דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

 

כמה זמן לוקח לקבל גרין קארד?

רוב הפעמים, יהיה עליכם לחכות בין 7 ועד ל- 33 חודשים בכדי לקבל גרין קארד, צריך להבין כי קיימים מגוון סוגים של תעודות גרין קארד, כאשר לכל אחת מהן דרישות ותהליך הקבלה שיכול להיות שונה, וה. משך עיבוד הבקשה של הגרין קארד עצמו תלויה בסוג הגרין קארד שאתם בוחרים להגיש, ובמיקום שממנו אתם מגישים את הבקשה (מתוך ארצות הברית או מחוץ הלה).

כמה זמן לוקח לקבל גרין קארד על בסיס הגרלת הגרין קארד?

בקשת גרין קארד על בסיס הגרלת הגרין קארד מעובדת מידי שנה, כאשר הזוכים נבחרים באופן אקראי. כ- 50,000 אזרחים מכל העולם, יקבלו את הזכות ליהנות מסטאטוס של אזרח קבע בארה"ב, לעבוד ולחיות בארה"ב באופן חוקי לחלוטין.

רוב הפעמים, יהיה עליכם למלא את הבקשה עצמה בין החודשים אוקטובר לנובמבר, ולחכות עד לאזור מאי בכדי לקבל את התוצאות. המחלקה המדינית של ארה"ב מודיעה על הזוכים כ- 7 חודשים לאחר הגשת הבקשה. אם תרצו לקבל הטבה בהגשה ולהיות רשאים להגיש מתי שתחפצו – ניתן ליצור קשר עם חברת i-immigrate .

זכיתם בהגרלת הגרין קארד הנחשקת?! מזל טוב! כעת, עליכם למלא מגוון רחב של טפסים נוספים ולספק מסמכים רבים לשגרירות, בכדי שתוכל להבטיח כי אתם האנשים שמילאו את הטופס, כי זו הזהות שלכם במלואה וכי אתם אכן יכולים להיות אזרחים תורמים במדינת ארה"ב. התהליך עורך מספר חודשים נוספים.

בדרך-כלל, תזומנו לראיון בקונסוליה, שייקבע באופן סופי כי אתם מתאימים להיות תושבי קבע בארה"ב. כחודשיים לאחר הריאיון, השגרירות תעדכן אתכם אם אתם אכן זכאים לגרין קארד, ותקבלו את מספר הוויזה הרשמי שלכם. מרגע זה ואילך, אתם נחשבים לתושבי קבע חוקיים בארצות הברית.

כמה זמן לוקח לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית?

בקשת גרין קארד על בסיס נישואין לרוב מצריכה זמן המתנה של 10 ועד ל- 13 חודשים בלבד. היא נחשבת לאחת הבקשות המהירות ביותר.

בקשת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית  לרוב נמשכת בין שנה ועד לעשר שנים! בהתאם לכמות הבקשות שמוגשת מידי שנה. רק לאחר שתקבלו תשובה סופית וחיובית, תוכלו ליהנות ממעמד תושב הקבע.

מדובר בסוג בקשה מאוד פופולרי, לכן המחלקה המדינית של ארצות הברית מציבה מכסה שנתית של עד 1000 אנשים בשנה בלבד, ולא כל מי שמגיש את הבקשה יוכל לזכות בגרין קארד הנכסף. כאשר המכסה מלאה, יהיה עליכם לחכות שנה נוספת, ולהגיש את הבקשה בתקווה שלא יקדימו אתכם שוב.

כמה זמן לוקח לקבל גרין קארד על בסיס עבודה בארה"ב?

בקשת גרין קארד על בסיס מקום עבודה לרוב תעובד תוך כ- 4 ועד ל- 6 שנים! כאשר ויזות מסוג זה הן בעלות ביקוש גבוה מאוד. מידי שנה, ארה"ב מחלקת כ- 140,000 ויזות לעובדים, בהתאם לקטגוריות שונות ולאחוזי המהגרים הפועלים בכל מקצוע, בכדי להבטיח גיוון. זמן ההמתנה משתנה בהתאם לביקוש למקצוע של מגיש הבקשה, וכמות הבקשות המוגשת בכל שנה ספציפית.

בכדי להפוך את תהליך ההגשה לקצר יותר, מומלץ לוודא שהגשתם את כל המסמכים שלכם בצורה מסודרת וללא טעויות, שסיפקתם את כל המסמכים המתאימים ודאגתם לעדכן פרטים שהשתנו עם הזמן. טעות אחת או מסמך חסר אחד עשויים לעכב את הבקשה שלכם בשנים, לכן מאוד חשוב לוודא כל פרט ופרט בשבע עיניים.