דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

תושבות הקבע הינה ביטוי מטעה. הגרין קארד בעצם מסמן רק את הסטטוס של תושב קבע במדינת ארצות הברית. זו המחויבות של כל תושב קבע במדינת ארצות הברית להגן על הסטטוס הזה. באם הסטטוס הזה לא יוגן באמצעות תושב הקבע, כי אז אוחז הגרין קארד ייראה כמי שוויתר הודות הסטטוס שלו במדינת ארצות  ברית. להלן מספר המיתוסים שאסור להאמין להם שמהגרים לארצות הברית

 

מיתוסים שאסור להאמין שמהגרים לארהב

 

מיתוס ראשון – מה שמשמעותי הוא שיש לי את הגרין קארד בכיס.

 

כל עוד הגרין קארד בתוקף, כי אז הבעלים שלו עשוי להיכנס ואף לצאת מן מדינת ארצות הברית כל מתי שיחפוץ בכך – 

מדובר במיתוס מוטעה וזה שבנה עליו עשוי לשאת בממצא קשה ואף יקר. התחום הזה משמעותי בפרט לבעלי גרין קארד אשר נמצאים באופן קבוע מחוץ למדינת ארצות הברית. מי שאוחז בידו דרכון אמריקאי עשוי לצאת מן מדינת ארצות הברית, לדור במדינה זרה כמה שנים והן לשוב בכל זמן בו הינו מעוניין. כמו כן, הגרין קארד לא זהה לדרכון אמריקאי. מי שבעל גרין קארד מוגבל בכמה אלמנטים, כמו לדוגמה – העת בה הינו עשוי לשהות מחוץ למדינת ארצות הברית. באם לא יעמוד בתנאי החוק, הינו עשוי לאבד באופן אוטומטי את הגרין קארד שלו, אף במידה והגרין קארד עדיין בתוקף. בעצם, התוקף של הגרין קארד לא רלבנטי, כי אם המעמד של אוחז הגרין קארד.

בתום שהפנמנו כי על אוחז הגרין קארד קיימת אחריות להגן על הסטטוס שלו, כיצד אפשר לבצע זאת? קיימות כל מיני תפיסות מוטעות אף בהיבט הזה. 

מיתוס שני – ביקור במדינת ארצות הברית כל חצי שנה יגן על הגרין קארד של האוחז בו עד לסיום תוקפו – 

תשובה שלילית לחלוטין. מקור המיתוס שאוב מן ההגבלות שקיימות על אוחז הגרין קארד. אמנם אמת לאמתה כי אוחז הגרין קארד נוטל סיכון כאשר הינו נמצא מחוץ למדינת ארצות הברית למשך עת בת יותר מחצי שנה, אבל אין זה מחויב מן המציאות כי היעדרות ממדינת ארצות הברית למעלה מחצי שנה שלא ייבחנו באמצעות רשות ההגירה האמריקאית. איך תושבי קבע אמריקאים מגנים על הסטטוס שלהם במדינת ארצות הברית? ברמה הכללית, אוחז גרין קארד עשוי להגיש בקשה ספציפית שמכונה RE – ENTRY PERMIT אשר עשויה לעזור לו לצאת מן מדינת ארצות הברית ללא שהדבר ייחשב כמי שנטש את הסטטוס שלו במדינת ארצות הברית. אישור ה- אר אי אס הינו פתרון אפקטיבי להגנה על הסטטוס של תושב קבע, אשר אחוז בגרין קארד וכן אפקטיבי וחסכוני יותר מבקשה לאשרת תושב חוזר, אשר מחויבת בתום היעדרות של תושב אמריקאי מן מדינת ארצות הברית לעת ממושכת מן שנה.

הדבר עשוי להיות בהחלט לא נחמד כאשר מישהו משקיע הרבה עת, מרץ והן ממון רב מן היעד להשיג את הגרין קארד, והינו מאבד אותו רק בגלל הסיבה שהיעדרותו משולה להזנחה של המעמד שלו מכיוון ששהה יותר מדי זמן מחוץ למדינת ארצות הברית. כדי לא להיקלע לטעות מסחררת זו, הדרך הכי יעילה הינה להיוועץ עם עורך דין של הגירה ותיק בשלב מוקדם ככל האפשר בתוך פרוצדורה זו. 

מיתוס שלישי – זכיתי בהגרלת הגרין קארד, האם הכוונה כי זכיתי בגרין קארד?

התשובה הינה שלילית מוחצת. זה ממש לא. זכייה בהגרלה של גרין קארד משמעותה להגיש את הבקשה עבור גרין קארד  בלי חסות, מעסיק או בן משפחה קרוב. עליכם לוודא כי הנכם זכאים לגרין קארד בטרם בכלל תגישו את הבקשה. 

מיתוס רביעי – אני מעוניין ללמוד באוניברסיטה בארצות הברית. האם אקבל אוטומטית גרין קארד או שעליי להגיש בקשה עבור זאת?

ויזת החלפת מבקרים מסוג ג'יי אחת – ויזת החלפת מבקרים מטרתה עבור בני אדם שמתעתדים ללמוד באוניברסיטה של מדינת ארצות הברית. ההבדל בין אשרה זו לאשרת אף אחת נעוץ בכך כי אשרת ג'יי אחת נותנת בידכם לעבוד במקביל ללימודים ולפעמים גם נותנת בידכם לעבוד משקב מלאה.

מוזמנים להשאיר לנו פרטים וניצור עמכם קשר – לחצו על צור קשר

לעמוד הבית שלנו