דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

עבודה חוקית בחול? האם זהו חלום או מציאות? עד לפני כעשר שנים בערך, השאיפה לעבור ולעבוד בחול באופן חוקי הייתה בגדר חלום: עיקר המדינות דרשו ויזות עבודה מיוחדות, שהיה על המעוניינים לקבל בתנאי מילוי של מספר טפסים, מעבר של ראיון אישי ופרוצדורות בירוקרטיות מגוונות.

בחמש השנים האחרונות נערך שינוי משמעותי במדיניות ויזות העבודה העולמיות, לכן ישראלים רבים בימינו מוצאים עבודה חוקית בחול ובעיקר בגרמניה, באוסטרליה ואפילו בארצות הברית.

מוצאים עבודה חוקית בחול

כיום עיקר המדינות שבהן מוצאים עבודה חוקית בחול בקלות הן צ'כיה, אוסטריה וגרמניה. במידה ואתם בין הגילאים 18 ל- 30, אתם יכולים להוציא אישור עבודה תחת ויזת טיול ועבודה, שהוא חוקי לגמרי ומאפשר לכם לעבוד במדינה באופן חוקי.

גם באוסטרליה, כיום ניתן לבסס עבודה חוקית במדינה תחת ויזת Work&Travel, שניתן להיג דרך השגרירות.

אזרחים ישראלים רבים מוצאים עבודה חוקית בחול באמצעות הרשמה למכללה או למוסד אקדמאי, שבעת קבלה מקנה להם ויזת שהייה ועבודה באופן אוטומטי. כמובן שוויזה זו היא בעלת תוקף מסוים.

מוצאים עבודה חוקית בארצות הברית

כמובן שעיקר הישראלים חולמים בסתר ליבם על עבודה במדינה אחת ספציפית, הלוא היא ארצות הברית. השאיפה להגשים את החלום האמריקאי בוערת בישראלים רבים וכיום, גם היא עומדת בגדר מציאות.

ישראלים מוצאים עבודה חוקית בארצות הברית רק לאחר שהתקבלו לעבודה עצמה. עליהם לשלוח מארץ ישראל בקשות לשלושה מעסיקים, ולחכות לתשובה. במידה והתקבלו, באפשרות החברה להנפיק לישראלי ויזת עבודה חוקית, המשתנה בהתאם למקצוע ולהתמחות של העובד (O-1A, O-1B, EB-1, EB-2 ועוד).

כאשר מוצאים עבודה חוקית בחול ומתקבלים אליה, תהליך המעבר מותנה בקבלת ויזת העבודה. במידה ולאחר המעבר העבודה החדשה לא מסתדרת, הוויזה של הישראלי תפוג תוך מספר חודשים ויהיה על העובד למצוא עבודה אחרת או לשוב לישראל במהרה.

בכדי להימנע מחזרה לארץ, תמיד כדאי לנסות ולהנפיק גרין קארד על פני ויזת עבודה. תעודת גרין קארד מאפשרת למחזיק בה לחיות ולעבוד בארצות הברית לאורך כל החיים, ובאופן חוקי לחלוטין.

מוצאים עבודה חוקית בחול דרך הגרלת הגרין קארד

ארצות הברית היא מדינה שפותחת את שעריה לאוכלוסיות מגוונות ושואפת לכלול כמה שיותר תרבויות במדינה, מתוך רצון לשמור על סטאטוס של מדינת מהגרים, והאמונה כי מדינה שכזו טומנת בחובה אזרחים אקלקטיים ואינטליגנטים יותר.

ארצות הברית עורכת מידי שנה הגרלה בשם הגרלת הגרין קארד, בכדי להמשיך ולשמור על מגוון רחב של אתניות במדינה. כל שנה כ- 50,000 אנשים מכל רחבי העולם זוכים בגרין קארד חוקי לחלוטין, בעקבות השתתפות בהגרלה זו.

בכדי להשתתף בהגרלה, עליכם להיות מעל גיל 18, בעלי תעודת בגרות וללא שום רישום או תיק פלילי.

ניתן להירשם להגרלה בין החודשים אוקטובר לנובמבר בלבד. ההרשמה מצריכה מילוי של טופס ארוך בשפה האנגלית בלבד, ולכלול בו מידע אודותיכם, אודות בני זוגכם ובני משפחתכם. יש למלא את הטופס כולו במשך כחצי שעה בלבד, כאשר כ- 65% מכלל הטפסים שמוגשים להגרלה נפסלים בעקבות מילוי חלקי או לא נכון של הטופס.

חברת I-Immigrate מסייעות להגיש אתכם להגרלת הגרין קארד לאורך כל השנה, בזמן שלכם ובשפה אנגלית רהוטה ומרשימה. מילוי איכותי של טופס ההגרלה מבטיח כי תזכו להשתתף בה, וליהנות מסיכוי לעבוד ולחיות בארצות הברית לפי חוק ולכל החיים.