בדיקות רפואיות לגרין קארד: מה צריך לעשות?

ניו יורק

בדיקות רפואיות הן חלק חשוב מתהליך קבלת גרין קארד, והן חיוניות להנפקת האשרה. כמבחן לשאלה אם אתם נמצאים בקטגוריית אי קבילות הקשורה לבריאות, כל בקשה לתושבות קבע בארצות הברית, כמו למשל ויזת מהגר דרך קונסוליה אמריקאית או גרין קארד באמצעות התאמת סטטוס בארה"ב, או בקשה לוויזה על בסיס נישואין, תכלול בדיקה רפואית על ידי רופא, שמאושרת על ידי הקונסוליה האמריקאית או שירותי האזרחות וההגירה בארצות הברית (USCIS). 

דרישת בדיקות רפואיות לגרין קארד חלה על מועמדים מבוגרים וילדים כאחד, אם כי הגיל נלקח בחשבון לצורך החלטות לגבי החיסונים הנחוצים.

מה שהרופא מחפש כשהוא מבצע בדיקות רפואיות לגרין קארד

בדיקות רפואיות לגרין קארד אינן זהות לבדיקות גופניות רפואיות רגילות, שם אתם מציינים בעיות בריאות שאם חווים ומקבלים ייעוץ רפואי נרחב. אלו הן יותר בדיקות הקרנה, על מנת לבדוק האם זה בטוח לאפשר לכם להגר לארה"ב. 

אינכם צריכים להיות במצב בריאותי מושלם, אך אסור לכם לסבול ממחלות חמורות או מדבקות, הפרעות נפשיות או בעיות סמים אשר יכניסו אתכם לקטגוריית אי קבילות לעבור לארצות הברית, כלומר, לא תהיו זכאים לוויזה או לקבלת גרין קארד.

סוגי המבדקים הנדרשים

הפעולה הראשונה שהרופא, שצריך להיות קביל על נציגי השגרירות האמריקאית יבצע היא לבדוק את הדרכון או תעודת זהות אחרת שלכם, על מנת לוודא שאתם במת אתם ולא שלחתם אדם בריא יותר במקומכם.

הרופא גם יוודא שקיבלתם את כל החיסונים הנדרשים. יחד עם זאת, הוא לא יבצע בדיקה גופנית כללית ולא יידע אתכם האם יש לכם מצב בריאותי מעבר למצבים הרפואיים המעניינים את רשויות ההגירה בארה"ב.

מה קורה במהלך בדיקות רפואיות לגרין קארד?

הרופא או איש הצוות המקצועי מטעם הרופא יבקש מכם את ההיסטוריה הרפואי שלכם. הרופא יבדוק את כל הפעמים בהם אושפזתם אי פעם בבית חולים, כל הפעמים שהייתם צריכים להיות מאושפזים במוסד רפואי בשל מצב גופני או נפשי כרוני, וכל הפעמים שבהם הייתם חולים או נכים ברמה כל כך רצינית, שהגדירה אתכם כ"יציאה מהותית ממצב נורמלי של רווחה או יציאה מרמת התפקוד".

מחלות ומצבים בריאותיים שמונעים אישור בקשה לקבלת גרין קארד

אם אתם מגישים בקשה להתאמת מעמד בארצות הברית, המחלות שיכולות לגרום לכם לאי קבילות לאישור הבקשה, נכון לשנת 2018, הן זיבה, צרעת זיהומית, עגבת בשלב זיהומי, ושחפת פעילה. אם אתם מבקשים לקבל ויזת עולה בקונסוליה בארה"ב, שני סוגים נוספים של מחלות יכולים להכניס אתכם לקטגוריית אי קבילות:

מחלות מסוימות שעלולות לגרום לכם להיכנס להסגר. כולל כולרה, אם חליתם בה לאחרונה, דיפטריה, שחפת זיהומית, הידבקות במגפה, אבעבועות שחורות, חום ויראלי, תסמונות נשימתיות חמורות ושפעת מגפנית.

מחלות מסוימות שעלולות להוות מצב בריאותי הנוגע לדאגה ציבורית בינלאומית. כאשר יש איום שתביאו את המחלה לארצות הברית והיא תשפיע על בריאות הציבור האמריקאי.

ליצירת קשר מהירה

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png
גלילה לראש העמוד