דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

מה לעשות כשהגרין קארד שלך הולך לאיבוד?

בעולם מלא גיבוי של הנתונים החיוניים ואז שחזור ושחזור באמצעות סינגל בלבד

לחץ, נתקלת בנקודה בה איבדת פתאום את הכרטיס הירוק שלך (כרטיס תושב קבע), או שהוא נגנב או לא מצליח להימצא במקום בנסיעה. נבהל? עַצבָּנִי? פחד לאבד את מעמד מגורי הקבע שלך? התשובה היא שאתה לא צריך כי אתה לא הראשון שאבד את הגרין קארד שלך. אך אם אין לך כרטיס ירוק עלול להיווצר קשיים רבים בנסיעה או בקבלת עבודה חדשה ופעילויות רבות אחרות. אז אתה ממהר לנקוט באמצעים להחלפתו באחד חדש. אינך צריך לדאוג מכיוון שמאמר זה הוא מדריך מקיף לגבי מה לעשות בתרחיש כזה.

להגיש תלונה

לפני שתעבור את תהליך ההחלפה עליך להגיש תלונה משפטית. כעת השאלה היא כיצד להגיש תלונה? זכור כי עליך להגיש תלונה בהקדם האפשרי. פעולה זו תבטיח שאף אדם אחר לא יוכל להשתמש בכרטיס למטרות בלתי חוקיות ואם מישהו ינסה לעשות זאת, אתה לא תהיה אחראי. בדרך כלל נדרשת הגשת תלונה משפטית לאחר השלמת תהליך החלפת הכרטיס, אולם רוב האנשים מדלגים על שלב זה אך לא כדאי לך!

אסוף תיעוד רלוונטי

עדיף לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים לפני תחילת התהליך מכיוון שתזדקק להם בכל מקרה בשלב כלשהו בין התהליך. המסמכים עשויים לכלול את התלונה בכתב על אופן גניבת הכרטיס הירוק שלך או שאבד או הוצב במקום מוטעה, כל עותק של הגרין קארד שלך, רישיון נהיגה או תעודת לידה, עותקים של אישורים משפטיים בשימושך ודרכונים.

על ידי ביצוע זה קודם לכן, זה יחסוך לך זמן ועוזר בתהליך שלך לעבור במהירות.

צרו קשר עם שגרירות ארה"ב

הדבר החשוב שעליך לעשות בתוקף מיידי הוא פשוט ליידע את הרשויות המתאימות בשגרירות, בקונסוליה או במשרד USCIS שממנו קיבלת את אשרת המהגרים שלך.

כרטיס שאבד בתוך ארה"ב

אם הגרין קארד שלך נגנב או מוטעה בתוך ארה"ב, השיטה היא בסיסית. עליך להגיש טופס I-90 ובקשה להחלפת הכרטיס הירוק בהקדם האפשרי. זה יעבור שישה חודשים ויותר, אך זה לא יהיה בעייתי למעמד מגוריך רק אם אתה מתחיל לעבוד בעבודה חדשה או לנסוע לחו"ל.

כרטיס שאבד מחוץ לארה"ב

במקרה של סיכוי, אם הגרין קארד שלך נגנב או לא במקומו מחוץ למתחם ארה"ב, הצעד המיידי שעליך לנקוט הוא ליצור קשר או להודיע לרשות הנוגעת בדבר שהיא שגרירות ארה"ב, קונסוליה או משרד USCIS בקרבת אזורך. זה היה ממלא את אותו החלק כמו שהמשטרה הייתה עושה אם זה היה קורה בתוך ארה"ב. בהמשך תוכלו לנסוע חזרה לארה"ב על ידי הגשת טופס I-131A לשגרירות או לקונסוליה האמריקאית הקרובה ביותר. עם חזרתך לארה"ב עליך להגיש טופס I-90 ולעקוב אחר התהליך.

למה לצפות

כעת הגשת את בקשתך. בקשתך עובדה על ידי רשויות מודאגות. במהלך התהליך כולו, ניתן ליצור איתך קשר לקבלת פרטים נוספים כגון מסמכי מקור של עותקים שמסרת, ראיונות למידע נוסף.

שים לב שזה זמן לוקח זמן וזה יכול לקחת 6-8 חודשים או אולי שנה עד לקבלת כרטיס חלופי.

את הכרטיס החלופי תקבל בדואר במקרה של אישור בקשתך ואם מסיבה מוזרה בקשתך תידחה, היית מכיר את הסיבה באמצעות הדואר.