נישואים לבעל גרין קארד: האם אתם יכולים לחיות ולעבוד בארה"ב?

ארצות הברית

אם אינכם אזרחי ארצות הברית, ואתם עומדים להתחתן עם אדם שיש לו גרין קארד והוא חי בארה"ב, כלומר, יש לו מעמד של תושב קבע חוקי, עדיין לא תקבלו את הזכות לחיות ולעבוד בארה"ב בקרוב. כל תהליך הבקשה לקבלת גרין קארד והשגת זכויות משמעותיות הוא ארוך, שכן בני זוג של תושבי קבע חוקיים, נמצאים בקטגוריה שנקראת "קרובי משפחה מועדפים".

אנשים בקטגוריה של נישואים לבעל גרין קארד כפופים למגבלות שנתיות על מספר אשרות הכניסה שניתנות, ולכן מתמודדים עם תקופות המתנה ממושכות לפני שהם זכאים להגיש בקשה לקבלת גרין קארד והשגת היתר עבודה ומגורים, מה שמוביל למציאות שבה הרבה פחות אנשים זרים מגיעים לארצות הברית על מנת לחיות ולעבוד.

המתנה בקטגוריה זו יכולה להימשך ארבע עד חמש שנים

רק כשקרוב משפחה מועדף עולה לראש רשימת ההמתנה, והגיש בקשה לקבלת גרין קארד, הוא יקבל את הזכות לחיות ולעבוד בארצות הברית. העיתוי והנהלים המדויקים תלויים בארץ שממנה הגעתם, המקום שבו אתם גרים עכשיו, ואם אתם נמצאים כ"מתאימים לסטטוס", כלומר, ביצעתם את כל תהליך הגשת הבקשה מבלי לעזוב את המדינה שלכם.

אבל ברוב המקרים, אנשים מגלים שמעמד של נישואים לבעל גרין קארד אינו מפלס את הדרך המהירה לקבלת הזכות לחיות ולעבוד בארצות הברית, כלומר, לפחות לא באופן אוטומטי.

כדי לשנות את המצב, בן הזוג שהוא תושב ארצות הברית צריך להתחיל בתהליך הגשת אזרחות בהקדם האפשרי. כשהוא או היא הופכים לאזרחים, לא תצטרכו להמתין פרק זמן ממושך, ותוכלו להגיש בקשה מידית לקבלת גרין קארד, בתנאי שאינכם מתמודדים עם בעיות עקב שהייה בלתי חוקית בארה"ב, או אי קבילות.

אבל יש נקודה אחת שהכי חשוב שתבינו: הנישואים שלכם חייבים להיות "בתום לב"

נישואים לבעל גרין קארד, שבוצעו בתום לב, פירושם מצב שבו שני אנשים מתכוונים לבנות לעצמם חיים משותפים כבעל ואישה, ללא קשר למעמד החוקי של אחד מהם, אזרחות חוקית או החזקה באשרת חיים ועבודה בארצות הברית.

נכון שכל אדם מפרש נישואים בצורה אחרת, אבל יש נקודה אחת שברורה לכולם: כניסה לנישואים במטרה הבלעדית של קבלת גרין קארד, אינה התנהלות בתום לב. במצב זה, הנישואים נקראים "מזויפים" או חמור מכך "פעולת הונאה", וחשיפת יחסים כאלה נמצאת בראש סדר העדיפויות של ממשלת ארה"ב.

קביעת ההחלטה לגבי נישואים שבוצעו בתום לב או במטרה בלעדית לקבל את הגרין קארד היא קפדנית ביותר, ואתם צפויים להישאל סדרת שאלות מקיפה במהלך תהליך הגשת הבקשה שלכם, כולל הצגת תיעוד נרחב שמוכיח שאתם אכן בונים לעצמכם חיים משותפים מתוך כוונה אמיתית לחיות יחד.

אז כן, אלו הם חוקים מורכבים ומבלבלים, ולכן חשוב להבין איך להתנהל נכון

כדי לוודא שאתם מגיעים מוכנים לתהליך הארוך שמצפה לכם עד לקבלת הגרין קארד המיוחל, חשוב לקבל את הליווי של המומחים בחברת I-Immigrate, שמלווים אתכם בתהליך הגשת הבקשה לקבלת גרין קארד, וגם לאחריו.

הנציגים שלנו מוודאים שלא שכחתם לצרף שום מסמך לבקשה, מוודאים שמילאתם את כל הטפסים כראוי, ומכינים אתכם היטב לקראת הריאיון, כך שגם אם התהליך עדיין יהיה ארוך, לפחות תעברו אותו כשאתם בטוחים שהבקשה שלכם לא נפסלת על זוטות כגון כמה פרטים בטפסים שמילאתם באופן שגוי, או כמה מסמכים חשובים ששכחתם להגיש.

לחצו כאן לקרוא עוד בנושא גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png