הגרלת הגרין קארד: תשובות לשאלות נפוצות

מדי שנה, נערכת הגרלת הגרין קארד שבמסגרתה ניתן להגיש בקשות להגרלת גרין קארד מטעם שגרירות ארצות הברית. במאמר זה ניתן למצוא תשובות לשאלות הנפוצות ביותר בנושא תנאי ההשתתפות, המסמכים הדרושים והתהליך לקבלת ויזה DV.

האם יש צורך בצירוף תמונות של כל בני המשפחה, או רק של מי שמגיש מועמדות?

לצורף טופס ההרשמה האלקטרוני, יש לספק תמונות אישיות אחרונות של האדם שמגיש את הבקשה, ושל בן או בת הזוג שלו וכל הילדים מתחת לגיל 21. תמונות קבוצתיות ומשפחתיות אינן מתקבלות. יש לצלם תמונות לא יאוחר משישה חודשים לפני הגשת בקשה להשתתפות בהגרלת הגרין קארד.

מתי מתקבלות בקשות להשתתפות בהגרלה?

בקשות להשתתפות בהגרלה מתקבלות מדי שנה, בדרך כלל במהלך אוקטובר-נובמבר. התאריכים המדויקים נקבעים ומפורסמים באתר תוכנית הגרלת הגרין קארד בספטמבר. במהלך תקופת ההרשמה מוגשות מיליוני בקשות להשתתפות בתוכנית, והמספר העצום של הבקשות קובע את כמות העבודה העצומה בבחירת המועמדים שזכו והמסמכים שלהם עובדו. 

פתיחת תקופת ההרשמה במהלך אוקטובר-נובמבר מאפשרת עיבוד והראה בזמן של מי שעבר את הבחירה. זה יאפשר גם לשגרירויות להכין טפסים לבקשת ויזה ולעבד אותם. מומלץ מאוד להגיש את בקשותיכם מוקדם ככל האפשר במהלך ההרשמה. ביקוש מוגבר בסוף תקופת ההרשמה יכול להאט את המערכת באופן משמעותי. לא ניתן להגיש בקשה לאחר המועד הרשמי.

האם מספר הבקשות של כל מבקש להשתפות בהגרלה מוגבל במהלך תקופת ההרשמה השנתית?

כן. החוק מאפשר לכם להגיש בקשה אחת בלבד לתקופת הגרלת הגרין קארד. מועמדים שמגישים יותר מבקשה אחת ייפסלו. 

מחלקת המדינה תשתמש באמצעים מתקדמים טכניים ואחרים על מנת לזהות אנשים שהגישו יותר מבקשה אחת, והמידע עליהם יישמר כל העת במחלקת המדינה. אנשים יכולים להגיש בקשה אחת לשנה במהלך זמן ההרשמה שנקבע.

האם בני זוג יכולים להגיש בקשה בנפרד?

כן. בני זוג יכולים להגיש בקשה אם הם עומדים בדרישות לעולים פוטנציאליים. אם אחד מהם זוכה בהגרלה, השני מקבל מעמד של קרוב משפחה.

אילו בני משפחה צריכים לספק מידע בטופס ההרשמה?

על הבקשה לספק מידע על האישה, הבעל וכל הילדים מתחת לגיל 21. יש צורך לספק מידע על האישה או הבעל, גם אם אינכם גרים עימו. אם אתם גרושים או גרים בנפרד, ויש הסכם כתוב שהוכר על ידי בית המשפט, אינכם צריכים לציין את בן הזוג לשעבר. 

עליכם לציין את כל ילדיכם עד גיל 21 שאינם נשואים בעת הגשת בקשה אלקטרונית להשתתפות בהגרלת הגרין קארד, קרובי משפחה וילדי בן או בת הזוג מנישואיהם הקודמים, וילדים שאומצו בדרך הקבועה בחקיקת החוק. 

דרישה זו אינה חלה רק על ילדים שהם כבר אזרחי ארה"ב או כשירים להתגורר בארצות הברית. רשימת הילדים צריכה לכלול את כל הילדים מתחת לגיל 21, גם אם הם אינם גרים איתכם ואינכם מתכוונים להגיש בקשה לוויזה עבורם.

ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png