דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

הבדל בין ויזה לאזרחות

אחד מן הבעיות הכי שכיחות נעוצה בעובדה כי בני אדם אינם מבצעים הפרדה ואף אינם מבינים מה הינו ההבדל בין ויזה לגרין קארד בעוד שקיים בוודאות על מה להצביע והן על מה לדסקס. במידה והגיתם בזמן האחרון הודות ביצוע שינוי במהלך החיים שלכם, אשר נוגע לתחום של תעסוקה וכן הגירה מארץ ארץ לארץ שונה, כמו למשל – מדינת ארצות הברית, שמה באה העת לעשות סדר בכל הסמטוחה ולהבין פעם אחת ולתמיד מה ההבדל בין ויזה לגרין קארד במדינת ארצות הברית, לשם שהייה מועטה לבין קבלת מענה קבוע אשר הינו פרוצדורה שונה לחלוטין.

כיצד ניתן לדעת מה הינו ההבדל בין ויזה לגרין קארד ? 

ההבדל בין ויזה לגרין קארד למדינת ארצות הברית הינו נהיר ביותר. בעצם, ויזה הינה אשרה אשר מעניקה חלופה להיכנס לתחומי מדינת ארצות הברית לשם טיול או לחלופין  לשם תהליך ביזנס תמציתי, כאשר תושבות קבע נותנת בידכם לדור במדינה, לעבוד בה וגם לנהל חיי משפחה. מבין כל חלופות של אשרות הויזה אשר יש בנמצא אפשר להבחין באשרה ייעודית לתיירות אשרת בי שניים, קיי אחד – על ידי הללו אפשר להיות נוכחים במדינת ארצות הברית לעת מוגדרת מבעוד מועד, כאשר הגרין קארד מהווה טופס שנותן בידכם לדור וכן התקיימות בלי סייג. ויזה למדינת ארצות הברית ניתנת בצורה זמנית, לעומת גרין קארד אשר נותן בידכם חלופה להימצאות קבועה, מהלך חיים קבוע ודרך התפרסות באזור. כרטיס של תושבות קבע ניתן לעת בת עשור, לעומת אשרה אשר מונפקת רק עבור מספר חודשים – תקופה זמנית לשם טיול או לשם ביזנס אשר תוכנן מלכתחילה.

למי מבינכם אשר טרם הבין מה ההבדל בין ויזה לגרין קארד? משמעותי שתדעו כי בעלות על גרין קארד לא אומר כי יש בידכם אזרחות קבע. הווה אומר – מי שיש בידו גרין קארד עשוי להתנהל ואף להתפרנס במדינת ארצות הברית, אך יש מעלות שונות לבעלי גרין קארד שלא קיימות באזרחות, כאשר אחת מהן מורכבת מן זכות ההצבעה. ויש עוד אלמנט אשר משמעותי שתדעו – פרוצדורה של קבלת מעמד של אזרחות קבע עשויה להימשך מספר שנים.

ההבדל בין ויזה לגרין קארד – אימתי יש לחדש תושבות קבע ומה הפלוסים שמלווים בו? 

כאשר תוקף הכרטיס הירוק מגיע לסיומו, הדבר עשוי להוות בעיה ובשל כך נדרש להיערך לחידוש שלו מבעוד מועד. כידוע, משמעותי לבצע חידוש של הכרטיס הירוק ולא להמתין לדקה התשעים ותשע, בשל כך כי הינו מהווה כעין תעודת זהות שלכם לכל דבר ועניין בשביל בני אדם אשר לא אוחזים בידם באזרחות אמריקאית. אנשים שיש ברשותם כרטיס ירוק עשויים לקבל הרבה צ'ופרים, אשר חלק מהם ניתנים אך ורק לאזרחים. הדבר עשוי להיות מן ההיבט של שכר לימודים מועט יותר, בהיבט של ביטוח לאומי או בהיבט של ביטוח בריאות וכיוצר בזה, וכן בתנאי כי הם יגנו על תושבות הקבע שלכם במלוא הונם.

מה הם הבונוסים וכן התנאים לאנשים אשר ברשותם ויזה למדינת ארצות הברית? 

ההבדל בין ויזה לגרין קארד הינו בתנאים, בהטבות ואף בסוגי האשרות, באופן כזה במידה ולא נהיר לכם מה וכיצד לגשת, משמעותי ביותר כי תערכו זאת מול אנשי מקצוע, כי אם לאו הנכם עשויים להיתקל בדחייה שאפשר להימנע ממנה מלכתחילה. אנשים אשר מוענקת להם ויזה למדינת ארצות הברית, מקבלים אותה על מנת לטייל בכל מיני ערים, אך כאשר מסתיים התוקף שלה הינם נדרשים לעזוב את המדינה ואף לאחר מכן, בהנחה שיהיו מעוניינים לשוב למדינה, הם יאלצו להשיג זכות בשנית כדי שיוכלו להיכנס שוב לשטח של מדינת ארצות הברית.

שיקולים משמעותיים בפרוצדורה של קבלת גרין קארד – 

השיקולים המשמעותיים שיש לדעת אותם הינם כי הפרוצדורה ארכה והן מסובכת. במידה ולדוגמה ערכתם טעות בהגשת הבקשה לגרין קארד, ישנה אפשרות שיבטלו את המועמדות שלכם ותידרשו לשוב ולהגיש את הבקשה או להירשם להגרלת גרין קארד רק בתום שנה.

ביקרו בעמוד הבית שלנו