דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

ההכנה להגרלת הגרין קארד נערכת מראש כמובן, ודורשת הגשת בקשה, הכנת מסמכים ומספר דרישות נוספות במסגרת ההליך הבירוקרטי.

גם פרסום רשימת המדינות אשר אזרחיהן זכאים להשתתף באותה שנה בהגרלת הגרין קארד נערך מראש ומבעוד מועד. לכן מתעניינים רבים בארץ ובכל רחבי העולם בשאלה – האם הגרלת הגרין קארד 2022 תיערך כמתוכנן? האם ומתי ניתן להתחיל להתכונן אליה, לברר זכאות להשתתפות ולהגיש מועמדות?

הגרלת הגרין קארד 2022 תתקיים, אך שיבושים בלתי צפויים ייתכנו

נתחיל ונאמר כי נכון לעכשיו (הרבעון האחרון של שנת 2020), הגרלת הגרין קארד 2022 צפויה להתקיים. זאת מכיוון שהגרלה זו מעוגנת בחוק האמריקאי, וביטולה אינו עניין של מה בכך.

גם לאור מגפת הקורונה והשפעתה מרחיקת הלכת על ההתנהלות הציבורית והיקף הפעולה של מנגנונים ממשלתיים והבירוקרטיים, המצב הנוכחי וכפי שהיה עד כה מאפשר עריכת הגרלה מסוג זה, ולכן היא צפויה להתקיים כסדרה.

עם זאת, חשוב מאוד לציין כי כמו כל דבר אחר כיום, ובפרט הליכים בירוקרטיים שונים, הכל נתון לשינויים במצב ובחומרת המגפה, ושינויים אלו מתרחשים, נכון לעכשיו, בקצב גבוה יחסית. הערכה זהירה מאוד סוברת כי מגפת הקורונה תחלוף או לפחות תתמתן עד לסיום שנת 2021, בין אם בעקבות פיתוח חיסון או תרופה יעילה ובין אם בדרכים אחרות, מה שיאפשר לקיים את הגרלת הגרין קארד 2022 ללא בעיות מיוחדות.

כאמור, גם אם המגפה עדיין תשרור בארצות הברית ובעולם עד לשנת 2022, עדיין קיים סיכוי מצוין לכך שתתקיים כמתוכנן, או תחת הגבלות מיוחדות שונות.

לכן, העצה הטובה ביותר שאנו יכולים לתת כיום לכל מי שמתעניין בהשתתפות בהגרלת הגרין קארד 2022 היא להתכונן אליה כרגיל (לברר מתי מפורסמת רשימת המדינות הזכאיות להשתתף, להתחיל להכין את המסמכים והאישורים הנדרשים וכו'…), אך להישאר עם האצבע על הדופק – להיות מעודכנים כל הזמן ולעקוב אחר ההתפתחויות הרלבנטיות. לאורך החודשים הקרובים יתבהר המצב בהקשר זה כאשר ככל שיתקרב מועד ההגרלה, תפרסם ממשלת ארצות הברית את הדרישות, ההנחיות והעדכונים בכל הנוגע להגרלה של 2022.

גם תוצאות הגרלת 2021 התעכבו מעט אך ההגרלה נערכה כסדרה

עבור מי שזקוק לעידוד ולתחושת ביטחון חזקה יותר בכך שהגרלת הגרין קארד 2022 אכן תתקיים כמתוכנן, ניתן לקחת דוגמה מההגרלה של השנה הנוכחית. זו נערכה כמתוכנן, אך התוצאות אחרו להגיע בכמה חודשים טובים, עקב השיתוק הכללי שנוצר במנגנוני הממשל בארצות הברית (ובעולם כולו). כלומר, גם במהלכה של השנה האחרונה, אשר חלק גדול ממנה עמד בצל הקורונה, התקיימה הגרלת הגרין קארד וחמישים אלף זוכים מאושרים חדשים זכו באישור הנכסף להגר לארצות הברית, אפילו אם קיבלו את התשובות להגרלה באיחור מסוים.

על מנת להישאר עם האצבע על הדופק ולהיות מהראשונים לדעת ברגע בו מתפרסם מידע חדש ממשלת ארצות הברית בנוגע להגרלת הגרין קארד 2022, צרו עימנו קשר וכנסו לרשימת התפוצה שלנו. מומחי ההגירה שלנו עוקבים אחר המתרחש מיום ליום בארצות הברית וערים לכל שינוי, החלטה ופרסום של אינפורמציה רלבנטית. במקום שתצטרכו לעקוב אחר סבך הפרסומים של הממשל האמריקאי, פשוט פנו אלינו לקבלת ייעוץ, סיוע וליווי בתהליך הגשת הבקשה. 

בקישור הבא תוכלו למצוא מידע רב ומפורט בנוגע לאפשרויות להשתתפות בהגרלת הגרין קארד, כמו גם דרכים נוספות קבלת גרין קארד לארה"ב ודרכי יצירת קשר עימנו –