דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

כל הדרכים להגר לארצות הברית

קיימות כל מיני דרכים עבור הגירה אל מדינת ארצות הברית. בעצם, קיימת אבחנה בין הגירה למדינה לבין ביאה למדינה לעת מסויגת בעת –

למן היעד של תעסוקה, לימודים או לחלופין השקעה וכיוצא בזאת. כאשר סחים הודות הגירה, הכוונה לפרוצדורה של תושבות קבע או של גרין קארד. יש לומר, כי לא קיים קשר בין ויזה זמנית לבין הגרין קארד ובעצם, עסקינן הודות שני נתיבים נבדלים, אשר הינם מקבילים זה לזה.

ויזת עבודה זמנית הינה עבור העסקה לאלתר, הווה אומר – עם קבלת הויזה, כאשר הגרין קארד מהווה פרוצדורה לזמן הבא, הווה אומר – כאשר יוענק בידכם הגרין קארד, באפשרותכם להיות במדינה והן להיות מועסקים במדינת ארצות הברית וכן עד לזמן הענקה של הגרין קארד או לחלופין אינכם תוכלו לשהות או לעבוד בצורה לגלית, אלא במידה ותהיו תחת סטטוס של ויזה הולמת. הווה אומר – הפרוצדורה של הגרין קארד עשויה להתבצע בכל מדינת זרה בה שוהים הרוצים זאת, אבל במידה והם מעוניינים להיות במדינת ארצות הברית בעת הפרוצדורה, יש לבצע הנ"ל תחת סטטוס לגלי אשר מתאפשר באמצעות הוצאה של ויזה. עוד היבט משמעותי מתבאר בכך כי ויזה אמורה להיות אחת שתיתן בידכם דואל אינטרנט , הווה אומר – שתיתן בידכם שהייה ואף עבודה זמניים במדינת ארצות הברית ויחד עם זאת, שתהיה קיימת החלופה להיות עם כוונה להגר – הווה אומר – תחת פרוצדורה של קבלת הגרין קארד המיוחל.

הסוגים השונים שעל גביהם ניתן להשתית בקשת גרין קארד – 

  • הפרוצדורה מושתתת על גבע הצעת עבודה לעתיד לבוא באמצעות משקיע כל שהוא ממדינת ארצות הברית – בסוג של פרוצדורה על ידי מעסיק אמריקאי להוכיח כי ניסה לגייס עובד אמריקאי בעל אותן יכולת של המועמד העתידי אתם. בתום שלא שגשג , הבקשה נמסרת לרשות ההגירה, לשם אשרור פרוצדורה ואף לשם הנפקה של גרין קארד בסיום של תהליך. משך הפרוצדורה הזאת תלויה ברקע האקדמי והן בוותק תעסוקתי רלבנטי של המועמדים.
  • עוד פרוצדורה הינה קבלת גרין קארד דרך השקעה וכן יצירה של מקום עבודה במקום מסוים בתוך מדינת ארצות הברית. עסקינן הודות יצירת מקום עבודה חדש בצורה ישירה או השקעה במיזם נוכחי ואף יצירת העסקה בצורה עקיפה. כמו כן, עלות ההשקעה הינה בטווח שבין חצי מיליון דולר לבין מיליון דולר – תלוי במיזם והן בסוג ההשקעה שתבחרו בה.
  • הפרוצדורה מושתתת על יכולות ספציפיות בכל מיני תחומים, כמו למשל – כל מיני סוגי אומנות, משחק, נגינה וגם בנושאים עסקיים או דקורטיביים שונים. יש לומר, כי בהיבט הנ"ל אין דרישה למעסיק עתידי ואף הינו מאופיין כסלף פורטיטיוד.

מי עשוי לקבל את הויזה הכה נכספת? 

הוצאת ויזה למדינת ארצות הברית הינה כרוכה בפרוצדורה מסועפת. מי מבינכם אשר רוצה לעבור פרוצדורה של הוצאת ויזה למדינת ארצות הברית אמור להיות מודע לכך כי לא הינו אשר יגיש את הדרישה לזאת, כי אם אזרח אמריקאי. אין כל מי שרוצה עשוי לקבל ויזה למדינת ארצות הברית, כי אם רק בני אדם אשר ניצבים בכל מיני תנאים, כמו לעיל – 

  • משלח יד – בני אדם אשר מועסקים במדינת ארצות הברית על ידי חברה אמריקאית.
  • בת או בן זוג אשר יש באמתחתם קרובי משפחה מדרגה ראשונה במדינת ארצות הברית ו תושבים שאוחזים בגרין קארד.
  • ארוסים של אזרחי מדינת ארצות הברית.

איזה סוגי ויזות אפשריים עבורכם? 

ויזה משפחתית – באם ויש באמתחתכם קרובי משפחה בתוך מדינת ארצות הברית, הינם עשויים להגיש את הבקשה להענקת ויזה ואך הוכחה כי יש באפשרותם לשאת בהוצאות של עת השהות שלכם במדינת ארצות הברית.

פרטים נוספים בנוגע לדרכים עבור הגירה אל מדינת ארצות הברית ביקרו בעמוד הבית שלנו