דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

לעבוד בארצות הברית

הרבה בני אדם מפנטזים הודות תעסוקה במדינת ארצות הברית.

רוצים ליהנות משכר משתלם במיוחד ולעתים גם רב ביותר, בוודאי אל מול משרות מקבילות בתחומי מדינת ישראל, בשעות וכן בימים החופשיים ניתן לסייר באתרים מובילים במדינת ארצות הברית, לדעת בני אדם חדשים, להיחשף למנטליות אחרות ובצורה כללית לא רק עבודה, כי אם אף לעבור חוויה ניכרת והן להרוויח לא רק ממון, כי אם אף המון אלמנטים שונים.

אך על מנת ליהנות מכל הטוב הניכר של עבודה במדינת ארצות הברית שאף במציאות העכשווית, חרף כל הקשיים, הינה עדיין המעצמה הכי מודגשת ברחבי תבל, ראשית כל יש להתאזר בויזה למדינת ארצות הברית, בפרט בויזה אשר הולמת עבורכם.

תנו את דעתכם לכך כי עבודה ללא ויזה במדינת ארצות הברית הינה מעשה שאינו מושכל בפרט, אשר עשוי לעלות לכם בדמים – בהיבט של קנס כספי רב, הדחה מן מדינת ארצות הברית, חסימת היתכנות לשוב אליה, לעתים גם לעד וקיימים גם מצבים בהם עבודה במדינת ארצות הברית ללא ויזה הולמת מסתיימת במאסר. ממש לא שווה לכם להסתכן כך.

חדשות מצוינות עבור מי שמעוניין לעבוד במדינת ארצות הברית

הנכם עשויים לקבל אשרת עבודה למדינת ארצות הברית אשר מושתתת על השקעה במדינה. הלכה למעשה אף סכום של בין מאה וחמישים למאתיים אלף דולר די בו כדי לקבל אשרת עבודה על תשתית של השקעה.

ועדת הפנים של הכנסת אישרה את התקנות לויזת עבודה למשקיע הישראלי במדינת ארצות הברית. עסקינן הודות הסכם הדד עם מדינת ארצות הברית, שאומר לראשונה, כי ישראלים ותושבי מדינת ארצות הברית יוכלו להשקיע האחד במדינה של השני ואף לקבל אשרת עבודה על רק תשתית של השקעה.

קיימים כמה סוגים של ויזה למדינת ארצות הברית המיועדים למי שרוצה לעבוד במדינה.

ויזה מסוג H – ויזה המיועדת לעובדים מיומנים אשר מעסיק אמריקאי חושק בשירותיהם. לשם קבלת ויזה זו, עליכם להצטייד באישור כי המעסיק הגיש לרשויות ההגירה של ארה"ב (USCIS) טופס I-129, וכן אישורים לגבי לימודים וניסיון תעסוקתי המוכיחים כי אכן אתם מיומנים לעבודה המיועדת.

ויזה מסוג H2B – ויזה המתאימה לעובדים בלתי מיומנים המבקשים עבודה זמנית או עונתית בארה"ב. על מנת לקבל ויזה זו יש צורך בהצעת עבודה רלוונטית (לרוב משלוחה ישראלית של חברה הפועלת גם בארה"ב), ובמקרים מסוימים גם מסמכים המעידים כי אין בכוונתכם לעזוב את הארץ ולהשתקע בארה"ב.

ויזה מסוג L – ויזה המיועדת למי שניצב בפני רי-לוקיישן במסגרת עבודתו. גם ויזה זו מחייבת אישור על הגשת טופס I-129 מצד המעסיק, אישור על כך שתמשיכו לעבוד עבור אותה חברה או תאגיד, וכן מסמכים המעידים על ידע ייחודי והתאמה לתפקיד אותו תבצעו בארה"ב.

ויזה מסוג O או P – ויזת עבודה לספורטאים, אמנים ומדענים בעלי יכולות יוצאות דופן, שלרוב מוגבלת לאירוע ספציפי, סיבוב הופעות תחום בזמן או פרויקט מסוים.

הפרוצדורה של הוצאת ויזה למדינת ארצות הברית ליעד של תעסוקה – 

תהליך הוצאת ויזה למדינת ארצות הברית למטרת עבודה בה דומה לזה אותו עובר כל מי שחושק בויזה למדינת ארצות הברית. ראשית, יש למלא – בפרוטרוט, ותוך הקפדה על דיוק ותשומת לב מלאה לכל שאלה – טופס DS160.

לאחר מכן יש להירשם למערכת לקביעת תורים באתר הרשמי של ארה"ב לשירותי ויזה בישראל, ולשלם אגרה, שגובהה 190$ (הקפידו לשלם אגרה עבור סוג הויזה המתאימה לכם). כשבידיכם האישור על תשלום האגרה (בסניף דואר או באינטרנט) תוכלו לקבוע תור לראיון אישי בשגרירות.

במסגרת הריאיון – אליו יש להגיע עם הטופס שמילאתם, אישור על תשלום האגרה, דרכון בתוקף ותמונת פספורט בגודל 5X5 ובאיכות גבוהה – תישאלו שאלות רבות לגבי מקום העבודה המיועד, אופי העבודה וכו'. הקפידו לענות בכנות. בתום הריאיון תקבלו תשובה, ואם בקשתכם לויזה למדינת ארצות הברית אושרה הרי שכעבור מספר ימים תקבלו את הדרכון חתום ותוכלו להתחיל ליהנות מהיתרונות הרבים של עבודה במדינת ארצות הברית.