דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

שאלות ותשובות בנושא גרין קארד עבודה

בשלב כזה או אחר כולם מחפשים שינוי מרענן הן במישור האישי והן במישור הכלכלי וכאן בדיוק בשלב הזה השאיפה היא להשיג אישורי שהייה חוקיים גם בהיבט השקט הנפשי וגם בכדי למנוע קשיי בירוקרטיה כאלה ואחרים. אז אם גם אתם עומדים להוציא גרין קארד עבודה או שאולי כבר הוצאתם ויש לכם כמה שאלות בדבר הנה כמה תשובות שיעשו לכם סדר בבלגן. רוצים לעבוד ולחיות בארצות הברית מבלי שאף אחד ימנע מכם? הנה כמה דברים  שישליכו אור על השאלות הפתוחות.

ש    הבת שלי נולדה בארצות הברית ויש ברשותה אזרחות ודרכון האם גם לנו ההורים יש את הזכות לאשרת עבודה/ גרין קארד עבודה?

ת    על פי החוק רק ילד שעבר את גיל 21 יוכל להגיש עבור ההורים שלו בקשה לקבלת אשרת העבודה- זאת מטעם הרצון לאחד משפחות.

ש    האם  ויזה בי 1 או אפילו בי 2 מאפשרת עבודה בארצות הברית?

ת    כאשר מדברים על ויזה מהסוג הנ"ל מדברים על ויזה זמנית בלבד כאמור ויזה לצרכי עסקים או  ביקורים זמניים. במסגרת הויזה הזו יתאפשר לעשות לא מעט פעילויות אבל אין אישור לעבודה או פרנסה.

ש    מה עושים אם יש עסק בארצות הברית? זה מקנה גרין קארד עבודה?

ת     כמו בכל דבר, גם כאן ניהול ופיקוח של העסק זו עבודה ולכן אין מנוס מלדרוש את האשרה לשהות לצרכי עבודה במקום.

ש     למי מוענק אישור עבודה גרין קארד?

ת     גרין קארד לצרכי עבודה ושהייה לצרכי מחייה יינתן בתנאי שיש לכם קרובי משפחה כמו אחים או הורים בארצות הברית. כמו כן יוענק האישור לבני זוג וילדים שלא נשואים, אנשים מצטיינים ובעלי מיומנות נדרשת, אקדמאים מצטיינים, מנהלים בכירים, משקיעים חזקים ועוד.

ש     שלום, אני תושב ארצות הברית וצריך עובד ישראלי, איך מבקשים עובד ומארגנים לו את אישורי העבודה?

ת     מבין כל הקטגוריות של מבקשי העבודה יש שחלקן עוסקות גם בצורך של המעסיק באותו העובד. במעמד הזה עליך כמעסיק לבקש את האישור בגין העובד המתגורר במדינה זרה ובו זמנית להוכיח כי יש לך מחסור בעובדים כשירים בתחום הנ"ל. חשוב לציין כי דרך זו הינה דרך לא קלה והבירוקרטיה עלולה להיות מורכבת, קשה ויקרה ולכן, בכדי שלא תתקל בקשיים אל מול הרשויות וההגירה רצוי כי תעשה זאת על ידי הגופים המתאימים שיקצרו ויקלו בכל התהליכים.

בסיכומו של דבר, אשרות העבודה משתנות על פי הדרישה, המקצוע ובעיקר על פי התנאים ולכן במעמד הזה חשוב ביותר להגיש את המסמכים הנכונים בכדי שלא לקבל דחייה כזו או אחרת. מתקשים להגיע למעמד הריאיון ואין לכם מושג כיצד להתקדם בסולם הדרישות? הגיע הזמן לבקש יד מסייעת שתקצר ותייעל את התהליך על הצד הטוב ביותר.

 

לשאלות נוספות – מוזמנים להשאיר לנו פרטים וניצור עמכם קשר – צור קשר או לעמוד הבית שלנו