מה זה גרין קארד

גרין קארד הוא כרטיס זיהוי שמהווה מסמך חוקי שמאפשר למהגרים ממדינות שונות להגר לארצות הברית ולחיות בה לצמיתות. זהו מסמך רשמי שמעניק תושבות קבע ומשמש הוכחה למחזיק בו, שיש לו מעמד של תושב קבע של ארצות הברית. הגרין קארד מעניק הטבות הגירה, כולל הזכות לעבוד, ללמוד ולחיות בארה"ב, וכל מהגר שהוא בגיל 18 לפחות, חייב לשאת איתו את המסמך הזה כל הזמן. תהליך קבלת גרין קארד עובר עדכונים ושינויים תכופים, שנוגעים לצעדים בהם יש לנקוט, או תקופות ההמתנה לקבלת האישור. כך שלפני שמתחילים בתהליך בקשה לקבלת אשרת השהות בארצות הברית, מומלץ קודם להחליט איזה סוג של גרין קארד אתם צריכים, ואז לחקור את הדרישות לקבלת האשרה.

הסוגים השונים של גרין קארד

נכון להיום, ישנם גרין קארד שמבוססים על עבודה, משפחה, נישואין והגרלת הגרין קארד לארצות הברית.

יש טפסים ותהליכים מסוימים שהמועמדים מתבקשים להשלים כדי לקבל גרין קארד, והם משתנים בהתאם לסוג הכרטיס שאתם מחפשים. אז עם החלטה על סוג הגרין קארד שמתאים לכם, תוכלו להגיש בקשה עם הטפסים הנכונים, המסמכים החתומים, ותשלום האגרה.

גרין קארד על בסיס הגרלה:

בכל שנה, ממשלת ארצות הברית מעניקה חמישים אלף ויזות למגוון מועמדים ממדינות שונות ששולחות מספר נמוך של עולים לארצות הברית. אשרות אלו מוענקות באמצעות הגרלת מחשב, והמועמדים מתחילים להגיש את הבקשות למועמדות החל מאוקטובר של השנה לפני ההגרלה. התוצאות מתפרסמות באתר התוכנית החל ממאי של השנה העוקבת. המועמדים שנבחרו עוברים תהליך ראיון, וחשוב לפעול מהר ונכון כדי להגביר את הסיכויים לעבור את התהליך בהצלחה. בחברת I-Immigrate תוכלו לקבל את עזרת הצוות המיומן והבקיא בפרטי התוכנית בפרט, וחוקי גרין גארד בכלל, והם יוודאו שמילאתם נכון את הטפסים, חתמתם במקומות המיועדים, ויסבירו לכם איך להגיש את הניירת, כולל המסמכים הנלווים הדרושים. הייעוץ ממשיך גם לאחר הזכייה בהגרלה, עד לכניסתכם לארצות הברית.

גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית: 

אנשים שיש להם בני משפחה בארצות הברית, שיכולים לתת להם חסות, יכולים לקבל גרין קארד לתושבות קבע. בני משפחה שיכולים לשמש כנותני חסות כוללים הורים, אחים, ילדים או בני זוג. אם לנותן החסות יש גרין קארד והוא אינו אזרח אמריקאי, הוא חייב להיות הילד או בן או בת הזוג של המבקש.

גרין קארד על בסיס נישואין: מהגרים לארצות הברית שנישאים לאזרח אמריקאי או לאזרח שיש לו גרין קארד זכאים לקבל תושבות קבע על בסיס נישואין אלו. חוק זה חל גם על זוגות הטרוסקסואליים או נישואין חד מיניים, שכן בית המשפט העליון הכיר בנישואין חד מיניים כזכות חוקתית. במקרים אלו, יש למלא ולהגיש את הטפסים המתאימים.

בעל גרין קארד (כרטיס תושבות קבע) הוא מי שקיבל אישור לחיות ולעבוד בארצות הברית באופן קבוע וחוקי. כהוכחה למעמד הזה, מחלקת ההגירה של ארצות הברית מעניקה לאדם כרטיס של תושב קבע, המכונה "גרין קארד"

הגשת המועמדת לגרין קארד אינה קלה עבור אף אחד. החוק מסובך, והניירת קשה למילוי. אנחנו ממליצים להתייעץ עם גורם מוסמך בכדי לענות לכם על השאלות המקצועיות

100% מה מאפשר לך גרין קארד לעשות?

 

גרין קארד

מחזיקי גרין קארד או תושבי קבע הם אנשים שזוכים לחיות ולעבוד בארצות הברית באופן חוקי לחלוטין לאורך כל חייהם. התעודה הירוקה היא אחת שרוב האנשים בעולם רק חולמים להשיג. בזכות הגרלת הגרין קארד, כיום החלום הזה הוא לגמרי בגדר מציאות.

בניגוד לויזה, תעודת גרין קארד מאפשרת לבעליה לחיות בארצות הברית חיים מלאים, שקרובים מאוד לחייהם של אזרחים מלאים במדינה.

על בעלי הגרין קארד לשאת אותו עמם בכל עת, ולחדש אותו כל עשר שנים. ישנם סוגים של גרין קארד כמו גרין קארד נישואין שיש לחדש מידי שנתיים. 

לאחר חמש שנים רצופות של החזקת גרין קארד, כל תושב קבע יכול לעתור בבקשה להפוך לאזרח מלא של ארצות הברית, וליהנות מכל הזכויות והחובות של כל אזרח אמריקאי חוקי.

קבלת הגרין קארד דרך הגרלת הגרין קארד

הגרלת הגרין קארד נוסדה בשנות ה- 90, מתוך האמונה והרצון של ארצות הברית להמשיך ולבסס מדינה מלאת תרבויות, מגוון ואקלקטיות, שמחזקים אותה בתור אומה. מידי שנה, כ- 50,000 אנשים מרחבי העולם זוכים בהגרלת הגרין קארד, ומקבלים את התעודה הירוקה במתנה.

בכדי להשתתף בהגרלה, חשוב להיות מעל גיל 18, עם תעודת בגרות וללא רישום או תיק פלילי. בנוסף, ישנן מדינות בעלות שיעורי עלייה גבוהים לארה"ב, שפסולות מהגשת הבקשה להגרלת הגרין קארד, בשל הרצון ליצור מגוון כמה שיותר גדול של מיעוטים במדינה. ישראל היא לרוב איננה אחת מהן.  

אם אין לכם בגרות, אתם יכולים להגיש את הבקשה להגרלת הגרין קארד על סמך ניסיון של מינימום שנתיים בעבודה המצריכה ניסיון ומקצועיות ברמה מסוימת.

מהלך ההשתתפות בהגרלה

כאשר אתם פונים לחברה מקצועית כמו I-Immigrate, אתם יכולים להגיש את הבקשה עבור גרין קארד כל השנה בדרך החכמה והנכונה ביותר, ולהגדיל משמעותית את הסיכויים שלכם לזכות בהגרלה.  

ללא סיוע, יהיה עליכם למלא את טופס הבקשה להגרלת הגרין קארד בין החודשים אוקטובר לנובמבר בלבד, במהלך חצי שעה ובשפה האנגלית בלבד. במידה והטופס שלכם יתקבל, יהיה עליכם לעמוד בפני ראיון עם עובד שגרירות ארצות הברית, ורק לאחר שתצטיינו בו תקבלו את תעודת הגרין קארד באופן רשמי.

יש לציין כי כ- 65% מהטפסים המוגשים להגרלת הגרין קארד נפסלים כתוצאה ממילוי לא נכון או לא שלם של טפסי הגרלת הגרין קארד, לכן כדאי ואף מומלץ להיעזר בחברה שכבר עזרה למאות ואלפי אנשים מרחבי העולם לזכות בגרין קארד המיוחל.

I-Immigrate מסייעת לכם למלא את כל המידע בצורה הרהוטה והנכונה ביותר, כך שהטופס שלכם יתקבל להגרלה במאת האחוזים. לאחר מכן, הם מכינים אתכם לריאיון שעליכם לעבור מול השגרירות באמצעות שאלות שהמראיינים שואלים אתכם בריאיון עצמו, ומסייעים לכם להתאקלם בקלות בארה"ב בזכות היכרות מעמיקה עם השוק האמריקאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *