גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

אזרחים אמריקאים זכאים להגיש בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, כלומר, לקרובי משפחה מדרגה ראשונה, באמצעות הגשת בקשה לקבלת ויזה של מהגרים, אם קרוב המשפחה מתגורר מחוץ לתחומי ארצות הברית, או שאפשר להגיש בקשה לשינוי מעמד, אם קרוב המשפחה חי בארה"ב תחת מעמד אחר. במונחים של כמויות, ניתן לקבוע באופן חד משמעי שרוב אשרות ההגירה לארה"ב מונפקות על ידי רשויות ההגירה על בסיס של קרבה משפחתית לתושבים אמריקאים. אם אתם רוצים לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית, או שאתם רוצים לעזור לקרוב משפחה מדרגה ראשונה להפוך לתושב אמריקאי, חשוב שתבינו איך התהליך עובד.

גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

מתחילים עם פנייה לרשויות ההגירה בארצות הברית

כדי שאזרח ישראלי יוכל לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, קרוב המשפחה שלו צריך לפנות לרשויות ההגירה, ועד אישור הבקשה על ידי המשרד לשירותי אזרחות והגירה, הטיפול בבקשה עובר למרכז הלאומי לאשרות. המרכז יוצר קשר עם בן המשפחה, והוא מתבקש למלא טפסים שמגובים במסמכים מתאימים. עם אישור הטפסים והמסמכים, הטיפול בבקשה עובר לנציגי רשות ההגירה לארצות הברית, שיושבים בשגרירות האמריקאית בירושלים, ונקבע ראיון אישי עם הישראלי שביקש לקבל את הגרין קארד. כחלק מהתהליך, הוא מתבקש לעבור בדיקה רפואית ולהביא איתו לראיון בשגרירות מסמכים נוספים שתומכים בבקשתו. אם הריאיון הסתיים בהצלחה, אשרת ההגירה לארצות הברית מתקבלת בתוך כמה ימים, והגרין קארד נשלח על ידי רשות ההגירה האמריקאית לכתובת המגורים של בן המשפחה שחי בארה"ב.ם

מי נחשב לקרוב משפחה

כדי שאזרח ישראלי יוכל לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, קרוב המשפחה שלו צריך לפנות לרשויות ההגירה, ועד אישור הבקשה על ידי המשרד לשירותי אזרחות והגירה, הטיפול בבקשה עובר למרכז הלאומי לאשרות. המרכז יוצר קשר עם בן המשפחה, והוא מתבקש למלא טפסים שמגובים במסמכים מתאימים. עם אישור הטפסים והמסמכים, הטיפול בבקשה עובר לנציגי רשות ההגירה לארצות הברית, שיושבים בשגרירות האמריקאית בירושלים, ונקבע ראיון אישי עם הישראלי שביקש לקבל את הגרין קארד. כחלק מהתהליך, הוא מתבקש לעבור בדיקה רפואית ולהביא איתו לראיון בשגרירות מסמכים נוספים שתומכים בבקשתו. אם הריאיון הסתיים בהצלחה, אשרת ההגירה לארצות הברית מתקבלת בתוך כמה ימים, והגרין קארד נשלח על ידי רשות ההגירה האמריקאית לכתובת המגורים של בן המשפחה שחי בארה"ב.

סיבות טובות לעבור לארצות הברית

הארכה של גרין קארד

במקרים בהם בני זוג נישאו במהלך פרק זמן בן פחות משנתיים מיום הגשת הבקשה לגרין קארד, ניתן "גרין קארד מותנה", אשר תוקפו מוגבל ויש להאריכו לגרין קארד קבוע בתוך שנתיים. על מנת לעשות זאת בהצלחה יש להגיש טופס בקשה להסרת התנאי  שלושה חודשים לפני מועד פקיעת הגרין קארד המותנה.  טופס זה מתחיל תהליך במסגרתו על בני הזוג להוכיח לרשויות האמריקאיות כי הם אכן התחתנו באופן "אותנטי", וכי לא מדובר בנישואים פיקטיביים לצורך קבלת אשרת הגרין קארד בלבד.

אשרות על בסיס אירוסין

אשרות גרין קארד על רקע קרבה משפחתית מיועדות אמנם בעיקר לבני משפחה מקרבה ראשונה, אך גם בני זוג המיועדים להתחתן יכולים להגיש בקשה לאשרת K-1, אותה מנפיקים לארוס/ה של אזרח/ית אמריקאים. אשרה זו מיועדת לבני זוג מאורסים המתכוונים להתחתן בתוך תשעים ימים מיום הכניסה של בן/ת הזוג לארצות הברית.

הליך מזורז

במקרים מסוימים ניתן להגיש בקשה להליך (בקשת גרין קארד על רקע משפחתי) מזורז. הליך זה תקף בעיקר עבור ילדים בני פחות מ 21, וגם במידה ובקשה זו נדחית, עדיין ניתן להגיש בקשה  רגילה. ההליך המזורז רלבנטי עבור מקרים בעלי נסיבות מיוחדות, דוגמת מצב חירום רפואי של מבקש האשרה, התחלת עבודה מהירה ומיידית בארצות הברית וכו'.

קרובי משפחה  מועדפים

כפי שציינו לעיל, גם קרובי משפחה אשר אינם מקרבה ראשונה אך נחשבים ל"קרובי משפחה מועדפים" יכולים לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית. מי עונה להגדרה של "קרוב משפחה מועדף"? ובכן, קיימת היררכיה מסוימת בהגדרה זו, הקובעת מיהם בני המשפחה המועדפים אשר הטיפול בבקשתם יקבל עדיפות וסיכוייהם לקבלת הגרין קארד יהיו גבוהים יותר: כאמור, בעדיפות ראשונה בקטגוריה זו נמצאים ילדים להורה אמריקאי/ת אשר אינם נשואים וגילם הוא פחות מ 21. אחריהם, בעדיפות שנייה נמצאים בני זוג של מחזיקי גרין קארד אשר גילם הוא מעל ל 21, כמו גם ילדים למחזיקי גרין קארד אשר אינם נשואים אך בני יותר מ 21. בעדיפות שלישית נמצאים ילדים נשואים אשר לפחות אחד מהוריהם הוא אזרח אמריקאי. בעדיפות רביעית נמצאים אחים ואחיות של אזרח אמריקאי, מעל לגיל 21

ומה השורה התחתונה כאן?

אם אתם מעוניינים להתחיל תהליך של קבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, מדרגה שניה, שלישית או מועדפת, המומחים בחברה זמינים לשירותכם עם המידע המלא על התהליך, כך שלא תשכחו שום פרט, חשוב או משני, ובקשתכם לא תיפסל מטעמי מנהלה, תקנים ותנאים. מילוי תקין של הטפסים והגשת כל המסמכים הדרושים מקדמת אתכם לקראת הזימון לראיון בשגרירות, שעשוי להתברר כראיון הכי חשוב שתעברו בחיים

העדפה שנייה (2 א): בני זוג של מחזיקי גרין קארד, לא נשואים
ילדים (מתחת לגיל 21) מתושבי קבע

העדפה שלישית: בנים ובנות נשואים
(בכל גיל)של אזרחי ארה"ב

זכאות לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

 

בהתאם למצבך, יתכן שאתה זכאי להגיש בקשה ל- US Green Card באמצעות עצומה משפחתית לבני משפחה המתגוררים בארה"ב כאזרחי ארה"ב או תושבי קבע (המכונים גם תושבים קבועים חוקיים ב- PR). בני משפחה מסוימים עשויים להיות זכאים לתת חסות או לעתור לקבלת כרטיס גרין קארד.