דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

ההבדלים בין ויזה לגרין קארד

 

אחת הטעויות היותר נפוצות היא שלא לעשות את ההפרדה ולהבין את ההבדל בין ויזה לגרין קארד כאשר יש בהחלט על מה להצביע ולדבר. האם תכננתם לאחרונה שינוי בחייכם הכולל בתוכו עבודה ומעבר למדינה אחרת כמו ארצות הברית? אולי הגיע הזמן לעשות סדר בדברים ולהבין את ההבדלים בין קבלת ויזה לארצות הברית לצורך שהייה קצרה לבין קבלת תושבות הקבע שהינו הליך אחר לגמרי ועליו נדון במאמר הבא.

איך מבדילים בין ויזה לארצות הברית לבין גרין קארד?

ההבדל בין ויזה לגרין קארד לארצות הברית הוא ברור מאוד, למעשה, ויזה זו אשרה המספקת אפשרות להיכנס לארצות הברית לצרכי טיול או מסע עסקים קצר בעוד תושבות הקבע תאפשר לכם לגור במקום, לעבוד ואף לקיים חיי משפחה. מבין אשרות הויזה הקיימות ניתן לראות אשרות ייעודיות לתיירות כאמור אשרת בי 2 וK1 ובאמצעות אשרות אלו ניתן להימצא במדינה לזמן מוגדר מראש בעוד הכרטיס הירוק (גרין קארד) הוא כרטיס המאפשר מגורים וחיים ללא הגבלה. ויזה לארצות הברית מוענקת באופן זמני בעוד גרין קארד (הכרטיס הירוק) מהווה אפשרות לשהייה קבועה, חיים קבועים ועבודה במקום. כרטיס תושבות הקבע מונפק לתקופה של עשר שנים בעוד האשרה מונפקת לכמה חודשים בלבד- כאמור תקופה זמנית לצרכי הטיול או נסיעת העסקים שתוכננה מראש.

מתי מחדשים תושבות קבע ומה היתרונות בדבר?

כאשר פג תוקף הכרטיס הירוק זו עלולה להיות בעיה ולכן צריך להיערך לחידוש בהתאם. כאמור, כרטיס ירוק חשוב לחדש ולא לחכות לרגע האחרון היות והוא מהווה תעודה מזהה לכל דבר בעבור אנשים שאין להם ביד אזרחות אמריקאית. אדם בעל כרטיס ירוק יכול לקבל לא מעט הטבות שחלקן הן הטבות המוענקות לאזרחים בלבד. זה יכול להיות בתחום הביטוח הלאומי, ביטוחי בריאות, שכר לימוד נמוך יותר ועוד ובתנאי כי הנ"ל ישמור על תושבות הקבע "בשתי ידיים".

ומהן ההטבות והתנאים לאדם המחזיק ויזה לארצות הברית?

ההבדל בין ויזה לגרין קארד הוא בתנאים, בהטבות וגם בסוגי האשרות כך שאם אין לכם מושג למה ואיך לגשת חשוב כי תבצעו את זה מול אנשים יודעי דבר- שאחרת אתם עלולים להיתקל בדחייה שניתן למנוע מראש. אז כפי שהבנתם, אדם שמקבל ויזה לארצות הברית מקבל אותה בכדי לטייל בערים שונות אבל לאחר פג תוקפה הוא חייב לעזוב את המקום ובעתיד במידה וירצה לחזור בשנית יידרש ממנו להשיג זכויות חוזרות על מנת שיוכל להיכנס בשנית לשטחה של ארצות הברית.

בסיכום דבר, כרטיס של תושבות קבע יהיה קשר יותר להשיג באשר לכמה וכמה מדינות בעוד אשרת טיול או עסקים תהיה קלה יותר. כמו כן, אנשים עם כרטיס ירוק – כאמור גרין קארד יוכלו לנוע, לצאת ולהיכנס לארצות הברית ללא כל מגבלה או צורך לחידוש ובתנאי כי לא עברה חצי שנה מעזיבתם את המדינה. 

למידע נוסף, מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו