עוברים לארה"ב

מעבר לארה"ב יכול להיות תהליך מרגש ומרתיע. ארצות הברית היא אחת המדינות החזקות ביותר בעולם במונחים של פוליטיקה, כלכלה ומסחר. עלות החיים בערים רבות במדינה היא נמוכה יחסית, ורוב האנשים המבוססים שם מוצאים כי יש להם רמה נוחה מאוד של חיים. 

מעבר לאמריקה יכול לשנות את החיים. זהו יעד פופולרי, כי ארצות הברית נחשבת לאחת המדינות הרב תרבותיות בעולם, עם קהילות גדולות של מקסיקנים, ספרדים, איטלקים, אפריקאים אמריקאים, פורטוריקנים, הודים וסינים. אוכלוסייה רבגונית זו מושכת מהגרים מכל רחבי העולם ומכל תחומי העיסוק.

בואו נדבר רגע על כמה סיבות טובות לעבור לארצות הברית

הנדל"ן בארה"ב זמין במחירים נמוכים יחסית בהשוואה למדינות מפותחות אחרות, אך אם אתם עוברים לארה"ב, חשוב שתבינו שהמחירים גבוהים יותר בערים הפיננסיות הגדולות, כמו ניו יורק.

חוץ מזה, ארה"ב מתגאה בכמה מוסדות חינוכיים המצליחים ביותר בעולם. האוניברסיטאות הרווארד וייל הם שתיים מהאוניברסיטאות המפורסמות והמוערכות ביותר, ויש גם מספר מכללות ובתי ספר בינלאומיים אשר מציעים חינוך מעולה לכולם.

אם אתם עוברים לארה"ב ומתכננים לחיות באחת המדינות במשך זמן רב, חשוב שיהיה לכם ביטוח רפואי מלא ומקיף, ולא רק כיסוי חלקי. יתכן שלא תוכלו לקבל טיפול רפואי ללא ביטוח רפואי מלא, ואתם לא רוצים להסתכן במצב שבו תמצאו את עצמכם שוקעים בחובות של אלפי דולרים, רק כי חתכתם פינות.

בגדול, ארה"ב היא מקום מצוין להמציא בו את עצמכם מחדש

החיים באמריקה מציעים שפע של הזדמנויות תעסוקה, חינוך ותרבות, שעוזרים לכם לשמור על רווחה כלכלית, לבסס לעצמכם רמת השכלה נאותה, ולצבור ניסיון יקר ערך בעבודה.

כשאתם עוברים לארה"ב ומבצעים השוואת עלויות מחיה בין ערים באחת המדינות, חשוב לציין שעלויות החיים בארצות הברית תלויות באזור ובערים שבהם תבחרו לבסס את עצמכם. כמו ברוב המדינות, עלויות המחיה בערים הגדולות כמו לוס אנג'לס, שיקגו, ניו יורק ויוסטון, גבוהות באופן משמעותי, בהשוואה לאזורים כפריים יותר.

מזונות ומשקאות בארה"ב זמינים במחירים נמוכים מאוד, במיוחד מזונות מהירים, ואין מחסור במסעדות, בברים, ובבתי קפה. גם שירותים מקצועיים וכלי חשמל זמינים במחירים זולים.

קצת מחשבה על השפה

לארה"ב אין שפה רשמית, אך אנגלית היא השפה המדוברת ביותר, והיא משמשת על ידי רשויות ממשלתיות ופדרליות. 

רוב האנשים באמריקה מדברים ספרדית, כתוצאה ישירה של זרם המהגרים דוברי ספרדית שהגיעו מעבר לגבול.

שיקולי אקלים

מבחינת מזג האוויר, ארה"ב היא כה גדולה, עד שחלקים שונים של המדינה חווים דפוסי מזג אוויר שונים. חלק גדול מהחוף המזרחי מושפע מהוריקנים ומונסונים בין אוגוסט לאוקטובר; יחד עם זאת, מזג האוויר בשאר השנה הוא נעים מאוד.

מדינות בדרום חוות טמפרטורות חמות ולחות עם קצת גשם, בעוד שמדינות וערים אחרות מאופיינות באקלים ממוזג הרבה יותר, עם ארבע עונות שונות בשנה.תהליך קבלת גרין קארד כרוך בסדרת צעדים שיש לנקוט בהם כדי לקבל את הכרטיס שמעניק למחזיקים בו מעמד של תושבי קבע בארצות הברית.

אז איך אפשר לקבל גרין קארד?

לאדם שרוצה להתחיל תהליך קבלת גרין קארד, יש כמה אפשרויות:

  • בן משפחה שהוא כבר אזרח אמריקאי או שיש לו גרין קארד, יכול לעזור לבן משפחה אחר לקבל גרין קארד משלו.
  • אפשר לקבל גרין קארד על בסיס נישואין לתושב ארצות הברית.
  • או לקבל את הכרטיס בחסות מקום עבודה.

חוץ מזה, שמדי שנה מתרחשת הגרלת גרין קארד. זוהי תכנית הגירה שנותנת עד חמישים אלף כרטיסי גרין קארד מדי שנה, ורק אנשים ממדינות מסוימות, וביניהן ישראל, זכאים להשתתף בהגרלה. הממשלה מכוונת למצב שבו האנשים שיזכו בהגרלה יגיעו ממדינות שמוגדרות כבעלות שיעורי הגירה נמוכים.

איך מקבלים ויזה על בסיס תעסוקתי?

מועמד ממדינה זרה יכול להגיש בקשה לעבודה בארצות הברית, והוא זקוק לחסות של החברה כדי לקבל את הגרין קארד. עולים רבים בוחרים בשיטה זו שברוב המקרים כרוכה בחסות מעסיק נוכחי על בסיס המצב התעסוקתי והניסיון של האדם שמבקש להגר לארצות הברית.

כלומר, על מנת לקבל אישור זמני לשהייה בארה"ב, יש לעבור תהליך קבלת גרין קארד שנפרש על פני שלושה שלבים ומתחיל עם טופס I-140. עם תום התהליך, המבקש יכול לקבל את העבודה שהמעסיק מציע לו, כדי להוכיח מעמד של מהגר, היות ובסופו של דבר הבקשה מבוססת על העסקת תושב זר עם חברה באותה עמדה.

קיימים סוגים מעטים של ויזות על בסיס תעסוקתי, ולכל ויזה יש יתרונות, מאפיינים ומגבלות ייחודיים, כל שכל מקרה מטופל בהתאם.

איך מתנהל תהליך קבלת גרין קארד בחסות המשפחה?

נותן החסות צריך לעמוד במספר קריטריונים כדי לעזור לבן משפחתו לקבל את האשרה. בן המשפחה צריך להיות בקרבה של:

  • ילדים, נשואים או רווקים.
  • בני זוג.
  • אחים ואחיות.
  • הורים.

תושב קבע בארצות הברית, כלומר, אדם שיש לו גרין קארד, יכול להעניק חסות לקרובי משפחה כגון ילדים, רק אם אינם נשואים; ובני זוג.

אז מה בשורה התחתונה צריך לעשות כדי לקבל גרין קארד?

תהליך קבלת גרין קארד מתחיל עם הגשת בקשה לוויזת מהגרים בשגרירות האמריקאית, וברגע שהבקשה אושרה, אפשר להתחיל את יישום התהליך. זהו תהליך איטי ולפעמים אנשים מחכים שנים עד שהם מקבלים את האשרה.

יועצי ההגירה בחברת I-Immigrate עוזרים לכם להתנהל נכון בשלבים השונים של התהליך, כגון משלוח הטפסים והתמונות בזמן, והם מוודאים שהטפסים שמילאתם מתאימים לדרישות הרשמיות של ממשלת ארצות הברית.

בנוסף, ההדרכה של היועצים שלנו עוזרת לכם לקבל את הגרין קארד לאחר השתתפותכם בתוכנית, כי גם אם זכיתם בהגרלה, אבל לא פעלתם בזמן, אתם עלולים לאבד את זכאותכם.

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png
גלילה לראש העמוד