מה ההבדל בין גרין קארד לאזרחות? כל מה שצריך לדעת

יש קווי דמיון והבדלים בין גרין קארד לאזרחות, ובאופן ספציפי יותר, לאדם שמחזיק בגרין קארד, יש זכות חוקית לחיות ולעבוד בארצות הברית.

זהו תהליך הגירה שעוזר למבקרים בתחומי ארה"ב להפוך לאזרחים, ולכן רוב האנשים שמחזיקים בגרין קארד, הופכים בסופו של דבר לאזרחים אמריקאים.

ההבדלים בין גרין קארד לאזרחות

לאנשים שלא מבינים מה ההבדל בין גרין קארד לאזרחות, חשוב להבין שבעלות על גרין קארד אין פירושה אזרחות קבע.

במילים פשוטות, אדם שיש לו גרין קארד יכול לחיות ולעבוד באופן חוקי במדינה, אבל יש יתרונות אחרים שיש לבעלות על גרין קארד, שאין באזרחות, ואחד מהם כולל זכויות הצבעה. ועוד משהו שחשוב להבין: תהליך קבלת מעמד של אזרחות קבע, יכול לקחת כמה שנים.

יתרונות קבלת מעמד של אזרחות אמריקאית

לאזרחי ארצות הברית יש את הרמה הגבוהה ביותר של הטבות, ולכן, אנשים שאינם אזרחים מהגרים לארה"ב בתקווה שיום אחד יהפכו להיות אזרחי קבע, בתהליך שנקרא גם התאזרחות. תהליך זה כולל תשלום עמלה, התמודדות עם כמות ניכרת של מסמכים, ותהליך ראיון מפורט מאוד. יחד עם זאת, ברגע שאתם מקבלים את מעמד האזרחות, יש לכם כמה זכויות, שכוללות:

  • לא ניתן לגרש אזרחים לאדמתם; אלא אם כן תהליך קבלת האזרחות שלהם בוצע בהונאה.
  • כאזרחי ארצות הברית, תוכלו להצביע בבחירות.
  • ניתן להגיש בקשה לקבלת הלוואות, מלגון, מענקים וכל סוג אחר של סיוע כספי שאזרח אמריקאי יכול לבקש.
  • כאזרחי ארה"ב, תוכלו להגיש בקשות הגירה לבני משפחה שיצטרפו אליכם. תוכלו גם לקבל אזרחות לילדים שנולדו מחוץ לגבולות המדינה.
  • תוכלו לקבל ביטוח בריאות, ביטוח פרישה וכל סוג אחר של הטבה.

שיקולים חשובים בתהליך קבלת גרין קארד

כמה שיקולים אחרים שחשוב לזכור כשמגישים בקשה לגרין קארד הם התהליך הארוך והמורכב, אבל כמובן שזה לא השיקול היחיד. אם, למשל, ביצעתם טעויות בתהליך הגשת הבקשה שלכם, המועמדות שלכם עשויה להיפסל ותיאלצו לחזור ולהגיש את הבקשה או להשתתף בהגרלת גרין קארד רק כעבור שנה.

וגם זה לא הכול, חשוב להבין אילו קריטריונים עשויים לפסול את המועמדות שלכם, כולל רקע פלילי, עבירות קודמות, בעיות בריאותיות או בעיות כלכליות וסוגים שונים של מכשולים שעשויים לעמוד ביניכם לבין קבלת הגרין קארד המיוחל.

בשורה התחתונה: התנהלות נכונה מגבירה את הסיכויים שלכם

לכן חשוב לקבל את הליווי המקצועי של חברה שנציגיה בקיאים בכל שלב של תהליך קבלת גרין קארד, כולל בדיקה שמילאתם נכון את כל הטפסים, כולל כולם, שצירפתם את כל המסמכים והאישורים הנכונים, ושאתם מתנהלים נכון.

המומחים בחברת I-Immigrate עוזרים לכם להתנהל נכון ובמהירות, להתכונן לראיון, ולמלא היטב את הטפסים, כולל צירוף כל המסמכים הדרושים, על מנת להגביר את סיכוייכם לסיים את התהליך בהצלחה.

ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png