נישואים לבעל גרין קארד: הגדרת נישואין תקפים בהתאם לחוק ההגירה בארה"ב

כדי לקבל גרין קארד מבוסס נישואין, עליכם להראות שאתם ובן או בת הזוג שלכם נשואים כחוק, שמדובר בנישואין חוקיים, שאתם נשואים לאזרח אמריקאי או לתושב קבע חוקי, ושלא אתם ולא בן או בת הזוג שלכם נשואים למישהו אחר.

אם אתם אזרחים זרים שנשואים לאזרח אמריקאי או תושב קבע, ומתכננים להגיש בקשה על בסיס נישואים לבעל גרין קארד, עליכם לבדוק שוב כי נישואין אלה עומדים בדרישות הבאות:

  • אתם ובן או בת הזוג שלכם נשואים כחוק.
  • אתם נשואים לאזרח אמריקאי או לתושב קבע כדין.
  • לא אתם ולא בן או בת זוגכם לנשואים לאף אחד אחר.

בואו נבין מה זה אומר

כדי להיות זכאים לאשרה על בסיס נישואים לבעל גרין קארד, עליכם להיות נשואים כחוק. נישואין חוקיים הם נישואין שמוכרים רשמית על ידי הממשלה בה נישאתם. משמעות הדבר בדרך כלל היא כי נערכה רשומה רשמית של הנישואין שלכם, או שניתן להשיג רשומה זו ממשרד ציבורי כלשהו.

שותפויות ביתיות, בהן בני זוג גרים יחד אך לא רשמו את מערכת היחסים ביניהם, אינן מוכרות בדרך כלל למטרות הגירה. יחד עם זאת, אם חייתם יחד במקום שמכיר בנישואין ידועים בציבור, יתכן שתוכלו להראות שעמדתם בדרישות לכך שנישואיכם יוקרו כחוק. 

אם אתם נמצאים במצב זה, מומחי ההגירה בחברת I-Immigrate יוכלו לעזור לכם לוודא שאתם עונים על הקריטריונים המתאימים להגשת בקשה לקבלת גרין קארד.

אינכם צריכים להיות נשואים בארצות הברית כדי שנישואיכם יהיו חוקיים

זה מקובל לחלוטין להתחתן במדינת מולדתכם או במקום אחר, וקיימת הכרה גם במגוון הליכי נישואין, החל בחתונות של כנסיות וכלה בנישואין דתיים בהתאם ליהדות או בשיטות נהוגות אחרות.

אבל שימו לב שגם אתם וגם בן או בת הזוג שלכם השתתפו בטקס החתונה שלכם. נישואין אלטרנטיביים שונים אינם מוכרים על ידי ממשלת ארה"ב, אלא אם כן הזוג מממש מאוחר יותר את הנישואין מבחינת החוק, כלומר, בני הזוג התחתנו בשיטות המקובלות על רשויות ההגירה.

הקטגוריות המזכות באשרה על בסיס נישואים לבעל גרין קארד מתחלקות לשניים: אזרחים אמריקאיים ותושבי קבע חוקיים בארצות הברית, כלומר מחזיקי גרין קארד.

קביעה האם בן או בת הזוג שלכם הוא אזרח בארה"ב

יתכן שבן או בת הזוג שלכם הפך לאזרח בארצות הברית במגוון דרכים, כולל:

  • נולד בארה"ב או בשטחה.
  • הפך לאזרח באמצעות יישום ובדיקה, שנקרא תהליך התאזרחות, או:
  • קיבל אזרחות באמצעות בן משפחה, כלומר, נולד בחו"ל להורים שהם אזרחים אמריקאיים; או שהוא עשוי לזכות באזרחות אם הוא הופך תחילה לתושב קבע כדין ואז ההורים שלו הופכים לאזרחים בארצות הברית.

בשורה התחתונה, תתבקשו להציג מסמך שיראה שאם נשואים כחוק

ברוב המקרים, רשויות ההגירה אינן מקבלות דר פחות רשמי מתעודת נישואין שהונפקה על ידי סוכנות ממשלתית לגיטימית, להבדיל מפיסת נייר שמתעדת את הנישואין, אך אינה קבילה.
ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png