דרכים לקבלת אזרחות אמריקאית

אחד מן המסלולים העיקריים להגירה חוקית במדינת ארצות הברית הינו הרוב הגדול של תושבי מדינת ישראל, אשר דורשים לערוך הגירה למדינת ארצות הברית, צריך משלח יד קבוע בה.

 

2 המסלולים העיקריים להגירה חוקית בארה"ב למעשה ארבעה מסלולים מרכזיים –

 

 

שלב ראשון – אשרה הולמת

מעבר למדינה זרה דורש ויזה לארצות הברית כדבר בסיסי. קיימות כל מיני אשרות, קיימת אשרה לשם תעסוקה, לשם פתיחת חברה חדשה, לשם חופה וקידושין וכיוצא בזאת.

 

קודם כל, הנכם עשויים להבין איזה סוג של אשרה הנכם נזקקים ולפעול בהלימה עבור כל.

אופציות ההגירה מורכבות מן קרובי משפחה אשר גרים במדינת ארצות הברית, הינם עשויים להגיש את הדרישה בשבילכם, במידה והתחתנתם עם בני זוג אמריקאים, לרבות במצב של אירוסין, למן כל מיני יעדים וכיוצא בזה. עליכם לתת את הדעה שלכם הודות מגורי קבע.

ויזה אל מדינת ארצות הברית עשויה שלא להספיק לכם ואף תידרשו ל- גרין קארד. מדובר באשרה קבוע אשר נותנת בידכם אופציה לדור, להיות מועסקים, ללמוד, לבנות חברה ומשפחה במדינת ארצות הברית.

 

מסלול שני – משלח יד כבר מצאתם? 

הרוב הגדול של תושבי מדינת ישראל, אשר דורשים לערוך הגירה למדינת ארצות הברית, צריך משלח יד קבוע בה. עליכם לדעת, כי אין עסקינן במעבר למעט זמן, אותו אפשר לכסות על ידי חיסכון ועזרה מן קרובי משפחה או מן חברים טובים.

אומנם זול לחיות במדינת ארצות הברית קמעה יותר מאשר לחיות במדינת ישראל, אבל עדיין משמעות לדאוג מלכתחילה לעבודה קבועה, וכזאת אשר תעניק עבורכם את מידת ההשתכרות הראויה בשביל המגורים שלכם.

 

מסלול שלישי – טפסים, מסמכים ואף תשלומים

במסלול זה הנכם נדרשים למלא מסמך אשר תואם את הגורמים לדרישת ההגירה שלכם. להגירה מפאת הצעה עבור פרנסה בעתיד מן מעביד אמריקני יש טופס ייחודי, להגירה מן הרצון להשקיע בהיבט פיננסי ובזאת לייצר משלחי יד לפרנסה – בקשה שונה לחלוטין.

אפשרות ספציפית בנושא נבחר, חוק הסבא, בני זוג של אזרחים אמריקאים ואחרים – קיימים מסמכים או לחלופין תתי מסמכים אחרים.

במידה ולא קיים ברשותכם את האינפורמציה הנצרכת עבור מילוי ספציפי ושלם של המסמך הראוי, כדאי לכם ביותר להסתייע על ידי אנשי מקצוע או להסתייע על ידי בית עסק אשר מתעסק בנושא זה. הגירה למדינת ארצות הברית מהווה פרוצדורה מורכבת אף ככה. אל תסבו לזאת כי תיאלצו לעבור אותה שוב בשל שוגג במילוי מסמכים.

אל אותם מסמכי הגירה למדינת ארצות הברית צריך להוסיף כל טופס אשר מעיד עליכם, אל אורח החיים שלכם ואף על הגורמים שהסבו לכם להגיש את הדרישה שלכם.

כמו לדוגמה – בקשת השתכרות, לימודים, נישואין, תעודת לידה, היתר של בקשת העסקה, תעודת זהות, תמונה, דרכון וכיוצא בזה – כל הנ"ל מחויבי המציאות. אז לא כדאי לכם להחמיץ כעת, על מנת פן תעוכבו במועד מאוחר יותר.

 

מסלול רביעי – הכנה ביורוקרטית

באם הבקשה שלכם אושרה, עליכם לזכור להעניק את מלוא תשומת הלב שלכם לצרכים ביורוקרטיים הכרחיים. ההכנות אשר נדרשות הינן כלעיל –

 

  • מגורים – השכרה או רכישה של בית עשויה להיות סיזיפית וכן להימשך זמן רב. בל תותירו את המצב הזה לדקה התשעים ותשע. הסתייעו בבעלי מקצוע מקומיים.

 

 

  • הכנה בריאותית – בחנו כהלכה את כל המצב של ביטוח מקומי, הנבדל לעומת מדינת ישראל. הבינו כי בלי ביטוח, כל הליכה לרופא, בית חולים או קניית תרופות עשוי להסתכם בסכומים רבים מכפי שהנכם מסוגלים לשער.