גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית: המדריך המלא

אזרחים אמריקאים זכאים להגיש בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, כלומר, לקרובי משפחה מדרגה ראשונה, באמצעות הגשת בקשה לקבלת ויזה של מהגרים, אם קרוב המשפחה מתגורר מחוץ לתחומי ארצות הברית, או שאפשר להגיש בקשה לשינוי מעמד, אם קרוב המשפחה חי בארה"ב תחת מעמד אחר.

במונחים של כמויות, ניתן לקבוע באופן חד משמעי שרוב אשרות ההגירה לארה"ב מונפקות על ידי רשויות ההגירה על בסיס של קרבה משפחתית לתושבים אמריקאים. אם אתם רוצים לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית, או שאתם רוצים לעזור לקרוב משפחה מדרגה ראשונה להפוך לתושב אמריקאי, חשוב שתבינו איך התהליך עובד.

מתחילים עם פנייה לרשויות ההגירה

כדי שאזרח ישראלי יוכל לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, קרוב המשפחה שלו צריך לפנות לרשויות ההגירה, ועד אישור הבקשה על ידי המשרד לשירותי אזרחות והגירה, הטיפול בבקשה עובר למרכז הלאומי לאשרות. המרכז יוצר קשר עם בן המשפחה, והוא מתבקש למלא טפסים שמגובים במסמכים מתאימים.

עם אישור הטפסים והמסמכים, הטיפול בבקשה עובר לנציגי רשות ההגירה לארצות הברית, שיושבים בשגרירות האמריקאית בירושלים, ונקבע ראיון אישי עם הישראלי שביקש לקבל את הגרין קארד. כחלק מהתהליך, הוא מתבקש לעבור בדיקה רפואית ולהביא איתו לראיון בשגרירות מסמכים נוספים שתומכים בבקשתו.

אם הריאיון הסתיים בהצלחה, אשרת ההגירה לארצות הברית מתקבלת בתוך כמה ימים, והגרין קארד נשלח על ידי רשות ההגירה האמריקאית לכתובת המגורים של בן המשפחה שחי בארה"ב.

מי נחשב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה למטרות קבלת גרין קארד?

להלן מספר נקודות שחשוב להכיר בנוגע לאישורי גרין קארד על רקע קרבה משפחתית, נקודות אשר עשויות בהחלט להיות רלוונטיות גם עבורכם ולהשפיע על התהליך הבירוקרטי שתעברו, כמו גם על סיכויי הצלחתו 

 

אשרות על בסיס אירוסין – אשרות גרין קארד על רקע קרבה משפחתית מיועדות אמנם בעיקר לבני משפחה מקרבה ראשונה, אך גם בני זוג המיועדים להתחתן יכולים להגיש בקשה לאשרת K-1, אותה מנפיקים לארוס/ה של אזרח/ית אמריקאים. אשרה זו מיועדת לבני זוג מאורסים המתכוונים להתחתן בתוך תשעים ימים מיום הכניסה של בן/ת הזוג לארצות הברית. 

במהלך הבקשה על בני הזוג להציג ראיות שונות בנוגע לאופיה של מערכת היחסים, ובעצם להוכיח כי אכן מדובר בבני זוג, וכי בכוונתם לבנות חיים משותפים יחד. אשרת K-1 מאפשרת כניסה חד פעמית לארצות הברית, ותוקפה הוא לשישה חודשים (כאמור, על בני הזוג להינשא בתוך שלושה חודשים לכל היותר מיום הכניסה לארה"ב. לאחר פרק זמן זה פג תוקפה של האשרה). במידה ולארוס/ה ישנם ילדים בני פחות מ 21, הם יכולים להגיש גם כן בקשה, הפעם לאשרת K-2

 

 

הליך מזורז – במקרים מסוימים ניתן להגיש בקשה להליך I-130 (בקשת גרין קארד על רקע משפחתי) מזורז. הליך זה תקף בעיקר עבור ילדים בני פחות מ 21, וגם במידה ובקשה זו נדחית, עדיין ניתן להגיש בקשתI-130  רגילה. ההליך המזורז רלבנטי עבור מקרים בעלי נסיבות מיוחדות, דוגמת מצב חירום רפואי של מבקש האשרה, התחלת עבודה מהירה ומיידית בארצות הברית וכו'.

 

הארכה של גרין קארד מותנה – במקרים בהם בני זוג נישאו במהלך פרק זמן בן פחות משנתיים מיום הגשת הבקשה לגרין קארד, ניתן "גרין קארד מותנה", אשר תוקפו מוגבל ויש להאריכו לגרין קארד קבוע בתוך שנתיים. על מנת לעשות זאת בהצלחה יש להגיש טופס בקשה להסרת התנאי (טופס I-751) שלושה חודשים לפני מועד פקיעת הגרין קארד המותנה. 

טופס זה מתחיל תהליך במסגרתו על בני הזוג להוכיח לרשויות האמריקאיות כי הם אכן התחתנו באופן "אותנטי", וכי לא מדובר בנישואים פיקטיביים לצורך קבלת אשרת הגרין קארד בלבד. בתהליך זה מומלץ ביותר להגיש כמה שיותר ראיות המוכיחות את אותנטיות הקשר והנישואין בין בני הזוג, הוכחות כמו חוזי שכירות משותפים על דירה, החזרי מס וחשבונות בנק משותפים, מסמכים המעידים על בעלות משותפת על רכוש כלשהו, תצהירים מבני משפחה וחברים המעידים על כנות הקשר וכד'.

 

קרובי משפחה מועדפים – כפי שציינו לעיל, גם קרובי משפחה אשר אינם מקרבה ראשונה אך נחשבים ל"קרובי משפחה מועדפים" יכולים לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית. מי עונה להגדרה של "קרוב משפחה מועדף"? ובכן, קיימת היררכיה מסוימת בהגדרה זו, הקובעת מיהם בני המשפחה המועדפים אשר הטיפול בבקשתם יקבל עדיפות וסיכוייהם לקבלת הגרין קארד יהיו גבוהים יותר:

  • כאמור, בעדיפות ראשונה בקטגוריה זו נמצאים ילדים להורה אמריקאי/ת אשר אינם נשואים וגילם הוא פחות מ 21. 
  • אחריהם, בעדיפות שנייה נמצאים בני זוג של מחזיקי גרין קארד אשר גילם הוא מעל ל 21, כמו גם ילדים למחזיקי גרין קארד אשר אינם נשואים אך בני יותר מ 21.
  • בעדיפות שלישית נמצאים ילדים נשואים אשר לפחות אחד מהוריהם הוא אזרח אמריקאי.
  • בעדיפות רביעית נמצאים אחים ואחיות של אזרח אמריקאי, מעל לגיל 21.

 

קרבה משפחתית מדרגה ראשונה אינה כרוכה בתקופת המתנה לקבלת האישור לויזה, והתהליך יכול להימשך עד שנה, לפני שקרוב המשפחה מדרגה ראשונה יקבל את הזכאות להצטרף לאזרח האמריקאי שחי בארה"ב.

חשוב להזכיר כי מרבית אשרות ההגירה לארצות הברית ניתנות על בסיס של קרבה משפחתית. כפי שניתן לראות מהמידע שלעיל, לא רק אנשים הנמצאים בקרבה ישירה וראשונה לאזרחים אמריקאים יכולים להגיש בקשה לגרין קארד על רקע משפחתי, אלא גם אנשים רבים אחרים הנכללים באחד מהסטטוסים שפורטו כאן

 

במידה ואתם חושדים כי ייתכן ואתם עונים לחלק מהקריטריונים הנ"ל ומעוניינים לברר את זכאותכם האפשרית לגרין קארד, 

צרו עימנו קשר בהקדם ונתחיל יחד לעשות סדר בעניין.

 

אפשרות נוספת היא הגשת בקשה לגרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מועדפת

כלומר, בניגוד לקרבה משפחתית מדרגה ראשונה, קרוב משפחה מועדף נדרש להמתין בתור עם רשימת האנשים האחרים שמבקשים להגר לארצות הברית, עד שיקבל מספר לגרין קארד. הסיבה היא מכסה שנתית מוגבלת לגרין קארד, בקטגוריה של קרובי משפחה מועדפים.

ומה השורה התחתונה כאן?

אם אתם מעוניינים להתחיל תהליך של קבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מידית, מדרגה שניה, שלישית או מועדפת, המומחים בחברת I-Immigrate זמינים לשירותכם עם המידע המלא על התהליך, כך שלא תשכחו שום פרט, חשוב או משני, ובקשתכם לא תיפסל מטעמי מנהלה, תקנים ותנאים.

מילוי תקין של הטפסים והגשת כל המסמכים הדרושים מקדמת אתכם לקראת הזימון לראיון בשגרירות, שעשוי להתברר כראיון הכי חשוב שתעברו בחיים.

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png
גלילה לראש העמוד