דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

הגירה חוקית לארצות הברית מתאפשרת במספר מסלולים שונים, כאשר המרכזי והרלוונטי ביותר ביניהם עבור מרבית הישראלים המתעניינים בכך הוא המסלול לקבלת גרין קארד. מהו גרין קארד? מהן האפשרויות העיקריות לקבלת גרין קארד וכיצד מומלץ לגשת להליך זה?

אשרת שהייה, מגורים ועבודה בארצות הברית – גרין קארד 

עבור מי שאינו מכיר כל כך את המושג או אינו סגור בדיוק על מה הוא אומר, נסביר בקצרה כי "גרין קארד" הוא למעשה אשרת שהייה ועבודה בארצות הברית, אישור אשר מאפשר להגר למדינה, להתגורר בה, לעבוד ולבנות את החיים בארה"ב. אמנם גרין קארד אינו אזרחות ולכן, למשל, אינו מעניק זכות בחירה וזכויות אזרח נוספות, אך מדובר באישור הגירה אשר הופך את המחזיקים בו לאזרחים בפועל, אשר יכולים להיכנס בחופשיות לארה"ב, לעבוד במדינה ולהשתקע בה. לכן הגרין קארד הוא גם משאת נפשם של המעוניינים להגר לארצות הברית, מהארץ ומהעולם כולו.

קיימות מספר אפשרויות עיקריות לקבלת גרין קארד

אפשרות ראשונה היא על בסיס עבודה (מה שנקרא – "רילוקיישן"). במקרה זה מבוססת הבקשה לגרין קארד על הזדמנות ספציפית של עבודה בארה"ב, בחברה או בארגון קיימים בהם אתם צפויים להיות מועסקים.

אפשרות שנייה היא קבלת גרין קארד על בסיס משפחתי – במידה ויש לכם קרובי משפחה שהם גם אזרחים אמריקאיים (מדובר במשפחה מקרבה ראשונה) תוכלו לקבל גרין קארד  באופן כמעט אוטומטי. אפשרות שלישית היא השתתפות בהגרלת הגרין קארד השנתית, בה מחלקת ממשלת ארצות הברית מדי שנה כחמישים אלף אשרות כניסה, שהייה ועבודה למבקשים זאת ממגוון מדינות שונות.

כיצד מומלץ לגשת להליך קבלת גרין קארד?

על מנת לזכות בסיכויים הטובים ביותר לקבל את הגרין קארד הנכסף אשר יאפשר לנו להגר לארצות הברית – כיצד מומלץ שנפעל?

ובכן, ניתן כמובן לעבור את התהליך כולו בעצמכם, לברר את כל מה שצריך לברר, להכין את כל המסמכים שאולי יהיו נחוצים ולקוות לטוב. עם זאת, אפשרות זו אינה המומלצת ביותר – הגשת בקשה לגרין קארד, בכל אחת משלושת האפשרויות הכלליות שצוינו לעיל, אינה עניין פשוט מבחינה טכנית ובירוקרטית, ובמידה ואינו מבוצע בצורה הטובה ביותר, עלול לפגוע בסיכויי הקבלה.

לכן, הדרך המומלצת לגשת לנושא היא באמצעות עבודה עם אנשי מקצוע המתמחים ספציפית בבקשות אלו. יועצי הגירה, המתמחים ספציפית גם בהגשת בקשות לגרין קארד, הם אנשי המקצוע הרלוונטיים עבורנו במקרה זה.

מומחים אלו התמקצעו לאורך שנים בהגשת בקשות לויזות ואשרות מיוחדות, וספציפית כאמור בהגשת בקשות לגרין קארד, מאחר וזהו אחד ההליכים המרכזיים והמבוקשים ביותר בכל הנוגע להגירה.

יועצי ההגירה המקצועיים הללו בקיאים לא רק בהליכים ובדרישות הטכניות השונות, אלא גם ובעיקר במתרחש במוסדות ובמנגנונים הבירוקראטיים הרלוונטיים, מה שמתגלה כבעל ערך רב במיוחד בימים אלו בהם המערכות בכל העולם אינן פועלות כשגרתן. 

התמונה הרחבה בה מחזיקים מומחי הגירה אלו וההכוונה שהם יספקו לכם בנוגע לפעולות שחשוב שאתם תעשו עכשיו (דוגמת הנפקת מסמכים רלבנטיים, אופן ומועד ההגשה האופטימאליים וכו'), ימקסמו את הסיכויים שלכם לצלוח את התהליך כמה שיותר מהר ולזכות בגרין קארד הנכסף.

למידע נוסף בנוגע לאפשרויות הגירה חוקית לארצות הברית וקבלת גרין קארד, כמו גם דרכי פעולה מומלצות בנידון כנסו לקישור –