היותר, ולהגר לארה"ב בכדי להיות קרובים יותר למשפחתכם. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *