דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

עשה ואל תעשה

 

המון אנשים רוצים להגשים את עצמם ולשנות את חייהם באמצעות מעבר לחיים אחרים בארצות הברית. חלקם רוצים ללמוד, חלקם לעבוד וחלקם אפילו לקיים משפחה אבל בדרך עושים לא מעט טעויות.

אז איך מתרחש תהליך קבלת גרין קארד ועל אילו טעויות חשוב לגשר בדרך להשגת האישור המיוחל? בכדי שלא תלכו לאיבוד ותצלחו את התהליך הבאנו לפניכם כמה דברים שחשוב לעשות ולא לעשות.

האם התכוננתם לראיון בקונסוליה?

אחת מהסיבות לדחיית קבלת גרין קארד קשורה בחוסר המוכנות, שואלים מה כדאי לעשות בכדי שזה לא יקרה? אם הגעתם למעמד הריאיון שיהיה בשעה טובה, כל שלב והכבוד הראוי לו, במעמד הזה חשוב ביותר להתכונן בהתאם ולשפר את יכולות הריאיון באמצעות סימולציה אבל לא רק.

לצד הסימולציה וההכנה לריאיון מול עובד המקום חשוב ביותר לדעת את החומרים, להבין את הבירוקרטיה האמריקאית

והכי חשוב? ללמוד את שפת האנגלית בצורה שהיא מעבר לבסיסית. מגיעים לריאיון? השתדלו להגיע עם משפטים מוכנים מראש ואף לשנן את השאלות והתשובות מבעוד מועד. המון אנשים עברו ועוברים את התהליך הזה כך שאם יש לכם חבר רחוק שעבר את המבדקים הנ"ל שווה לתחקר אותו בנושא.

אי הגשה או הזנת טפסים הלא נכונים

קבלת גרין קארד מותנית בכמה וכמה דברים אבל הדברים העיקריים קשורים במסמכים המצורפים. במעמד הזה חשוב ביותר לציין כי אם התבקשו מסמכים מסוימים חשוב לשייך אותם לבקשה המתאימה.

תושבות הקבע משתנה מבקשה אחת לאחרת (ראה סוגי בקשות) ולכן חשוב להבין כי לצורך העניין כי מסמכים בגין תושבות קבע לעבודה שונים בתכלית השוני ממסמכים הקשורים בגרין קארד עבודה וכד'.

מהססים ולא יודעים איזה מסמכים לצרף לבקשה? אולי כדאי כבר בשלב הזה להיעזר בגוף שמבין ויכול לספק לכם את כל הסיוע בכדי שהבקשה שלכם לא תחזור ותדחה על הסף.

אי קביעת מועד לריאיון והגעה עם המסמכים הלא נכונים   

המון אנשים מגיעים אל מעמד ריאיון קבלת גרין קארד מבלי לתאם מראש, זו טעות חמורה היות וכמו בכל דבר, ללא הכנה מראש אף אחד לא באמת יספק לכם את השירות המבוקש. תוהים מה צריך לעשות בכדי שזה לא יקרה? במעמד זה הזינו טופס DS160 ורק לאחר מכן תאמו את הפגישה לריאיון בשגרירות.

במסגרת עשה ואל תעשה נחזור ונגיד, אחת מהסיבות לדחיית קבלת גרין קארד קשורה בהזנת טפסים שגויים אבל בו זמנית גם בהבאת הטפסים הפחות רלוונטיים למעמד הריאיון ולכן במעמד זה חשוב להגיע עם אישור על תשלום אגרה- אישור המעיד על תשלום הבקשה, מכתב הזמנה ותמונת פספורט בגודל 5*5. כמו כן יש להגיע לריאיון בלבוש משכנע והולם ולהשיב על כל השאלות בסובלנות ובכבוד הראוי.

מידע נוסף בקרו באתר הבית שלנו