נתוני מפתח אודות הגירה לארה"ב

ניו יורק

בארצות הברית יש יותר מהגרים מכל מדינה אחרת בעולם. כיום, יותר מארבעים מיליון תושבים בארה"ב נולדו במדינה אחרת. הם מהווים כחמישית ממהגרי העולם נכון לשנת 2018. 

אוכלוסיית המהגרים היא גם מאוד מגוונת. כמעט כל מדינה בעולם מיוצגת על ידי אזרחים שעברו תהליך הגירה לארה"ב.

האם כל המהגרים מבקשים להפוך לאזרחים?

לא כל תושבי הקבע החוקיים בוחרים להפוך לאזרחים אמריקאיים. מי שמעוניין בכך יכול להגיש בקשר לאחר שיעמוד בדרישות מסוימות, כולל מגורים בארצות הברית במשך חמש שנים. בשנת הכספים 2018, כשמונה מאות אלף אנשים שביצעו הגירה לארה"ב, הגישו בקשה להתאזרחות. 

מספר בקשות ההתאזרחות עלה בשנים האחרונות, אם כי המספרים השנתיים נותרו מתחת ל-1.4 מיליון בקשות שהוגשו בשנת 2007.

האם אוכלוסיית העולים גדלה?

נתוני הגירה לארה"ב מצביעים על מגמת ירידה, בעיקר בגלל ירידה במספר העולים הבלתי מורשים המגיעים לארצות הברית. אפשר לייחס את הירידה באוכלוסיית העולים הבלתי מורשים בעיקר לעולים מקסיקנים שעוזבים את ארה"ב, במספרים גדולים יותר ממספרי העולים המקסיקנים שנכנסים למדינה.

במבט קדימה, העולים וצאצאיהם צפויים להוות 88% מצמיחת האוכלוסייה האמריקאית עד שנת 2065, בהנחה שמגמות ההגירה הנוכחיות יימשכו. מלבד העולים החדשים, לידות בתחומי ארצות הברית להורים עולים, יהיו חשובים לצמיחה עתידית באוכלוסיית המדינה. בשנת 2017, אחוז הנשים שילדו היה גבוה יותר בקרב העולים, מאשר בקרב ילידי ארצות הברית. 

בעוד שנשים ילידות ארה"ב ילדו באותה שנה יותר משלושה מיליון ילדים, נשים מהגרות ילדו כ-780,000.

איך מהגרים משתלבים עם כלל האוכלוסייה בארה"ב בחינוך?

אנשים שעברו הגירה לארה"ב ככלל הם בעלי רמת השכלה נמוכה יותר מאשר האוכלוסייה ילידת ארה"ב. בשנת 2017 היו עולים פי שלושה מהאוכלוסייה בארה"ב, שלא סיימו תיכון. 

ההישגים החינוכיים משתנים בין קבוצות העולים של המדינה. במיוחד בקרב עולים מאזורים שונים בעולם. 

איך אמריקאים רואים את המהגרים ואת ההגירה לארה"ב?

בעוד שנושא הגירה לארה"ב עומד בחזית הדיון הפוליטי הלאומי, הציבור האמריקאי מחזיק במגוון השקפות על מהגרים החיים במדינה. בסך הכול, לרוב האמריקאים יש דעות חיוביות לגבי מהגרים. 

שישה מתוך עשרה אמריקאים אומרים כי המהגרים מחזיקים את המדינה "בגלל עבודתם הקשה וכישרונם", בעוד שכרבע אומרים כי המהגרים מעמיסים על המדינה במונחים של מקומות עבודה, דיור ובריאות. 

יחד עם זאת, השקפות אלה משתנות מאוד בהתייחסות פוליטי. בקרב הדמוקרטים ועצמאים, 84% חושבים שהמהגרים מחזקים את המדינה בעבודה הקשה וכישרונותיהם, ורק 11% אורים שהם נטל. בקרב רפובליקנים ועצמאים, 38% אומרים כי המהגרים מחזקים את המדינה ואילו כמעט מחצית אומרים שהם מכבידים עליה.

ומה השורה התחתונה פה?

האמריקאים חלוקים בדעותיהם בנושא רמות העלייה העתידיות. כרבע מהם אומרים כי יש להקטין את הזכאויות של הגירה לארה"ב, ואילו שליש אומרים כי יש לשמור על הגירה ברמה הנוכחית וכמעט שליש נוסף אומרים כי יש להגדיל את ההגירה.

ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png