דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

הגבלות ההגירה של טראמפ – מסבכות את הכניסה למדינת ארצות הברית – אף למגזר הישראלי

סקירה תמציתית של מגבלות ההגירה של טראמפ למדינת ארצות הברית – ראשית כל, הגיע איסור הכניסה לערבים מכל מיני מדינות. אחרי כן, כמות הזכאים למעמד פליטים חוקיים צומצם לחצי. ואז התחילה ממשלת מדינת ארצות הברית ללקט ואף לגרש נתינים זרים אשר חדרו למדינת ארצות הברית בצורה לא לגלית או לחלופין היו במדינת ארצות הברית לאתר גמר האשרה שלהם.

בהמשך לפעולות הללו, העניק ממשל טראמפ את העידוד שלו לחקיקה אשר מבטלת כל מיני סעיפים של מהגרים לגליים

כמו למשל – אחים ואף ילדים בוגרים של נתיני מדינת ארצות הברית, כמו אף ביטול או סייג של כמה תכניות של ויזה.

עת האחרונה, הממשל הצהיר הודות מדיניות אשר עשויה להגביל כמות רבה של אשרות עבודה זמניות למדינת ארצות הברית בתשתית של השפעה שלהן על און העבודה של מדינת ארצות הברית. בסך הכללי, המדיניות הפכה את הכניסה למדינת ארצות הברית ליותר קשה עבור כל הנוגעים בדבר. מאמר זה ידון הודות כיצד ישפיעו הגבלות ההגירה של טראמפ על המגזר הישראלי וכן אלמנטים בהיבט של אשרות עבודה למדינת ארצות הברית. הסכיתו והחכימו…

איך ישפיעו הגבלות ההגירה של טראמפ על המגזר הישראלי ? 

השינוי כבר נתן את אותותיו בשגרירויות, בהן פקידי הגירה למדינת ארצות הברית יוצרים מכשול אל מול מהגרים למדינת ארצות הברית. כל מהגר בפוטנציה נדרש לעבור הליך של בחינה ביטחונית מורכב. מדובר במדיניות של מדינת ארצות הברית, אשר נמשכת המון שנים, אבל משך והן עומק הבחינה התרחבו בעת החודשים האחרונים. כל מהגר בפוטנציה נבחן על ידי בסיסי אינפורמציה מודיעיניים אחרים, על מנת לנתב כל אחד שמוגדר כסיכון ביטחוני.

בשנים קודמות, פרוצדורה זאת הייתה מסויגת למי שבעל קשרים לתחום הטרור. כעת, על פניו נראה כי כל היבט שמגיע מן ההיסטוריה של אנשים, עשוי להוות שימוש על מנת לכפות עליהם את מה שמכונה עיבוד אדמיניסטרטיבי, אשר זכה לביטוי שלא מחמיא בכלל – חור שחור באמצעות סוכני הגירה למדינת ארצות הברית.

הווה אומר – השגרירות מצאה דבר מה סוטה בעבר של אנשים. הדבר עשוי להיות בכל תחום – בין אם מדובר בשהות בעבר במדינת ארצות הברית, לאחר גמר התוקף של הויזה למדינת ארצות הברית, עבירה פלילית פשוטה ובין אם מדובר בכל אלמנט חריג בפניית ההגירה.

כמו כן, כל מי שמועסק בתחום ההיי טק עשוי למצוא את עצמו מועבר לבדיקה ארוכה בשל סיכון פוטנציאלי של עשיית שימוש ביכולות שלו לערער את הביטחון של מדינת ארצות הברית. כתוצאה מזאת, פרוצדורת ההגירה הואטה בצורה ניכרת, לרבות עבור אזרחי מדינת ישראל.

אלמנטים בהיבט של אשרות עבודה למדינת ארצות הברית – 

לנוכח הדברים שצוינו עד עתה, השינוי הרב ביותר הינו בדמות של אשרת עבודה ארעית. הדבר מורכב מן אשרות, כמו למשל – אייץ' שמונה עשר – עובדים מומחים, אל אחת – העברות בתוך בית עסק, או אחת – ויזה על תשתית יכולת נדירה, פי – ויזה מדינת ארצות הברית עבור ספורטאי, אי אחת – משקיע ואף סוחר.

הנשיא טראמפ פרסם מדיניות חדשה, אשר דורשת מן קצין קונסולרי בשגרירות לוודא כי הנפקת אשרות כאלו לא תסב נזק להעסקה של עובד אמריקאי.

חוץ מן אשרת אי בקשה לאשרת עבודה זמנית, מוגשות במדינת ארצות הברית בשירות האזרחות ואף ההגירה של מדינת ארצות הברית USCIS . בתום בדיקה והן היתר של הבקשה, מועברת לשגרירות מדינת ארצות הברית המקומית לצורך עיבוד של הויזה. עד לעת הנוכחית עיבוד הויזה היה כרוך בפרוצדורה רשמית בעיקרו.

בהנחה כי דורש הויזה לא שהה מדינת ארצות הברית בצורה בלתי לגלית בטרם עת והנו לא בעל רקע פלילי קרדינלי, מרבית המועמדים קיבלו בזריזות את הוויזות הנכספות שלהם. עתה, נראה שגרירויות מקבלים עוד שיקול דעת לבדוק את ההיתר של המבקשים אל מול פוטנציאל של המבקש להשפיע לרעה על און העבודה של מדינת ארצות הברית.

המאמר נכתב על ידי חברת i-immigrate אשר מתמחה בפתרונות גרין קארד לישראלים