מה זה גרין קארד

גרין קארד הוא כרטיס זיהוי שמהווה מסמך חוקי שמאפשר למהגרים ממדינות שונות להגר לארצות הברית ולחיות בה לצמיתות. זהו מסמך רשמי שמעניק תושבות קבע ומשמש הוכחה למחזיק בו, שיש לו מעמד של תושב קבע של ארצות הברית. הגרין קארד מעניק הטבות הגירה, כולל הזכות לעבוד, ללמוד ולחיות בארה"ב, וכל מהגר שהוא בגיל 18 לפחות, חייב לשאת איתו את המסמך הזה כל הזמן. תהליך קבלת גרין קארד עובר עדכונים ושינויים תכופים, שנוגעים לצעדים בהם יש לנקוט, או תקופות ההמתנה לקבלת האישור. כך שלפני שמתחילים בתהליך בקשה לקבלת אשרת השהות בארצות הברית, מומלץ קודם להחליט איזה סוג של גרין קארד אתם צריכים, ואז לחקור את הדרישות לקבלת האשרה.

הסוגים השונים של גרין קארד

נכון להיום, ישנם גרין קארד שמבוססים על עבודה, משפחה, נישואין והגרלת הגרין קארד לארצות הברית.

יש טפסים ותהליכים מסוימים שהמועמדים מתבקשים להשלים כדי לקבל גרין קארד, והם משתנים בהתאם לסוג הכרטיס שאתם מחפשים. אז עם החלטה על סוג הגרין קארד שמתאים לכם, תוכלו להגיש בקשה עם הטפסים הנכונים, המסמכים החתומים, ותשלום האגרה.

גרין קארד על בסיס הגרלה:

בכל שנה, ממשלת ארצות הברית מעניקה חמישים אלף ויזות למגוון מועמדים ממדינות שונות ששולחות מספר נמוך של עולים לארצות הברית. אשרות אלו מוענקות באמצעות הגרלת מחשב, והמועמדים מתחילים להגיש את הבקשות למועמדות החל מאוקטובר של השנה לפני ההגרלה. התוצאות מתפרסמות באתר התוכנית החל ממאי של השנה העוקבת. המועמדים שנבחרו עוברים תהליך ראיון, וחשוב לפעול מהר ונכון כדי להגביר את הסיכויים לעבור את התהליך בהצלחה. בחברת I-Immigrate תוכלו לקבל את עזרת הצוות המיומן והבקיא בפרטי התוכנית בפרט, וחוקי גרין גארד בכלל, והם יוודאו שמילאתם נכון את הטפסים, חתמתם במקומות המיועדים, ויסבירו לכם איך להגיש את הניירת, כולל המסמכים הנלווים הדרושים. הייעוץ ממשיך גם לאחר הזכייה בהגרלה, עד לכניסתכם לארצות הברית.

גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית: 

אנשים שיש להם בני משפחה בארצות הברית, שיכולים לתת להם חסות, יכולים לקבל גרין קארד לתושבות קבע. בני משפחה שיכולים לשמש כנותני חסות כוללים הורים, אחים, ילדים או בני זוג. אם לנותן החסות יש גרין קארד והוא אינו אזרח אמריקאי, הוא חייב להיות הילד או בן או בת הזוג של המבקש.

גרין קארד על בסיס נישואין: מהגרים לארצות הברית שנישאים לאזרח אמריקאי או לאזרח שיש לו גרין קארד זכאים לקבל תושבות קבע על בסיס נישואין אלו. חוק זה חל גם על זוגות הטרוסקסואליים או נישואין חד מיניים, שכן בית המשפט העליון הכיר בנישואין חד מיניים כזכות חוקתית. במקרים אלו, יש למלא ולהגיש את הטפסים המתאימים.

בעל גרין קארד (כרטיס תושבות קבע) הוא מי שקיבל אישור לחיות ולעבוד בארצות הברית באופן קבוע וחוקי. כהוכחה למעמד הזה, מחלקת ההגירה של ארצות הברית מעניקה לאדם כרטיס של תושב קבע, המכונה "גרין קארד"

הגשת המועמדת לגרין קארד אינה קלה עבור אף אחד. החוק מסובך, והניירת קשה למילוי. אנחנו ממליצים להתייעץ עם גורם מוסמך בכדי לענות לכם על השאלות המקצועיות

100% מה מאפשר לך גרין קארד לעשות?