דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

אפשרות להגירה לארצות הברית במהלך תקופת הקורונה

אחד המאפיינים הבסיסיים והמובהקים ביותר של החודשים האחרונים במהלכם נאבק העולם כולו במגפת הקורונה, הוא חוסר וודאות ושינויים מהירים ובלתי צפויים.

זה נכון גם ובמיוחד למערכות בירוקרטיות, כולל זו של ארצות הברית. המשמעות של המצב יוצא הדופן השורר במהלך תקופת הקורונה בעולם ובאמריקה הופך את תהליכי ההגירה למדינה למסובכים ומסורבלים עוד יותר, בין השאר בגלל התגובה של הממשל האמריקאי למגפה וההגבלות שמטיל הנשיא על האפשרות להגר ולקדם תהליכי הגירה אשר החלו עוד לפני המגפה.

בנקודה זו חשוב לציין כי עוד הרבה לפני שהעולם בכלל ידע מה זה "קורונה", הגביל טראמפ את אפשרויות ההגירה לארצות הברית על בסיס עבודה והפך את התהליך למסובך וקשה יותר, כחלק מהאידיאולוגיה הכללית בה דבק הממשל הנוכחי של הענקת קדימות בשוק העבודה לאזרחים אמריקאים.

אפשרויות ההגירה לארצות הברית, לפחות על בסיס עבודה, הפכו קשות יותר בשנים בהן טראמפ בבית הלבן, וכמובן שהקורונה הקשתה עוד הרבה יותר על תחום זה.

עם זאת, אין זה אומר כי אין כל אפשרות או סיכוי להגר לארצות הברית, אפילו עכשיו. חשוב לזכור כי הגירה לארה"ב מצריכה בכל מקרה הליך בירוקרטי יחסית ארוך ומורכב, וההשפעה ההרסנית של הקורונה על העולם וספציפית על המערכות הבירוקרטיות השונות אמורה לחלוף או לפחות להיחלש בחודשים הקרובים (בתקווה…). לכן, עבור מי שמתעניין בהגירה לארה"ב כיום התמונה אינה שחורה לחלוטין, ובהחלט ניתן לנסות ולקדם תהליכים אלו, גם כיום.

כיצד לנסות ולהתקדם אל עבר הגירה לארצות הברית בתקופת הקורונה?

כפי שצוין לעיל, הגירה למדינה אחרת, ובפרט לארצות הברית, כוללת תמיד תהליך בירוקרטי יחסית ארוך ומורכב, כך שגם ללא קשר לקורונה מומלץ לכל מי שחולם להגר לארצות הברית להתאזר במעט סבלנות ולהתכונן לתהליך שייקח כמה חודשים טובים (במקרה הטוב), ובמרבית המקרים אף מעבר לכך.

החדשות הטובות מבחינתנו בהקשר של הגירה במהלך תקופת הקורונה, היא כי ניתן לנסות ולקדם חלקים שונים בהליך הבירוקרטי עצמו עכשיו, כאשר גלים נוספים של תחלואה תוקפים מדינות שונות (וארה"ב ביניהן), או לפחות לנצל את התקופה הנוכחית על מנת להשלים את כל ההכנות הנחוצות דוגמת איסוף מסמכים וטפסים שונים, הכנה לשלבים הבאים בתהליך וכו'.

מה עליכם לעשות על מנת לנסות ולקדם את תהליך ההגירה שלכם לארה"ב גם כיום, במה שנראה כמו עיצומה של הקורונה?

ובכן, הצעד החכם ביותר שתוכלו לעשות כיום הוא לפנות לאנשי המקצוע המתמחים בהגירה לארצות הברית, אשר יידעו גם טוב מכולם מה המצב הנוכחי והעדכני ביותר מבחינה בירוקרטית ומבחינת ההיקף בו פועלים המוסדות הבירוקרטיים הרלבנטיים בארצות הברית כרגע.

אנשי מקצוע אלו יוכלו לייעץ ולהכווין אתכם לפעולות שאתם כן יכולים לעשות כרגע, ובמידה וכבר עשיתם את כל מה שניתן – מה ניתן וכדאי לכם לעשות עכשיו, או מתי המועד הבא בו מומלץ להתעדכן ולנסות לקדם שוב את הבקשה.

הגירה לארה"ב בתקופת הקורונה היא אמנם מאתגרת וקשה יותר מאשר בזמנים רגילים, אך היא אינה בלתי אפשרית. ניתן בכל זאת לנסות ולקדם חלקים שונים מהתהליך גם כיום.

כאן תוכלו למצוא מידע נוסף ודרכי יצירת קשר על מנת לקבל תשובות לכל השאלות שעשויות לצוץ, ולקדם את תהליך ההגירה שלכם לארה"ב – לחצו למטה

i-immigrate.co.il/