דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

מגפת הקורונה מביאה לשינויים תכופים וחסרי תקדים בארץ ובעולם גם יחד, כמעט בכל תחומי החיים. מנקודת מבטם של ישראלים המתעניינים בהגירה למדינה אחרת, משחקת הקורונה תפקיד כפול ואמביוולנטי

מצד אחד מביא המצב לשיתוק מערכות בירוקרטיות בכל רחבי העולם, ולכן בעיכובים משמעותיים בתהליכי ההגירה האפשריים הפתוחים בפני ישראלים.

מצד שני המצב הספציפי השורר בארץ בחודשים האחרונים גורם ליותר ישראלים מאי פעם בעבר לרצות ולהגר. מהם הסיכויים של המתעניינות והמתעניינים בהגירה מהארץ להצליח ולעשות זאת בתקופת הקורונה,

וספציפית- האם זהו זמן טוב לנסות וקבל גרין קארד לארצות הברית?

זמן טוב לביצוע הכנות מקדימות לתהליך ההגירה 

קשה לתת תשובה חד משמעית לשאלה כללית כל כך כמו "האם ניתן להגר לחו"ל בתקופת הקורונה", שכן המצב בכל מדינה הוא שונה ומשתנה מדי יום ביומו.

מה שכן ניתן לומר בוודאות ורלוונטי עבור המתעניינים בהגירה מהארץ הוא כי ברובם המכריע של המקרים, הגירה למדינה אחרת כרוכה בהליך בירוקרטי מורכב, סבוך ולעיתים ארוך. מי שעדיין לא החל בתהליך הגירה כלשהו, צריך להקדיש מעט זמן ומאמץ לביצוע הכנות מקדימות להגירה עצמה, הן מבחינה בירוקרטית (הכנה וארגון של מסמכים שונים, הנפקה של אישורים וכו'

הכנות אשר כיום לוקחות יותר זמן מהרגיל, ולכן כדאי להתחיל בהן כמה שיותר מהר) והן מבחינה של הכנות שונות אותן נדרש לעשות בחיים שלנו כאן ועכשיו, על מנת להתכונן למעבר המתקרב. במיוחד במקרים בהם מדובר במשפחה, יש הרבה מה להכין ולסדר מבעוד מועד, וחלק בלתי מבוטל מכל אותן הכנות וסידורים ניתן ומומלץ להתחיל ולעשות כבר עכשיו.

כלומר, גם במקרה והמערכות הבירוקרטיות של משרדי ההגירה במדינה אליה אתם מעוניינים להגר אינן פועלות כרגע (או פועלות במתכונת מצומצמת ואיטית במיוחד…), לרוב יש הרבה מה לעשות מסביב להליך הבירוקרטי עצמו, או כהכנה אליו, ולפחות חלק מזה ניתן ומומלץ להתחיל ולעשות כבר עכשיו.

אפשרויות לקבלת גרין קארד לארצות הברית ומה ניתן לעשות כרגע

היעד הפופולרי ביותר להגירה מישראל הוא כמובן ארצות הברית. באמצעות גרין קארד היגרו כבר אינספור ישראלים לאמריקה, ורבים אחרים מעוניינים בהליך הגירה זה גם כיום.

גרין קארד ניתן לקבל בכמה מסלולים עיקריים, דוגמת הגרלת הגרין קארד השנתית, קבלת גרין קארד לצרכי עבודה או על רקע משפחתי וכו'.

ספציפית בארצות הברית קידום הליכי הגירה מסוימים הוא כרגע בלתי אפשרי, אך מצב זה הוא זמני בלבד וצפוי להשתנות בחודשים הקרובים, כתלות במצב המגפה ובגורמים שונים נוספים. בעוד הנשיא האמריקאי הנוכחי הקשה משמעותית על האפשרות לקבלת גרין קארד לצרכי עבודה עוד הרבה לפני הקורונה, הליך זה הוא כיום ארוך וקשה ביותר, אך כאמור גם זה צפוי להשתנות במוקדם או במאוחר.

על מנת להבין האם וכיצד ניתן לקדם בקשות לגרין קארד על רקע זה או אחר מומלץ לבחון כל מקרה לגופו ולהסתייע באנשי מקצוע המתמחים ספציפית בהגשת בקשות לגרין קארד. כאמור, גם במקרים בהם כרגע קשה ביותר לקדם את הבקשה (דוגמת גרין קארד לצרכי עבודה), יש לא מעט שניתן לעשות ב"רקע" של הדברים וכהכנה מקדימה ליום בו ההליך הבירוקרטי יחזור לפעול כסדרו. בכל מקרה, חשוב שלא לפסול את האפשרות על הסף מראש, מכיוון שכן ניתן לקבל צעדים מסוימים במסגרת התהליך גם כיום, או לכל הפחות להתכונן ולהכין את מה שנדרש לצורך התהליך.

כאן תוכלו למצוא אינפורמציה חשובה רבה אודות האפשרות לקבלת גרין קארד לארצות הברית, כמו גם דרכי יצירת קשר לקבלת ייעוץ וסיוע מקצועי מהמומחים שלנו לענייני הגירה  –  https://themespair.com/i-immigrate.co.il/