דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

 

הימים ימי קורונה ונראה כי מרבית העולם עצר מלכת, בפרט תהליכים בירוקרטיים ובינלאומיים שונים דוגמת הגירה בין מדינות. עבור כל מי שתכנן להגר למדינה אחרת ותכניותיו הוקפאו עד הודעה חדשה בעקבות המגפה – האם בכל זאת הגירה בימי קורונה היא אפשרית? במקומות בהם התשובה חיובית – כיצד מומלץ לגשת לתהליך זה בימים רגישים אלו?

 

כמו מרבית התחומים האחרים, גם כל מה שקשור לטיסות לחו"ל ובפרט להגירה למדינות אחרות הופסק והוקפא כמעט לחלוטין בחודשים האחרונים, ובפרט בשבועות האחרונים בהם רמות התחלואה מטפסות ונראה כי לעזוב את ישראל הופך למשימה בלתי אפשרית.

כיצד בכל זאת ניתן להגר, או לקדם את הליך ההגירה, בימי הקורונה, ומה ניתן לעשות כרגע ספציפית בכל הנוגע לגרין קארד והגירה לארצות הברית?

בינתיים מקדמים מה שאפשר – לקדם את הליך ההגירה גם במהלך הקורונה

גם כעת, בעיצומה של מגפת הקורונה וכאשר חיסון וסיום המגפה עדיין אינם נראים באופק, עדיין ישנם דברים שונים שניתן לעשות על מנת לקדם הליכי הגירה שונים מהמדינה.

חשוב כמובן שלא ליצור כאן מצג שווא כאילו הכל כרגיל ואפשר להגר במהירות וביעילות כפי שניתן בימים כהרגלם, אלו שאנו זוכרים מלפני השנה הנוכחית – המגפה אכן משתקת את המנגנונים הבירוקרטיים בישראל ובמדינות רבות אחרות ולכן הכל מתעכב והופך פחות וודאי ויותר איטי.

אך אין זה אומר כי לא ניתן לעשות כלום בנידון. ניתן להגר גם בתקופת הקורונה, או לכל הפחות לקדם את ההליך על מנת שבעתיד נוכל לבצע את ההגירה בפועל.

קשה למנות בדיוק מה ניתן לקדם כיום ומה לא, בעיקר מכיוון שבכל מדינה הרשויות פועלות בהיקף שונה, והמצב נזיל ביותר ומשתנה מיום ליום. עם זאת, במידה ופועלים באופן עקבי ונחוש ניתן למצוא את חלונות הזמנים בהם כן מטפלים בהליכים אלו או אחרים במדינה אליה אנו מעוניינים להגר, ולנסות ולקדם את ההליך צעד אחר צעד.

דוגמה טובה לכך ניתן למצוא באחד מהליכי ההגירה המוכרים והמבוקשים ביותר על ידי ישראלים – הוצאת גרין קארד לארצות הברית

גרין קארד לארצות הברית בתקופת הקורונה – האם זה אפשרי? 

כדוגמה לאופן בו ניתן לנסות ולקדם הליכי הגירה שונים גם כיום, בימי הקורונה, ניקח כאמור את ההליך הפופולארי בקרב ישראלים של הוצאת גרין קארד לארצות הברית – 

נקדים ונאמר כי גם בארצות הברית, בדומה למדינות מערביות רבות נוספות, משתקת מגפת הקורונה רבים מהמשרדים הממשלתיים והמנגנונים הבירוקראטיים המטפלים בנושאים כמו הגירה וקבלת גרין קארד.

לכן, גם ספציפית היום וגם לאורך החודשים האחרונים התעכבו משמעותית תהליכים הקשורים להגירה והנפקה של גרין קארד למהגרים, ועבור מי שמתחיל בתהליך היום (או כבר נמצא בעיצומו) אין כרגע כל הבטחה מתי הוא יסתיים.

עם זאת, המגפה תדעך ותחלוף בסופו של דבר והעניינים יחזרו לשגרתם, אז יואצו שוב תהליכים אלו אל הקצב הרגיל בו הם בדרך כלל מתנהלים.

מה שבכל זאת ניתן לעשות גם כיום בנוגע להוצאת גרין קארד לארה"ב הוא להכין את כל הדברים והמסמכים הנדרשים לצורך התהליך, לברר את הבירורים השונים, להשיג נתונים ומסמכים המאמתים אותם ובעיקר להישאר עם האצבע על הדופק מול ההתנהלות היומיומית של רשויות ההגירה בארה"ב.

ניתן ומומלץ לעשות באמצעות עבודה עם אנשי מקצוע המתמחים בדיוק בתחום זה – הגירה לארה"ב והוצאת גרין קארד. הם יישארו מעודכנים ועם האצבע על הדופק עבורכם, ויעדכנו אתכם מדי יום בנוגע למה שניתן וכדאי לעשות בנידון, ממש עכשיו.

פרטים נוספים בנוגע להגירה לארצות הברית באמצעות גרין קארד, תהליך אותו ניתן לקדם בדרכים שונות ובאמצעות צוות המומחים שלנו גם כיום, תוכלו למצוא בדף הבא