דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

                                                                                                                                                 

 

האם הישראלים עדיין רוצים להגר לארה"ב

 

במציאות העכשווית, כאשר חוסר ודאות אופפת את הקצב ואף אין מודעות מה יקרה מחר, הבעיה חודרת אף לתחום ההגירה, תחום אשר בכל אופן אפוף בחוסר וודאות ואף דאגות לכשעצמו. בין המהלכים ההתחלתיים שעליהם החליט הנשיא טרמפ, כאשר נטל את תחום וירוס הקורונה לידיו, היה סגירה לאלתר של גבולות מדינת ארצות הברית לבאים מן מדינות אירופה, מן מדינות המזרח הרחוק ואף מכל עוד כל מיני מדינות לאזרחי על מדינות התבל , למעט אזרחים אמריקנים ואף אוחזי הגרין קארד. הווה אומר – שערי מדינת ארצות הברית ננעלו אף בפני מחזיקי הוויזות אשר באים מן המקומות הללו. כמו כן, עסקינן הודות מגבלות אשר חלות על בעלי כל סוג של וויזה, כולל ויזת עבודה או לחלופין ויזת השקעה ורק שהגיעו מאותן מדינות שאסורות בתכלית האיסור. 

המון בני אדם מתעניינים בהיבט של הפרוצדורה שלהם – במידה כי תושפע מן הסיטואציה החדשה, במידה והיא תואט או חלילה תתבטל. המענה הינו כי נכון לכעת היא לא. הווה אומר – תיק אשר מתנהל, יוסיף להתנהל כרגיל. תיק חדש יוגש במתכונת הסטנדרטית וגם בפרוצדורה זריזה בכל מיני תיקים ואין נראית השפעה של המצב נכון לכעת. הדבר אשר השתנה נכון לעת האחרונה – הינו ביטול לאלתר של כל הפגישות הפרטיות אשר במשרדי ההגירה, הווה אומר – ראיון עבור קבלת גרין קארד, ראיון עבור אזרחות, פגישה להענקת טביעת אצבע, פגישה להענקת היתר יציאה וכיוצא בזאת התבטלו מידית וייקבעו בעת אחרת. הביטול הזה קיבל משנה תוקף בשמונה עשר בחודש מרץ ויימשך כפי הנראה עד לראשון לאפריל. אף בתי המשפט כבר ביטלו את הישיבות המתוכננות שלהם לעת סמוכה והן יקבעו זמני ישיבות לתיקים שמתנהלים בבית משפט להגירה וכן לעניינים פדרליים בזמן יותר מאוחר. הקונסוליות של מדינת ארצות הברית בכל מדינות תבל ובכללם בירושלים וגם בתל אביב צמצמו את פעילות הפגישות חירום שלהם רק וזה מן התאריך השישה עשר למרץ ועוד להודעה חדשה.

בתוך כל האנדרלמוסיה הנ"ל שסובבת סביב נגיף הקורונה, כמעט ונגוזה ויזת העבודה הכי טרנדית, הלא הינה ה- אייץ' אחד בי, שכן במציאות העכשווית אנו מצויים בשיא של עונת ההגשה, אשר בשנה זאת עוד יותר אקוטית משנים אשר חלפו. הוויזה הכי ידועה בקרב מבקשי עבודה במדינת ארצות הברית, עברה שינויים אקוטיים בזמן האחרון, בשיטה והן בזמן ההגשה. עד עתה, זמני הגשת הוויזה היו חודש אפריל ודרך הגשה הייתה איסוף חומר, כתיבת טיעון משפטי וכן תשלום של האגרה, הווה אומר – הגשה שלמה לכל דעה ועניין. באן הבקשה עוברת בשגשוג את שלב ההגרלה, כי אז הייתה אף נבדקת ובאם לאו, הייתה מושבת במלואה למגיש הבקשה ביחד עם כל האגרות והן כל הטפסים הנלווים. מהזמן הנוכחי, מעבידים ייאלצו לפתוח חשבון באתר של רשות ההגירה ואף להירשם עבור הגרלה. ההרשמה עבור הגרלה תיתכן במהלך חודש מרץ ותבוצע בין הנרשמים בתוך אתר האינטרנט. רק מי אשר יזכה בהגרלה,  יהיה באפשרותו להגיש את הדרישה עצמה לוויזה, לרבות אגרות ויתר הדרישות וכן יוענקו לו מהלך של תשעים יום עבור זאת. ממצאי ההגרלה יפורסמו בתאריך השלושים ואחת לחודש מרץ.

עוד שינוי שנכנס לתוקף בשנה הזאת מתקשר לאוחזי תואר שני ויותר, אשר הושגו במוסד אמריקאי. עד כעת נהוג היה כי בעלי תואר שני, עבורם ניתנה מכסה ספציפית בת כעשרים אלף ויזות, הורגלו בינם לבין עצמם ומי שלא נבחר מעבר למכסה זאת היה מועבר להתמודד בהגרלה ביחד עם מאות אלפי מועמדים סטנדרטיים, בעלי רק תואר ראשון. החל משנה זאת כולם, לרבות האוחזים בתואר שני, מוגרלים יחדיו במסגרת המכסה בצ כשישים וחמישה אלף ויזות. (נכתב על ידי מחלקת i-immigrate)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]