דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

קיימים הבדלים בין מי שתכנן להגיע למדינה לעת תחומה בזמן למן היעד של פרנסה, לבין מי אשר מעוניין להגר אליה לעת רבה ללא שיבה למדינת המקור שלו. ההחלטה הודות ויזה או לחלופין הודות גרין קארד קשורה ביותר בנתיב שבו עושים בחירה, בהתאם להתאמה של רקע אקדמי ואף של ניסיון במשלח יד. קיימים כל מיני סוגים של ויזה מוגבלים בעת, שאפשר להגיש במועדים ספציפיים ביותר. קיימים סוגי ויזות שמתאפיינים ביכולת ספציפית, כמו למשל – משחק או לחלופין כל מיני סוגים של ספורט, אומנות וכיוצא בזה.

כפי שקיימים מספר סוגים של ויזה, אף נתיבי הגרין קארד מושתתים על גבי העסקה בעתיד או על גבי יכולות ספציפיות או על גבי השקעה או העברה של בכירים מארץ המוצא שלהם למדינת ארצות הברית וכיוצא בזאת. הכוונה בהעסקה בעתיד, לעומת ויזה, הינה כי נדרש שתהיו בעבודה לאלתר עם קבלת הויזה, כאשר הגרין קארד מתייחס למשלח עבודה בעתיד לבוא.

מה משמעותי להבין בכל אחד מן מסלולים אלו?

כאשר ויזה של עבודה אקראית הינה להעסקה לאלתר, הווה אומר – מיד עם מענק האשרה, הגרין קארד מהווה פרוצדורה לעתיד, שתיתן בידי המהגר לשהות בצורה לגלית במדינת ארצות הברית רק בתום קבלה שלו. הפרוצדורה של הגרין קארד עשויה להיערך מכל אזור ברחבי תבל בו הנכם רוצים בו, אבל במידה והנכם מעוניינים להימצא במדינת ארצות הברית בעת הפרוצדורה, יש לבצע את זה תחת סטטוס לגלי שניתן באמצעות הוצאת ויזה שאפשר דואל אינטרנט, הווה אומר – שהייה ותעסוקה ארעיים במדינת ארצות הברית.

מה ההבדל הין אזרחות לבין גרין קארד? להלן כל הפרטים שחשוב להכיר על פי i-immigrate 

קיימים אלמנטים זהים וכן פערים ניכרים בין אזרחות לבין גרין קארד ואף ברמה יותר מדויקת, עבור אנשים שאוחזים בגרין קארד, קיימת זכות לגלית לחיות והן להתפרנס במדינת ארצות הברית. מדובר בפרוצדורה של הגירה שמסייעת למבקרים בתוך מדינת ארצות הברית להפוך לאזרחים, בשל כך מרבית בני האדם שברשותם גרין קארד הופכים בסיומו של יום לאזרחים אמריקנים מן השורה.

מה ההבדל בין אזרחות לבין גרין קארד ? 

אנשים שקיים ברשותם גרין קארד עשויים לחיות וכן להתפרנס בצורה לגאלית במדינת ארצות הברית, אך יש עוד מעלות שקיימות למי שיש גרין קארד ואחת מהן היא זכות הצבעה. כמו כן, פרוצדורה של קבלת מעמד של אזרחות קבע עשויה להיערך במהלך מספר שנים.

המעלות של קבלת מעמד אזרחות אמריקנית – 

עבור אזרחים של מדינת ארצות הברית קיימת את הרמה הרבה ביותר של זכויות הטבה, בשל כך בני אדם שלא אזרחים מהרים למדינת ארצות הברית מן הרצון שאי פעם יהיו אזרחי קבע, מתוך פרוצדורה שקרויה אף התאזרחות.  הפרוצדורה הזאת מורכבת מן תשלום של עמלה, התמודדות עם כמות הגונה של טפסים ואף ראיון קפדני ביותר. בנוסף לכך, בעת שתקבלו את מעמד האזרחות, מצטרפות לכך מספר זכויות, אשר בין היתר הינן כלעיל – 

  • באפשרותכם כי יוענק לכם ביטוח בריאות, ביטוח פרישה ועוד כל מיני אלמנטים של הטבות.
  • אי אפשר לגרש אזרח אדמתו, אלא במידה ופרוצדורת הענקת אזרחות שלו נערכה תוך כדי מרמה וכזב.
  • כאזרחי מדינת ארצות הברית, באפשרותכם להגיש בקשה של הגירה עבור קרובי משפחה שיסופחו אליכם. באפשרותכם אף לקבל אזרחות לצאצאים שנולדו אל מחוץ לגבולות מדינת ארצות הברית.
  • כאזרחי מדינת ארצות הברית באפשרותכם להצביע בבחירות.
  • אפשר להגיש בקשה לקבלת הלוואה, מלגה, מענקים וכל אלמנט שונה של עזרה כלכלית שאזרח אמריקאי עשוי לדרוש.

אלמנטים חשובים של שיקול בפרוצדורה של הענקת גרין קארד – 

מספר שיקולים שונים שמשמעותי לדעת כאשר מגישים בקשה לגרין קארד מהווים פרוצדורה ארוכה, אך זה אינו השיקול המרכזי. במידה לדוגמה וערכת שוגג בפרוצדורה של הבקשה שלכם, המועמדות שלכם יכולה להיפסל ותידרשו להגיש שוב את הבקשה או להשתתף בהגרלת גרין קארד רק בעוד שנה.

לפרטים נוסיף על גרין קארד – עמוד הבית