דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

אף השנה, כמדי שנה, נערכת הגרלת הגרין קארד במהלך תכנית דיורסיטי וויז של משרד החוץ במדינת ארצות הברית. מדינת ארצות הברית זוכרת היטב כי הינה נוסדה באמצעות מהגרים ואף חוקקה חוק, על פיו כל שנה יינתנו חמישי אלף ויזות – תושב והן היתר של עבודה עבור מהגרים מכל מיני מדינות על פני כל הגלובוס אשר מעוניינים להתגורר ולחיות בה.

השנה נפתחה ההרשמה להגרלה ברביעי באוקטובר והיא תיגמר בתאריך השלישי בדצמבר. עם סיום הפרוצדורה של הרשמה, הסינון והבחירה האקראית באמצעות מחשב, יוענק בידי שיעור של מאה ועשרה אלף זוכים מאושרים הודעה על זכייה בהגרלה – מתוכם ייבחרו בסיומו של תהליך כחמישים אלף ברי מזל.

כל מי שייבחר תוענק לו הודעה באזור חודשי מאי – יוני בהיבט של המיקום שלו ברשימה. הראיונות של המועמדים אשר נבחרו יבוצעו בתחילת חודש אוקטובר ואף המועמדים יגיע אליהם הודעה בדבק הפגישה כארבעה עד שישה שבועות בטרם ביצוע הראיונות. 

במידה וקיים שינוי או קיימת דרישה חדשה בפרוצדורה של בקשות השנה אל מול שנים בעבר? 

משרד החוץ של מדינת ארצות הברית החל לפני כמה שנים בהטמעה של רישום מקוון, על מנת לייעל את הפרוצדורה והן להיטיב עם האבטחה. משרד זה מפעיל טכנולוגיה ספציפית וכל מיני אמצעים לזיהוי מעשי מרמה והגשה של יותר מבקשה בודדת למועמד, מה שאסור בכל מובן המלה. 

אימתי ניתן להגיש את הבקשה עבור הגרלה של גרין קארד במהלך השנה הזאת?

הפרוצדורה של הגשת דרישה נפתחת כאמור בתאריך הרביעי לחודש אוקטובר והינה אף נמשכת עד צהרי התאריך השלישי בדצמבר שנת 2020 בלבד. כדאי לכם שלא להמתין עד הדקה התשעים ותשע והן להגיש את הדרישה עבור גרין קארד כמה שיותר מהר. היצע רב מדי בסיום הפרוצדורה של הרישום לגרין קארד עשוי לעכב את כל היסטם. 

האם השתתפות של הגרלת הגרין קארד עשויה להיות כרוכה בתשלום כל שהוא? 

ההשתתפות בהגרלה של גרין קארד לא מלווה בכל תשלום. בתום זכייה בהגרלה של הגרין קארד יתבקש מכם תשלום בעד עיבוד הבקשה ועוד כל מיני תשלומים סטנדרטיים בעד בקשה לוויזה.

המועמדים אשר יזכו תוענק להם כל האינפורמציה בהיבט של תשלומים נדרשים, במקביל להודעה על הזכייה שלהם והן עוד הנחיות למענק של הוויזה המיוחלת. בענף קיימות המון חברות תיווך שמציעות לעזור לכם בהגשה של הדרישה לגרין קארד והן יגבו מכם עלות כל שהיא. בנוסף לכך, השתתפות בהגרלת קרין קארד הינה בחינם ורק במידה ואינכם מסוגלים למלא במו ידכם את הטפסים, מומלץ לעשות שימוש בשירותי חברות הללו.

משרד החוץ של מדינת ארצות הברית הוציא אזהרה מיוחדת לפיה מדובר ביוזמה אישית, שאין לה שום קשר לממשל של מדינת ארצות הברית וכן לא הן עשויות להבטיח סיכוי מיטבי יותר לזכות בהגרלה של גרין קארד בהשוואה לאלו אשר מגישים את הטופס בעצמם.

האם אמתית האמירה כי מי שהולך להגרלה עשוי להיתקל ביום מן הימים בקושי של קבלת ויזת תייר מן הקונסוליה של מדינת ארצות הברית בארץ ? 

השגרירות של מדינת ארצות הברית מוסרת בזאת כל לא קיים קשר בין הפרוצדורה של הנפקת ויזת תייר לבין הפרוצדורה של הנפקת ויזת הגירה.  לקונסוליה במדינת ישראל, אשר אמונה על חלוקת ויזת תייר למדינת ארצות הברית, אין כיצד לדעת במידה והפונה השתתף בהגרלה של גרין קארד אלא במידה והוא עצמו מדווח על זאת ולכן עצם ההשתתפות בהגרלה זו לא מסב נזק לצ'אנס לקבל ויזה של תייר.

מה הינה הדרישה של זכאות להגשת הבקשה ? 

המועמד נדרש להיות ילד אחת המדינות שזכאיות להשתתפות, אשר מפורטות ברשימה שמפרסם משרד החוץ של מדינת ארצות הברית. לא קשור למדינה שבה חי כעת המועמד.

למידע נוסף מוזמנים לבקר ב עמוד הבית שלנו