דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

מהן הזכויות של בעל גרין קארד

המון אנשים רוצים להתחיל חיי משפחה חדשים או לחילופין לשדרג את רמת החיים שלהם ולכן הם פונים אל החלום האמריקאי – הגשת בקשה לקבלת זכויות תושבות הקבע ובמילים אחרות גרין קארד. אז בעוד מעטים יכולים ומצליחים להגשים את החלום הזה, חלקם אכן מצליחים להשיג את האישורים המתאימים לתושבות קבע אך מאבדים אותם נוכח טעויות שעליהן נדבר במאמר שלפניכם. רוצים לשמור על תושבות הקבע האמריקאית שלכם? הגיע הזמן לעשות קצת סדר בדברים וללמד אתכם כיצד לשמור על הזכויות הקיימות.

מהן הזכויות העומדות בפני מקבל תושבות הקבע?

תושבות הקבע המוענקת על ידי אישורי גרין קארד הם הדבר הטוב ביותר בקרב לא מעט אנשים שרוצים להגשים את החלום אבל בדרך עושים כמה וכמה טעויות העלולות לגרום להם לאבד את מעמדם החדש ולכן חשוב קודם כל לדבר על התנאים של תושבות הקבע ועל ההתייחסות הנכונה בגינם. רוצים להפוך ביום מן הימים לאזרחים שווי זכויות? תושבות הקבע מאפשרת לתושבים שקיבלו אותה לעבוד ולחיות בארצות הברית ללא חשש ולאחר חמש שנים לזכות באותן זכויות הניתנות לכל אזרח אמריקאי אחר. כמו כן במסגרת הזכויות הנ"ל לאחר חמש שנים יוכל כל מהגר להפוך לאזרח שגם יכול להצביע ולהביע את דעתו במעמד בחירות ובתנאי כי העביר בקשה לקבלת אזרחות אמריקאית ועמד בכל תנאי המבחן.

טעויות שגורמות לאנשים לאבד את זכות תושבות הקבע

יש כמה טעויות אותן מבצעים מקבלי האישורים אבל הטעות הגדולה הינה הסברה כי זהו, מעכשיו ניתן לצאת את מדינת ארצות הברית ולחזור מתי שרוצים. כמו כן, במעמד הזה חשוב גם לציין כי אנשים שיש להם גרין קארד רשאים לעזוב את המדינה ובתנאי שהם לא עוברים את חצי השנה שאחרת הם עלולים למצוא את עצמם ללא התנאים שכל כך עמלו עליהם. אז מה כדאי לעשות? אם תכננתם נסיעה למדינה זרה או אפילו שהות מסוימת, חשוב לזכור ולחזור לארצות הברית לא יאוחר מחצי שנה וזאת בכדי לשמור על התנאים הקיימים. כאשר מדברים על חידוש תושבות הקבע בזמן שאתם נמצאים במדינה זרה זו גם נקודה שיש לתת עליה את הדעת. כפי שהבנתם, במידה ואתם נמצאים מחוץ לארצות הברית ועברה חצי שנה לכל היותר חשוב שלא לפספס את התקופה הזו ולצור קשר עם הקונסוליה האמריקאית הקרובה ביותר לצד הגשת המסמכים הייעודיים לכך. כמו כן אפשר לנסות ולהגיש את הטופס גם דרך משרדי USCIS.

צריכים עזרה במילוי או הגשת הטפסים שיהפכו את הבקשה לקלה ויבטלו חששות או מצבים של דחייה? אולי כדאי שלא לעבור את התהליך לבד ולהיוועץ עם יודעי דבר שימזערו נזקים וישיגו לכם את תושבות הקבע בפחות זמן ופחות בזבוז אנרגיה.