גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית היא תעודה אמריקאית לכל דבר, המזכה את המוטב לה בסטאטוס של אזרח קבוע בארצות הברית. בעל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית יכול לחיות ולעבוד בארצות הברית ללא הגבלה, ולאחר כחמש שנים יכול לעתור להפוך לאזרח אמריקאי מן המניין.

כשירות עבור גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

ניתן לפנות למחלקה המדינית של ארה"ב או לקונסוליה האמריקאית הקרובה אליכם, ולעתור לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית אם:

  • אתם נשואים או מאורסים לבן זוג שהוא אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד תקף. במצבים מעין אלו, ניתנת לבן הזוג העותר לבקשה להביא את ילדיו מנישואיו הקודמים עמו לארצות הברית
  • אתם אלמנים של אזרח אמריקאי, והייתם נשואים לאזרח האמריקאי כאשר הוא נפטר
  • ההורים שלכם או אחד מההורים שלכם הוא אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד תקף
  • אחיכם או אחותכם הם אזרחים אמריקאים ומעל גיל 21

דרישות להגשת הבקשה

לאחר שלמדתם כי אתם אכן עונים לאחד מהקריטריונים מעלה, אתם בוודאות יכולים להגיש בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית. בכדי לעשות זאת, ראשית עליכם לבקש מבני משפחתיכם למלא את טופס I-130 עבורכם, בכדי להבטיח כי בני המשפחה שלכם מודעים לכך שהם תומכים במעבר שלכם לארה"ב, כי הם מוכנים להמליץ עליכם כעל אזרחים למופת ולקחת עליכם אחריות בריאותית, כלכלית ומוסרית במידת הצורך.

המסמך מבקש מבן המשפחה האמריקאי שלכם לספק הוכחה שהוא בעצמו בעל אזרחות או גרין קארד תקף, הוכחה שאתם בני משפחה מקרבה ראשונה, ומאשרים כי הם תומכים בכם לכל אורך התהליך. במידה ואתם עותרים לגרין קארד על בסיס נישואין, יהיה עליכם לספק הוכחה נוספת, שמוכיחה כי בחרתם להתחתן מתוך אהבה ולא מתוך רצון לקבל גרין קארד ולעבור לארצות הברית.

עלות הטופס היא כ- 535 דולר. רוב הפעמים, תיאלצו להמתין מספר חודשים, עד שתקבלו תשובה חיובית או שלילית.

במידה והתשובה חיובית, אם אתם בארצות הברית יהיה עליכם למלא בעצמכם את טופס I-485, המהווה את הטופס הסטנדרטי שכל אדם שמעוניין לקבל גרין קארד מתוך ארצות הברית ממלא.

אם כעת אתם מחוץ לארצות הברית, הטופס ישלח אל מרכז הוויזה הבינלאומי. המרכז יעביר את המסמך לקונסוליה המתאימה בחו"ל. כאשר תהיה ויזה זמינה לבן המשפחה, הקונסוליה תיידע אתכם ותסביר לכם כיצד להמשיך את התהליך. 

רוב הפעמים, אתם תזומנו לריאיון בקונסוליה האמריקאית הקרובה אליכם, שם ייקבע אם אתם אכן מתאימים לקבל גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית. נדרש זמן רב לקבוע פגישה לריאיון, ויש להמתין אף יותר בכדי לקבל תשובה.

במידה ותקבלו תשובה שלילית, הקונסוליה תפרט מדוע היא בחרה למנוע מכם את הזכות לקבל גרין קארד. אם אתם בתוך ארצות הברית, אתם יכולים לנסות ולערער על ההחלטה של המדינה. אם התשובה שלילית או במידה ואינכם עומדים בקריטריונים לקבלת גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית, אתם תמיד יכולים להשתתף בגרין קארד לוטרי, המחלק ל- 50,000 איש מכל רחבי העולם תעודת גרין קארד מידי שנה ובה יש אלפי ישראלים. 

במידה ותקבלו תשובה חיובית, מזל טוב! רוב הפעמים, תוכלו לקבל מספר ויזה תוך כחודשיים לכל היותר, ולהגר לארה"ב בכדי להיות קרובים יותר למשפחתכם. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

100% אחריות

לאחר השלמת האפליקציה איתנו, תהנו מ100% אחוזי השתתפות בתוכנית הDV. כל מתמודד שעומד בדרישות המינימליות של ארה"ב יזכה בסיכויי להיות תושב קבע. לחיות ללמוד ולעבוד ברחבי ארצות הברית. 
עם הצוות שלנו אתה מובטח ב100% כי הבקשה שלך תשלח כראוי. השירותים שלנו מתאימים לכל מועמד אשר עומד בתנאי התכנית.

Group-2.png
גלילה לראש העמוד