דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

תנאים לקבלת גרין קארד

 

בדומה לתעודת הזהות הישראלית כך גם כרטיס הזיהוי האמריקאי המוכיח כי האדם העומד מולכם הוא אכן תושב קבע- לזה קוראים גרין קארד. גרין קארד כרטיס הזיהוי מעניק לא מעט הטבות הגירה והוא כולל בתוכו תנאי העסקה טובים בארצות הברית, לימודים ואפילו חיי משפחה, אם זאת ייתכן מאוד כי התנאים ישתנו בהתאם לדרישת המעבר שלכם ועל כך בדיוק רצינו לדבר אתכם במאמר הבא. 

לכל גרין קארד תנאים משל עצמו 

נוכח השינויים והעדכונים הקשורים בתנאים שיש לנקוט חשוב להיות ערניים דיה ולהבין מראש, איזה גרין קארד מתאים לכם ובהמשך אלו תנאים לקבלת גרין קארד יידרשו כאן. לכן, במעמד הזה מומלץ לחקור את הדרישות, לחפש את הטפסים המדויקים ביותר וזאת בכדי שהגשה תהיה רלוונטית עבורכם ולא תדחה על הסף. צריכים עזרה? אנחנו ב I-Immigrate יודעים כיצד לסייע ולהנחות אתכם לעשות את הדברים בדרך הקצרה והיעילה ביותר. 

זכאות ותנאי קבלה בהסתמך על זיקה משפחתית  

תנאים לקבלת גרין קארד ישתנו בהתאם לסוג הבקשה ולכן לצורך העניין אם בקשתכם עוסקת בפן המשפחתי הרי שיידרש מכם להוכיח דרגת קשר ראשונה. כמו כן יצטרך קרוב משפחתכם להגיש עבורכם את הבקשה לידי רשויות ההגירה כאשר בתחילת דבר יועבר הטיפול אל מרכז הלאומי לאשרות. לאחר מכן המרכז ייצור קשר עם בן המשפחה וזה יגיע למלא טפסים מתאימים לצד הסכמים הרלוונטיים אשר יידרשו בהתאם. בשלב אישור הטפסים והמסמכים הנכונים הטיפול יעבור אל רשויות ההגירה ארה"ב אשר ממוקמים בשגרירות ארה"ב בישראל. סוף התהליך יהיה באמצעות ראיון אישי עם דורש האשרה הישראלי ולצד זאת יתבקש הנ"ל לעבור בדיקות רפואיות והצגת מסמכים הקשורים גם בתעודת יושר מטעם המשטרה והחוק. במידה ויסתיים הריאיון ברוח חיובית והסכמה או אז תתקבל האשרה תוך ימים ספורים והגרין קארד יישלח על ידי הרשויות האמריקאיות ישירות לכתובת המגורים של בן המשפחה החי בארצות הברית. 

תנאים לקבלת ויזה על בסיס עבודה 

במסגרת תנאים לקבלת גרין קארד חשוב לדבר גם על דרישה המושתת על עבודה. ויזה ויזה מסוג H-1B נחשבת ויזת העבודה הנפוצה ביותר וזו תדרוש מכם תואר ראשון, מוסד השכלה גבוהה או אנשים הבאים מתחום והידיעות בהנדסה, תכנות, מדע ועוד. למען הסר ספק, אשרות אלה מונפקות עד 65000 בשנה וזאת בהתחשב בביקוש הרב. משתייכים למעמד הזה? אולי כדאי לבקש מהמעסיק להתחיל בהליכים שנה קודם לכן. ויזה מסוג L   משמע ויזה אשר תדרוש מכם הוכחה כי אתם חלק מרשת שכבר קיימת בארצות הברית- כאמור דרישה לשינוי מיקום בתוך החברה. כמו כן יידרש מכם להיות כחלק מתפקידים ניהוליים או בכירים בחברה לרבות בעלי ידע בתחום הפיתוח בתחומים שהם בגדר ארצות הברית וכד'. 

לעמוד הבית שלנו