דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

מה ההבדל בין גרין קארד לאזרחות?

אחת הטעויות היות נפוצות הינה לחשוב כי תהליכי קבלת גרין קארד ואזרחות הינם תהליכים דומים ולכן בנקודה זו חשוב להבין מה ההבדל בין גרין קארד לאזרחות ואילו מסמכים נדרשים בכל אחת מהבקשות. אז נכון שקיימים קווי דמיון בין שני התהליכים ונכון שלשני הצדדים יש את כל הזכות לחיות בארצות הברית ועדיין, מה בכל זאת שונה בין שני המצבים? במאמר שלפניכם נסקור את שני התהליכים ונסביר את ההבדלים ואת קווי הדמיון שלהם. 

האם יש קווי דמיון בין גרין קארד לאזרחות?

כפי שהבנתם, יש בהחלט קווי דמיון בין שני המצבים ועדיין חשוב להבין מה ההבדל בין גרין קארד לאזרחות. אז נכון שמבחינה חוקית ניתן לחיות ולעבוד בארצות הברית בשני המצבים ולמרות זאת הדברים משתנים כאשר מדברים על אדם שמחזיק אזרחות ואדם המחזיק תושבות קבע אבל נחשב עדיין תושב זמני בארצות הברית אשר שהותו מקבלת גיבוי באמצעות אישורי הגרין קארד הנדרשים לחידוש כל חצי שנה. עם זאת, רצוי לציין כי לאחר חמש שנים יכול להפוך מחזיק הגרין קארד לאזרח מן המניין ובתנאי שיעבור את כל הדרישות לרבות מבחנים שיידרשו בהתאם. כאמור, אדם שיש בידיו אזרחות יוכל לעבוד בארצות הברית ללא הגבלה ולצד החוק האמריקאי ויקבל גם זכויות הצבעה – מה שאין במסגרת האזרחות. 

היתרונות של האזרחות האמריקאית 

אזרחים אמריקאים מקבלים לא מעט הטבות ולכן אותם אנשים שיש להם גרין קארד מסתמכים כי יום אחד בעתיד הקרוב גם הם יהפכו מתושבי קבע לאזרחי קבע באמצעות תהליך התאזרחות. בדומה לאישורי גרין קארד, תהליך התאזרחות ידרוש אף הוא בקיאות בעניין מסמכים, הבנה של איך להתראיין נכון במעמד ראיון אישי ואף תשלום עמלה. מחזיקים בידיכם גרין קארד מעל 5 שנים?

הגיע הזמן לעלות שלב אחד קדימה ולנסות להיות אזרחים מן המניין. בין היתרונות של האזרחים הוא שלא יוכלו לגרש אתכם מאדמת ארצות הברית וכך תהיו זכאים גם להכרה מהמדינה, קבלת מלגות לימודים לרבות הלוואות וכל סיוע כספי שמגיע לאזרח  אמריקאי כזה או אחר. כמו כן אם התקבלתם למעמד זה תוכלו לדרוש בקשות הגירה לכל בני המשפחה לרבות ילדים שנולדו מחוץ למדינת ארצות הברית. כמו כן תוכלו לדאוג לעצמכם באמצעות ביטוח בריאות, פרישה וכל הטבה כזו או אחרת. אז מה באמת ההבדל בין גרין קארד לאזרחות? בשלב הזה עולה עניין תושבות הקבע ואזרחות הקבע, כך שאם לצורך העניין הנכם בעלי גרין קארד תוכלו לצאת לביקור במדינה אחרת אבל לשוב לארצות הברית לאחר מכן. במעמד של אזרחות הדברים יהיו שונים ותוכלו לעקור מארצות הברית למדינה אחרת ועדיין לא לאבד את זכויות האזרחות שלכם.  

זקוקים למידע נוסף? באתר הבית שלנו תמצאו את כל הליווי והמסמכים הרלוונטיים להמשך התהליך בו פתחתם.