הגירה לארצות הברית והחלום האמריקאי

ארצות הברית מוגדרת במקרים רבים כאומה של מהגרים, ומסיבה טובה. כמעט כל אדם בארה"ב הוא צאצא של מישהו שהגיע ממדינה אחרת. 

להגירה יש השפעות מרחיקות לכת על החברה והתרבות, והשפעותיה הכלכליות לא פחות משמעותיות. על ידי שינוי ברמות האוכלוסייה וגידול האוכלוסייה, העלייה מגדילה הן את ההיצע והן את הביקוש במשק. עולים נוטים יותר לעבוד; הם גם נוטים להחזיק בעיסוקים שונים ובתארים חינוכיים. 

בשנת 2017, המהגרים היוו כמעט 14% מאוכלוסיית ארצות הברית, עלייה חדה בשיעורים נמוכים היסטוריים של שנות השישים והשבעים. בהינתן שיעורי הילודה הנמוכים יחסית של ילידי ארה"ב, העולים וילדיהם מספקים כיום את כל הגידול העיקרי של האוכלוסייה בארצות הברית.

עובדות אלה מעידות על תמונת מצב לפיה למהגרים יש תפקיד משמעותי בכלכלת ארה"ב

תפקיד זה אינו זהה בדיוק לתפקיד האמריקנים ילידי הארץ: הגירה לארצות הברית מובילה מהגרים לעבוד בעבודות שונות עם רמות מיומנות שונות. 

אבל למרות גודל האוכלוסייה הזרה, עולים נוטים להיות בעלי השפעה קטנה יחסית על שכרם של העובדים ילידי הארץ. מצד שני, לעולים יש בדרך כלל השפעות חיוביות הן על כספי הממשלה והן על החדשנות שמובילה לצמיחת הפריון.

מדי שנה, למעלה מ-150,000 אשרות עבודה זמינות לרשות מועמדים מתאימים בהתאם להוראות חוק הגירה לארצות הברית. אשרת מהגרים מחולקת לחמש קטגוריות העדפה. בני זוג וילדים מסוימים עשויים ללוות או להצטרף למהגרים מבוססי תעסוקה.

הצעדים הראשונים לקראת אשרת הגירה: אישור עבודה והגשת עתירה

כדי לקבל ויזה שמאפשרת הגירה לארצות הברית בחלק מהקטגוריות המבוססות על תעסוקה, על המעסיק או החברה הפוטנציאלית של המבקש לקבל תחילה אישור עבודה ממשרד העבודה. 

לאחר שהתקבל, המעסיק עותר להעסקת עובדים זרים, בפני שירות האזרחות וההגירה של ארה"ב, לקטגוריה שמתאימה לתעסוקה. חשוב לציין שבעלי יכולות יוצאות דופן בקטגוריה של עדיפות תעסוקתית ראשונה, יכולים להגיש עתירות משלהם. 

בקטגוריה זו יש שלוש קבוצות משנה:

אנשים בעלי יכולת יוצאת דופן במדעים, באומנויות, בחינוך, בעסקים או באתלטיקה

למועמדים בקטגוריה זו יש תיעוד נרחב שמציג הכרה לאומית או בינלאומית מתמשכת בתחומי ההתמחות שלהם. 

מועמדים אלו אינם חייבים לקבל הצעות עבודה ספציפיות, כל עוד הם נכנסים לארצות הברית על מנת להמשיך לעבוד בתחומים בהם יש להם יכולות יוצאות דופן. 

מרצים וחוקרים מצטיינים בעלי לפחות שלוש שנות ניסיון בהוראה או במחקר, המוכרים בעולם

מועמדים בקטגוריה זו יכולים להגיש בקשת הגירה לארצות הברית כדי להמשיך במחקר דומה באוניברסיטה או במוסד אחר להשכלה גבוהה. המעסיק הפוטנציאלי חייב להציע הצעת עבודה להגשת עתירה למהגר עובד זר.

מנהלים בינלאומיים או מנהלים שהועסקו לפחות באחת משלוש השנים הקודמות על ידי שותף, הורה, או סניף של המעסיק בארה"ב

עבודת המבקש מחוץ לארצות הברית חייבת להתמקד ביכולת ניהולית או ביצועית, ועל המבקש להיות בעל כושר עבודה בתחום ניהול או ביצוע. 

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png
גלילה לראש העמוד