כמה זמן לוקח לקבל גרין קארד?

כמה זמן לוקח זמן כדי לקבל?

תהליך קבלת גרין קארד ומעבר לחיים בארצות הברית הוא הליך ארוך ומורכב. יש טפסים רבים שצריך למלא, אגרות לשלם, ומסמכים להגיש, ואנשים רבים שרוצים להתחיל את התהליך, תוהים כמה זמן לוקח לקבל גרין קארד, איך בכלל מתנהלים בתהליך, והאם יש סיכוי לקצר אותו קצת.

למרות השיפורים ושכלול התהליכים לטיפול בבקשות מהגרים, הטיפול בבקשות לקבלת גרין קארד עשוי להימשך בין שבעה חודשים לשנתיים וחצי, וטווח הזמן משתנה בהתאם למיקום, סוג האשרה המבוקשת, וגורמים משתנים אחרים. אז בואו נדבר קצת על סוגי האשרות השונות שאפשר לקבל, כמה זמן כל תהליך עשוי להימשך, ואיך מתנהלים נכון.

ויזה בחסות המשפחה

תהליך קבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית יכול להימשך שנה או להתפרש על פני מספר שנים. יש סוגים שונים של ויזות על בסיס משפחתי ורק מספר מועט של אנשים מקבלים אותן מדי שנה. מי שלא קיבל את האשרה בשנה שבה הגיש את בקשתו, חייב לחכות עד השנה הבאה.

שיטה נוספת לקבלת גרין קארד על בסיס משפחתי היא דרך נישואין. בשיטה זו, הזמן שלוקח לקבל את האשרה יכול להימשך בין שמונה לעשרה חודשים, ולכן אנשים רבים מעדיפים שיטה זו במקום להמתין פרק זמן ארוך יותר.

ויזה תעסוקתית

תהליך קבלת גרין קארד על בסיס עבודה יכול להימשך בין שנה לארבע שנים, בשל הביקוש הגבוה לגרין קארד בחסות מקום העבודה.

ממשלת ארצות הברית מעניקה מדי שנה 140 אלף אישורי תעסוקה לקטגוריות במקצועות שונים, והזמן שלוקח לקבל גרין קארד לעבודה משתנה בהתאם למאפיינים הספציפיים של המקצוע.

תכנית DV

תכנית Diversity Visa Immigration (DV) עובדת כמו "לוטו" של גרין קארד. חוק ההגירה בארצות הברית מאפשר כניסה של 55,000 אשרות עולים לאזרחים זרים ממדינות בעלות מספר נמוך של בקשות לישיבת קבע בארצות הברית.

אם אתם עונים על הדרישות להשתתפות בתכנית, ואין לכם בעיות במונחים של פעילות פלילית בעבר, או בעיות אחרות, אתם יכולים להתחיל תהליך קבלת גרין קארד במסגרת תכנית DV ויש סיכוי שתיבחרו באקראי כזכאים להגירה לארצות הברית.

חשוב לדעת איך להתנהל נכון

כדי לקצר את זמן ההמתנה, חשוב לוודא שכל המסמכים מוגשים כראוי, ושאין טעויות בטפסים שמילאתם. אם מתגלות טעויות או שחסרים מסמכים, בקשתכם תוחזר ללא טיפול, מה שיאריך עוד יותר את זמן ההמתנה.

אז נכון שתהליך קבלת אישור למגורי קבע בארצות הברית הוא לא קל, אבל יש נתיבים מסוימים שמקצרים את הזמן שלוקח לקבל גרין קארד, או לפחות מקלים על התהליך.

יועצי ההגירה בחברת I-Immigrate יסבירו לכם על המסלולים האפשריים שיכולים להתאים לכם, וילוו אתכם בתהליך כדי לוודא שאתם מתנהלים נכון, שלא שכחתם שום פרט חשוב, שמילאתם את הטפסים נכון ושהגשתם אותם בזמן, ואם נבחרתם במסגרת תכנית הגרלת הגרין קארד, הליווי המקצועי ימשיך גם לאחר הזכייה, עד להגשמה מלאה של החלום האמריקאי.

ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png